🇹🇷 Koronavirüs (COVID-19) - Türkiye'den Son Gelişmeler | Genel Yorum Konusu ☣️ | #MaskeTak 😷 / #AşıOl 💉

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
56,758
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Haber konusuysa normaldir ancak genel konunun silinmesi çok saçma olur, sadece ben açtım diye söylemiyorum 800 küsür mesaj ve seneler sonrasına bile kalacak bir yazı birikimi sonuçta. :A @Harunnn60 @Aserat

Ben "Türkiye'de 16 Mart'tan itibaren okullar tatil" konusundan bahsetmiştim, yanlış anlamış olabilirim. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Okul tatili konusunu diyorum. Dünya'daki gelişmeler için oradan Türkiye'dekiler için buradan devam edelim kendi ülkemizden gelen haberler ayrı konuda olmayı hak ediyor. :A

@Harunnn60 konu gidiyor deyince bir an şaşırdım hepimiz yanlış anlamışız anlaşılan :A Evet özellikle Türkiye alakalı resmi haberlerin vb buradan paylaşılması daha doğal tabi, zaten neyin kavgasını yapıyorsak virüs gibi bir bela başımızayken :A

• Olmamış
Reactions: Harunnn60

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
@Harunnn60 konu gidiyor deyince bir an şaşırdım hepimiz yanlış anlamışız anlaşılan :A Evet özellikle Türkiye alakalı resmi haberlerin vb buradan paylaşılması daha doğal tabi, zaten neyin kavgasını yapıyorsak virüs gibi bir bela başımızayken :A
2 ayrı konu çok saçma bence ne ara hemen hak verdin. Her forumda tek bir konu var. Yine bizim forum farklıkığını gösterdi. :)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
2 ayrı konu çok saçma bence ne ara hemen hak verdin. Her forumda tek bir konu var. Yine bizim forum farklıkığını gösterdi. :)

Konu silinmediğini, kitlenmediği sürece bir şey demem doğru olmaz, ama zaten genel konu orası olduğu için değişen bir şey olmayacaktır. Mesela ekşi sözlükte de birçok konu var gibi ama esas konu “Wuhan Virüsü” ve oradan konuşuluyor. Gerisi yönetime kalmış.

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
gördüğün gibi düzgün ifade etmedin diye tek yanlış anlayan ben değilim. Bi de bana laf atarsınız :A
Aylar önce açılan konuyu sildiğimi ne zaman gördünüz ben yeterince anlaşıldığını düşünmüştüm. :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Aylar önce açılan konuyu sildiğimi ne zaman gördünüz ben yeterince anlaşıldığını düşünmüştüm. :A

Belgisiz sıfat kullandığın için Yanlış anlaşılması biraz normaldi ama zira o konu hangi konu sorusuna neden oldu :A

• Güldürdün
Reactions: Aserat

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Okulların tatil edilip,uzaktan eğitime geçilmesi çok harika bir tedbir.
16 Milyon kişiyi ilgilendiren bir gelişmeydi.

Maçlarında seyircisiz oynanmasıda çok doğru bir karar.

• Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Konuya yeni bilgiler ekledim başlık da düzeltildi. :D

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Genel konudan takip ediyorduk zaten ikinci konu bana gereksiz geldi.
Orada bir çok ülkeden gelişmeler paylaşılıyor Türkiye haberleri o kadar şeyin arasında karışıyor. Asıl kendi ülkemiz için ayrı konu olmayacaksa ne anlamı var.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Orada bir çok ülkeden gelişmeler paylaşılıyor Türkiye haberleri o kadar şeyin arasında karışıyor. Asıl kendi ülkemiz için ayrı konu olmayacaksa ne anlamı var.
Bence şimdi karıştı daha çok. Kim nereye ne yazacağını karıştıracak. Belki burası yoruma kapalı haber paylaşım konusu tarzı bir şeye dönebilir.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Ligin dolayısıyla maçların tamamen ertelenmesi gerektiğini düşünüyorum, maçları seyircisiz oynatmak elbette bir çözüm ama yetersiz. Sonuçta maçların oynandığı an stadın hemen çevresinde insanlar yine toplanıyor, orada burada maçı takip ediyor, futbolcusu/basın görevlisi/antrenör ekibi yine yan yana geliyor ki futbolculara bu virüsün bulaştığını da gördük. Gerçi zaten ilerleyen haftalarda mecburen ertelenme kararı da alınacaktır.

Süreç şimdiye kadar gerçekten başarılı yönetildi bu arada, okulların tatil kararının virüs yayılma göstermeden alınması oldukça önemli bir gelişme. Umarım kararlar bu şekilde olabildiğince hızlı alınmaya devam eder.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Ligin dolayısıyla maçların tamamen ertelenmesi gerektiğini düşünüyorum, maçları seyircisiz oynatmak elbette bir çözüm ama yetersiz. Sonuçta maçların oynandığı an stadın hemen çevresinde insanlar yine toplanıyor, orada burada maçı takip ediyor, futbolcusu/basın görevlisi/antrenör ekibi yine yan yana geliyor ki futbolculara bu virüsün bulaştığını da gördük. Gerçi zaten ilerleyen haftalarda mecburen ertelenme kararı da alınacaktır.

Süreç şimdiye kadar gerçekten başarılı yönetildi bu arada, okulların tatil kararının virüs yayılma göstermeden alınması oldukça önemli bir gelişme. Umarım kararlar bu şekilde olabildiğince hızlı alınmaya devam eder.

Ligler seyircisiz ise o halde Bein Sport şifresiz olmalı bu OHAL durumunda. Şimdi insanlar yine kalabalık gruplar halinde toplanıp izleyecekler kafelerde, kahvelerde, AVM’lerde. Bu durumda değişen ne olacak? Almanya liginde maçlar şifresiz gösterilecekmiş birkaç haftalığına. Bein de bunu yapsa batmazdı bence.

• Beğendim
Reactions: Sherlock

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060

Benim mesajım ne ara buraya geldi, ışınlandım sandım. :A

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Ligler seyircisiz ise o halde Bein Sport şifresiz olmalı bu OHAL durumunda. Şimdi insanlar yine kalabalık gruplar halinde toplanıp izleyecekler kafelerde, kahvelerde, AVM’lerde. Bu durumda değişen ne olacak? Almanya liginde maçlar şifresiz gösterilecekmiş birkaç haftalığına. Bein de bunu yapsa batmazdı bence.

Aynen katılıyorum, görüşüldüğüne dair bir haber görmüştüm Twitter'da. Dediğin gibi buradaki amaç insanların aynı ortama toplanıp, virüsü birbirlerine yaymasını engellemek neticede. O yüzden şifresiz yayın fikri çok mantıklı.

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Bence şimdi karıştı daha çok. Kim nereye ne yazacağını karıştıracak. Belki burası yoruma kapalı haber paylaşım konusu tarzı bir şeye dönebilir.
Aynen ben o konu ve bu konu arasında kaldım. Aynı tema 2 farklı konu ne gerek var? :D
Kusura bakmayın ama 40 küsür sayfa içinden Türkiye'deki gelişmeleri ayırt etmek iki konu olmasından daha zor. Eğer karışırsa konular arası taşıma yapılır zor bir şey değil. Yani iki saniye başlık okunabilir diye düşünüyorum. :)

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Aynen ben o konu ve bu konu arasında kaldım. Aynı tema 2 farklı konu ne gerek var? :D
Yabanci dizi ve yerli dizi haberleri gibi düşünün. Ben açıkçası Türkiye'ye ait bir başlığı savunuyorum ve yıllardir Tr ile ilgili gündemi o büyük olayları hep forumdan takip ettim.
Diğer konuda tek tek Tr hakkında ne var bakmak istemiyorum acıkçası ve benimle aynı fikirde çok kişi vardır bence. Diğeri dünya gündemi olduğu için çok mesaj yazıliyor ama burada daha kolay takip edilmesi 😊