🇹🇷 Koronavirüs (COVID-19) - Türkiye'den Son Gelişmeler | Genel Yorum Konusu ☣️ | #MaskeTak 😷 / #AşıOl 💉

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
30 bini geçmiş vaka, şu an pik noktasındayız. 10 gün daha bu rakamları dolaşacak gibi, Nisan sonuna doğru azalışa geçer ve kontrol altına alınır diye düşünüyorum. İyileşen sayısı da yükselişe başladı beklenildiği gibi, artarak devam eder inşallah. Vefat sayısı 1000'e doğru gidiyor. :(
Vakaların düşmesi en az Mayıs'ın ortasını bulur. 45 gün sonra faaliyete geçecek hastane de bunun belirtisi. Havalar sıcak hadi dışarı çıkalım diyip çıkan çok kişi var hala..

• Üzücü
Reactions: Yiğitt

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
10 günde peak durumu mümkün değil çünkü sokağa çıkma yasağı ilan edilmedi ve son raddeye kadar edilecek gibi durmuyor. Sadece İstanbul’da günde 1-2 milyon insan toplum taşıma kullanarak işlerine gitmeye devam ediyor. Bunların 10.000’ine virüs bulaşsa katlamalı olarak birkaç günde o sayı 100.000’i yine bulacaktır ve o anda halen insanlar mecburen işe gitmeye devam ediyor olacak... Daha 20 yaş altı yasağa çıkma yasağı getirip de sonradan 18-20 yaş arası olanlar işe gidebilir diyecek kadar düşen bir mekanizma söz konusu, ne 10 günde durması? 3 hafta önce “süreci çok iyi yönettiler, vallahi helal olsun” diyenler vardı, merak ediyorum halen aynı fikirde misiniz? @The_Erinch
30 bin rakamı sürpriz değil ki, bilim kurulu üyesi daha 100-200 vakanın olduğu günler 30-40 bine ulaşmasını bekliyoruz demişti ben de burada paylaşmıştım. Daha da artması yine doğal, dünyada sokağa çıkma yasağı ilan edilen ülkelerde de kat kat artış devam ediyor. Bizdeki artış çok fazla değil, vaka sayısı artacaktır daha bekleniyor zaten bu ama ölü sayısı diğer ülkelerdeki gibi olmayacak, bu da ön görülür bir şey.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,223
Puanı
1,060
10 günde peak durumu mümkün değil çünkü sokağa çıkma yasağı ilan edilmedi ve son raddeye kadar edilecek gibi durmuyor. Sadece İstanbul’da günde 1-2 milyon insan toplum taşıma kullanarak işlerine gitmeye devam ediyor. Bunların 10.000’ine virüs bulaşsa katlamalı olarak birkaç günde o sayı 100.000’i yine bulacaktır ve o anda halen insanlar mecburen işe gitmeye devam ediyor olacak... Daha 20 yaş altı yasağa çıkma yasağı getirip de sonradan 18-20 yaş arası olanlar işe gidebilir diyecek kadar düşen bir mekanizma söz konusu, ne 10 günde durması? 3 hafta önce “süreci çok iyi yönettiler, vallahi helal olsun” diyenler vardı, merak ediyorum halen aynı fikirde misiniz? @The_Erinch
Süreçi eksik yönetiyorlar;
Ellerinde imkan olmadığı için kısıtlı olanaklarla kararlar alıyor.
Minik araştırdımda bazı kararları diğer Avrupa ülkelerine nazaran daha hızlı almışlar.
83 milyona göre 30.000 beklenen bir durumdu...Sayı artacaktır elbette.
Ben artık vaka sayısı boyutunu geçtim; vaka artacak. Benim takip ettiğim sadece iyileşme oranı.

Hergün hastanelerden alkışlarla uğurlanan hastalar umut oluyor çünkü.
2 ay sonra bu illet geçtikten sonra( temennim 2 ay) asıl sonra toparlanma süreci daha sıkıntılı bana göre.
Biranda hayat aynı mı olacak sence.. biranda sarılmaya,sevişmeye mi başlayacağız;cafelerde nargile çekmeye;çayırda çimende yayılmaya...
Daha farklı konuları düşünüyorum @Tolstoyevski .
Artık süreçi iyi yönettiler, yönetmediler olayını aştım.
Herkese birşeyler yapmaya çalışıyor,kah doğru kah yalnış.

Temennim bu belada geçecek...yaşam devam edecek..ileride tarih derslerinde anlatılacak.
Seviyorum seni :bhr:

• Harika
Reactions: Tolstoyevski

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,002
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
İSTANBUL'DA YENİ TEDBİRLER ALINDI!

-Covıd-19 izolasyon veya tedavi sürecinde karantina tedbirlerini ihlal edenlere idari para cezası uygulanacak, ısrarcı olunması halinde kolluk kuvvetlerince karantinaya alınacak

-Marketler gece yarısından itibaren 09.00 ile 20.00 saatleri arasında hizmet verecek

-Kamu veya özel sağlık kuruluşlarında görev yapan tüm personellerin 24 saat üzerinden çalışmasına izin verilecek

-Pazar yerlerinde mevcut tedbirlere ek önlemler geti rildi.

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,002
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
SON DAKİKA!

Koronavirüs Bilim Kurulu saat 15.00’te toplanacak. Ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yapacak.

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,002
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
SON DAKİKA!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, düzenlenen Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama yapıyor!

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
En çok vaka 25-40 yaş arasındaysa demek ki genel sokağa çıkma yasağıyla bu da kontrol altına alınacak.

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,284
Puanı
1,060
Mahalle mahalle açıklanmış kaç kişide korona olduğu ancak siteye yoğunluktan erişilemiyor.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Türkiye, vaka bildirmede dünyada ABD'den sonra 2. sırada... İspanya ve İtalya'yı da geçmişiz maalesef vaka sayısında. :(
Vay canına. Tek Fransa kalmış açıklamayan önemli ülke olarak ve İspanya da ekleyebilir tabii daha. Fakat ölüm oranı aynı klasmandaki ülkelere göre çok düşük, ciddi bir teselli. Umarım bu düzeyi aşmaz ölü sayısı.

• İlginç
Reactions: Yiğitt

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Vay canına. Tek Fransa kalmış açıklamayan önemli ülke olarak ve İspanya da ekleyebilir tabii daha. Fakat ölüm oranı aynı klasmandaki ülkelere göre çok düşük, ciddi bir teselli. Umarım bu düzeyi aşmaz ölü sayısı.
Fransa açıkladı, 11 bin vaka bildirmişler. İspanya bugün daha açıklamaz sanırım.

• İlginç
Reactions: Ahmed