­čç╣­čçĚ Koronavir├╝s (COVID-19) - T├╝rkiye'den Son Geli┼čmeler | Genel Yorum Konusu Ôśú´ŞĆ | #EvdeKal ­čĆá

The_Erinch

Favori ├ťye
24 Kas─▒m 2019
2,150
1,294
184
Manisa
G├╝ncelleme
T├╝rkiyeki 11 Martdaki ilk vakadan sonraki 15 g├╝n├╝n bilan├žosu:

Vaka - ├ľl├╝
1 - 0
1 - 0
5 (+400%) - 0
6 (+20% ) - 0
18 (+200%) - 1
47 (+161%) - 1
98 (+109%) - 2 (+100%)
191 (+95%) - 3 (+50%)
359 (+88%) - 4 (+25%)
670 (+87%) - 9 (+125%)
947 (+41%) - 21 (+133%)
1236 (+30%) - 30 (+43%)
1529 (+24%) - 37 (+23%)
1872 (+22%) - 44 (+19%)
2433 (+30%) - 59 (+34%)

@Harunnn60 @The_Erinch @Yi─čitt @Forumdash ve herkes.
Olaya hep 80 milyonluk dev bir nuf├╝sa g├Âre bak─▒yorum....

Tek avuntum.

Harunnn60

S├╝per Mod.
15 Eyl├╝l 2013
53,772
47,602
1,061
─░stanbul
Soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ yada art─▒k ┼čartlar daha da s─▒k─▒ olmal─▒. Ekonomi k├Ât├╝ evet ama b├Âyle de kal─▒rsak bu i┼č ├žok uzayacak, hadi k├╝├ž├╝k ┼čehirlerde kontrol├╝ ele ald─▒n diyelim ─░stanbul Ankara gibi ┼čehirler i├žin ne yapacaks─▒n.

The_Erinch

Favori ├ťye
24 Kas─▒m 2019
2,150
1,294
184
Manisa
Amin abi aminn peki bankan─▒zda ne gibi ├Ânlemler var abi
Sar─▒ ┼×eritler kondu; 2metre yak─▒n ├Âtede bekliyor m├╝┼čteri.
─░├žeriyede bizim ┼čube ├Âzelinde max. ayn─▒ anda 5 ki┼či al─▒─▒n─▒yor,di─čerleri d─▒┼čar─▒da bekliyor.
Belli peryodlarla ila├žlama oluyor.
Dezenfektan,eldiven,maske yayg─▒nla┼čt─▒r─▒ld─▒.
─░dari izinler ba┼člat─▒ld─▒.
Olabildi─čince bir├žok kesim homeoffice d├Ând├╝.

• Be─čendim
Reactions: vadik─▒z─▒

The_Erinch

Favori ├ťye
24 Kas─▒m 2019
2,150
1,294
184
Manisa
Soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ yada art─▒k ┼čartlar daha da s─▒k─▒ olmal─▒. Ekonomi k├Ât├╝ evet ama b├Âyle de kal─▒rsak bu i┼č ├žok uzayacak, hadi k├╝├ž├╝k ┼čehirlerde kontrol├╝ ele ald─▒n diyelim ─░stanbul Ankara gibi ┼čehirler i├žin ne yapacaks─▒n.
Bakanlar belli etti. Sa─čl─▒k bakan─▒da belli etti..Bence gelecek yasak.

• Be─čendim
Reactions: Harunnn60

The_Erinch

Favori ├ťye
24 Kas─▒m 2019
2,150
1,294
184
Manisa
G├Ât├╝rebildi─čimiz kadar g├Ât├╝relim diyorlar o zaman.
Malesef.
Ama ciddi bir haz─▒rl─▒k var. ├çok yak─▒nda faturalarda ertelencek. Bankalara kredi,k.k ├Âdemeleride ertelem emri verildi...bir├žok ekonomik bildirimde yap─▒ld─▒. Okullar─▒da 30 nisana ald─▒lar.

• Be─čendim
Reactions: Harunnn60

vadik─▒z─▒

Favori ├ťye
31 Mart 2012
51,354
33,113
1,060
36
Kayseri
Sar─▒ ┼×eritler kondu; 2metre yak─▒n ├Âtede bekliyor m├╝┼čteri.
─░├žeriyede bizim ┼čube ├Âzelinde max. ayn─▒ anda 5 ki┼či al─▒─▒n─▒yor,di─čerleri d─▒┼čar─▒da bekliyor.
Belli peryodlarla ila├žlama oluyor.
Dezenfektan,eldiven,maske yayg─▒nla┼čt─▒r─▒ld─▒.
─░dari izinler ba┼člat─▒ld─▒.
Olabildi─čince bir├žok kesim homeoffice d├Ând├╝.
Oh ├žok iyi abi ├žok iyi umar─▒m en yak─▒n zamanda biter bu ya

Yi─čitt

Emekli
9 Aral─▒k 2013
75,492
44,441
1,061
Ankara
Daha a├ž─▒lmad─▒ bize san─▒r─▒m, bakan sorulara cevap verirken sanki daha siteyi ve bu sayfay─▒ olu┼čturmad─▒lar gibi geldi bana. Gelecek zaman kipiyle konu┼čtu ├ž├╝nk├╝. :D 15 g├╝nd├╝r nas─▒l haz─▒r de─čil hala ┼ča┼č─▒rt─▒c─▒ tabi.

• G├╝ld├╝rd├╝n
Reactions: Forumdash

Forumdash

Favori ├ťye
21 Temmuz 2012
61,303
31,655
1,060
Daha a├ž─▒lmad─▒ bize san─▒r─▒m, bakan sorulara cevap verirken sanki daha siteyi ve bu sayfay─▒ olu┼čturmad─▒lar gibi geldi bana. Gelecek zaman kipiyle konu┼čtu ├ž├╝nk├╝. :D 15 g├╝nd├╝r nas─▒l haz─▒r de─čil hala ┼ča┼č─▒rt─▒c─▒ tabi.
Millet 1 g├╝nde pamdemi sitesi yap─▒yor :F:F

• G├╝ld├╝rd├╝n
Reactions: Yi─čitt

Ahmed

Emekli
12 Eyl├╝l 2013
21,423
13,057
1,060
@Ahmed ─░ki ├╝lke aras─▒nda yard─▒m talebi oldu mu? Bilgin var m─▒? Sizde Bak├╝ ne alemde?
┼×u an Bak├╝ye t├╝m giri┼č ve ├ž─▒k─▒┼člar kapal─▒. Azerbaycan─▒n di─čer hi├žbir yerinden buraya ne kimse gelebilir, ne de kimse ├ž─▒kamaz. Tamamen karantin alt─▒nday─▒z. G├╝ney illerde vir├╝s├╝n yay─▒lmas─▒ oldu─ču i├žin bu ad─▒m─▒ atd─▒lar, ├ž├╝nk├╝ Bak├╝de vir├╝s yay─▒lmaya ba┼član─▒rsa durduralamaz.
Ben d─▒┼čar─▒ ├ž─▒km─▒yorum ama ablam ve babam ├Âzel sekt├Ârde olduklar─▒ i├žin onlarda i┼č hala devam ediyor. Ama sokaklar neredeyse bo┼č denecek durumda. Metro kullan─▒m─▒n─▒ da tamamen azaltmak i├žin metro istasyonlar─▒ aras─▒nda yeni hatlar olu┼čturuldu. ┼×u an yani benzer durumday─▒z t├╝m d├╝nya ile.
Ayr─▒ca karantinde 2900 ki┼či var, bir k─▒sm─▒ yeni ├ž─▒kt─▒ oradan.

Bizde ┼ču an yard─▒m talebi yok, ├ž├╝nk├╝ durum kritik de─čil. Ama 1 g├╝n ├Ânce sa─čl─▒k bakan─▒ yard─▒mc─▒s─▒ testleri T├╝rkiyeden ald─▒k, yine oradan daha k─▒sa s├╝reli sonu├ž veren testleri alabiliriz dedi. Tam durumla ilgili bir a├ž─▒klama hen├╝z gelmedi.

• Be─čendim
Reactions: The_Erinch

The_Erinch

Favori ├ťye
24 Kas─▒m 2019
2,150
1,294
184
Manisa
┼×u an Bak├╝ye t├╝m giri┼č ve ├ž─▒k─▒┼člar kapal─▒. Azerbaycan─▒n di─čer hi├žbir yerinden buraya ne kimse gelebilir, ne de kimse ├ž─▒kamaz. Tamamen karantin alt─▒nday─▒z. G├╝ney illerde vir├╝s├╝n yay─▒lmas─▒ oldu─ču i├žin bu ad─▒m─▒ atd─▒lar, ├ž├╝nk├╝ Bak├╝de vir├╝s yay─▒lmaya ba┼član─▒rsa durduralamaz.
Ben d─▒┼čar─▒ ├ž─▒km─▒yorum ama ablam ve babam ├Âzel sekt├Ârde olduklar─▒ i├žin onlarda i┼č hala devam ediyor. Ama sokaklar neredeyse bo┼č denecek durumda. Metro kullan─▒m─▒n─▒ da tamamen azaltmak i├žin metro istasyonlar─▒ aras─▒nda yeni hatlar olu┼čturuldu. ┼×u an yani benzer durumday─▒z t├╝m d├╝nya ile.
Ayr─▒ca karantinde 2900 ki┼či var, bir k─▒sm─▒ yeni ├ž─▒kt─▒ oradan.

Bizde ┼ču an yard─▒m talebi yok, ├ž├╝nk├╝ durum kritik de─čil. Ama 1 g├╝n ├Ânce sa─čl─▒k bakan─▒ yard─▒mc─▒s─▒ testleri T├╝rkiyeden ald─▒k, yine oradan daha k─▒sa s├╝reli sonu├ž veren testleri alabiliriz dedi. Tam durumla ilgili bir a├ž─▒klama hen├╝z gelmedi.
Te┼čekk├╝rler,bilgilendirme i├žin.
Allah sizede kolayl─▒k versin.

• Be─čendim
Reactions: Ahmed