­čç╣­čçĚ Koronavir├╝s (COVID-19) - T├╝rkiye'den Son Geli┼čmeler | Genel Yorum Konusu Ôśú´ŞĆ | #EvdeKal ­čĆá

bazinga

Admin
1 ┼×ubat 2007
82,885
38,069
1,060
@DR arkada┼č─▒m─▒zdan son geli┼čmeleri ├╝zerine de─čerli bir yorum yapt─▒ bir okuyun derim. Okuyunca bende hak verdim ona. :ok:

'' Merhaba sevgili arkada┼člar. Nas─▒ls─▒n─▒z? ├ľzlediniz mi beni? :A Vir├╝sle ilgili bir yorumumu size iletmek istedim. Bu vir├╝s zaten tam anlam─▒yla eradike edilemeyecek. E─čer 0 vaka olmas─▒n─▒ bekleyen varsa bu neredeyse imkans─▒z.

Zaman─▒nda b├Âyle ├žok can alan vir├╝sler oldu ama hala aram─▒zdalar. Sadece etkinli─čini kaybettikleri i├žin art─▒k g├╝n y├╝z├╝nde de─čil. Vir├╝s├╝ tam olarak yok etmek ciddi bir i┼č ve bunun i├žin ya s─▒n─▒rlar bir ka├ž sene kapal─▒ tutulmal─▒ ve yok edildikten sonra bile ba┼čka ├╝lkelerden ziyaret├ži al─▒nmamal─▒.

Bu y├╝zden y├╝re─činizi ferah tutun. Bu vir├╝sten daha fazla vaka say─▒s─▒ veren vir├╝sler var ama a├ž─▒klanm─▒yor. Sadece yapmam─▒z gereken ┼čey biraz dikkatli olmak. Zaten bunu her zaman yapmam─▒z gerekiyor herhangi bir hastal─▒─ča yakalanmamak i├žin. Hepinizi ├žok seviyorum. Kendinize iyi bak─▒n. :D''

Anlad─▒─č─▒m 0 vaka olmas─▒n─▒ bekliyorsan─▒z bo┼čuna beklemeyin diyor. G├╝zel de─čerlendirmeler. :D

@sokak sanati @Yi─čitt @Ahmed @bazinga @Emre Ozansoy @Tolstoyevski @emreemreu @DarkLegenD @Maskeli Fedai
S─▒f─▒rlanmayaca─č─▒na kat─▒l─▒yorum ancak elbet a┼č─▒s─▒ bulunacak. A┼č─▒s─▒ bulunana kadar zorunlu durumlar haricinde evde kalmak gerekiyor.

┼×u anda hastanelerdeki hasta say─▒lar─▒ kontrol edilebilir d├╝zeye geldi─či i├žin normalle┼čme ad─▒mlar─▒ at─▒l─▒yor. Asl─▒nda bir bak─▒ma s├╝r├╝ ba─č─▒┼č─▒kl─▒─č─▒na ge├žme denemesi de denilebilir. Fakat ├Âzellikle ya┼čl─▒lar─▒n bu vir├╝se kar┼č─▒ ├žok savunmas─▒z oldu─ču unutulmamal─▒. Yapt─▒─č─▒n─▒z k├╝├ž├╝k bir ihmalkarl─▒k sonucu sevdiklerinizin ├Âl├╝m├╝ne sebebiyet vermek istemezsiniz.

haluk792

Tecr├╝beli ├ťye
30 Haziran 2011
21,453
7,224
1,060
S─▒f─▒rlanmayaca─č─▒na kat─▒l─▒yorum ancak elbet a┼č─▒s─▒ bulunacak. A┼č─▒s─▒ bulunana kadar zorunlu durumlar haricinde evde kalmak gerekiyor.

┼×u anda hastanelerdeki hasta say─▒lar─▒ kontrol edilebilir d├╝zeye geldi─či i├žin normalle┼čme ad─▒mlar─▒ at─▒l─▒yor. Asl─▒nda bir bak─▒ma s├╝r├╝ ba─č─▒┼č─▒kl─▒─č─▒na ge├žme denemesi de denilebilir. Fakat ├Âzellikle ya┼čl─▒lar─▒n bu vir├╝se kar┼č─▒ ├žok savunmas─▒z oldu─ču unutulmamal─▒. Yapt─▒─č─▒n─▒z k├╝├ž├╝k bir ihmalkarl─▒k sonucu sevdiklerinizin ├Âl├╝m├╝ne sebebiyet vermek istemezsiniz.
Bug├╝n de ─░zmir'de t├╝m ya┼čl─▒lar d─▒┼čar─▒da. :eek:

Emre Ozansoy

Konu Edit├Âr├╝
26 A─čustos 2017
23,012
13,441
1,050
Normalde gitmeyecektim, ama gittim nedense. Sosyal mesafe kurallar─▒na uyularak k─▒l─▒nd─▒ namaz, ama ben hala daha erken oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝yorum.

Emre Ozansoy

Konu Edit├Âr├╝
26 A─čustos 2017
23,012
13,441
1,050
SON DAK─░KA!

MEB, ├Âzel okul ├Âncesi e─čitim kurumlar─▒, yabanc─▒ dil, bilgisayar gibi ├že┼čitli kurslar ile s├╝r├╝c├╝ kurslar─▒n─▒n 1 Haziran'dan itibaren a├ž─▒laca─č─▒n─▒ duyurdu.

Sherlock

Moderat├Âr
7 Eyl├╝l 2016
21,851
26,557
1,060
─░stanbul
Kimsenin maske falan takt─▒─č─▒ yok. Maske takmayana ceza versinler en az─▒ndan...
Maske takan yok, sosyal mesafeye dikkat eden yok, el temizli─či kim bilir ne durumda... Hepsini ge├žtim sokakta ├žok fazla ya┼čl─▒ insan g├Âr├╝yorum, hadi gen├žler bize bir ┼čey olmaz mant─▒─č─▒ ile hareket ediyor olabilirler -ki bence yanl─▒┼č bir d├╝┼č├╝nce- ancak risk grubundaki insanlar─▒n bu kadar umursamaz olmas─▒ garip. Dedi─čin gibi cayd─▒r─▒c─▒ cezalar olmad─▒─č─▒ s├╝rece k─▒s─▒tlamalara bundan sonra dikkat edilmeyece─či, uyulmayaca─č─▒ ├žok a├ž─▒k.

• Be─čendim
Reactions: bazinga

emreemreu

S├╝per Mod.
10 ┼×ubat 2011
25,659
2,078
810
T├╝rkiye
@bazinga maske takmayana ceza var zaten. Bir├žok ilde bu durum s├Âz konusu. Kocaeli'de 250 TL cezas─▒ var mesela. :)

Ama inceleyen yok sokaklar─▒ ve bir├žok ki┼čide takm─▒yor maalesef. :)

Sherlock

Moderat├Âr
7 Eyl├╝l 2016
21,851
26,557
1,060
─░stanbul
Ben ─░stanbul d─▒┼č─▒ndaki b├╝y├╝k ┼čehirlerden baz─▒lar─▒n─▒ kaps─▒yordu maske takma zorunlulu─ču diye hat─▒rl─▒yordum da o y├╝zden sordum, yanl─▒┼č m─▒ biliyorum diye d├╝┼č├╝nd├╝m. Kimse dikkat etmiyor g├Ârd├╝─č├╝m kadar─▒yla, o y├╝zden sanm─▒yorum bahsetti─čin gibi bir cezas─▒ oldu─čunu ─░stanbul ├Âzelinde. :D

emreemreu

S├╝per Mod.
10 ┼×ubat 2011
25,659
2,078
810
T├╝rkiye
Ben ─░stanbul d─▒┼č─▒ndaki b├╝y├╝k ┼čehirlerden baz─▒lar─▒n─▒ kaps─▒yordu maske takma zorunlulu─ču diye hat─▒rl─▒yordum da o y├╝zden sordum, yanl─▒┼č m─▒ biliyorum diye d├╝┼č├╝nd├╝m. Kimse dikkat etmiyor g├Ârd├╝─č├╝m kadar─▒yla, o y├╝zden sanm─▒yorum bahsetti─čin gibi bir cezas─▒ oldu─čunu ─░stanbul ├Âzelinde. :D
Ya┼čad─▒─č─▒m ┼čehir Kocaeli'de var oldu─čunu biliyorum ve baz─▒ b├╝y├╝k┼čehirlerinde oldu─čunu biliyorum. :D