🇹🇷 Koronavirüs (COVID-19) - Türkiye'den Son Gelişmeler | Genel Yorum Konusu ☣️ | #MaskeTak 😷 / #AşıOl 💉

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Boşuna mı evlere kapatıldık 17 gün, sözde tam kapanma adı altında? Yasaklar hala devam edecekti madem neden bunca insan mağdur edildi?

Kademeli normalleşme var, bir anda açılsa kötü olacak zaten. Bence doğrusu bu, ben kafe restoranlar açık hava şartıyla açılır diye bekliyordum ondan şaşırdım. Epey mağdur esnaf bu konuda, açılır her türlü diye bekliyordum ama...

Geçen yaz ve bu Mart ayında gördük, bir anda her yer açılınca başa sarıyoruz. Böyle yavaştan açılması daha iyi olur.
Genelgenin isimleri değişiyor ama içeriği aynı. Kaldı ki tam kapanma bile tam uygulanmadı, herkes dışardaydı. :A Sadece bazı yerlerin kapalı olmasıyla istediğimiz bir şeyi yapamadık.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Genelgenin isimleri değişiyor ama içeriği aynı. Kaldı ki tam kapanma bile tam uygulanmadı, herkes dışardaydı. :A Sadece bazı yerlerin kapalı olmasıyla istediğimiz bir şeyi yapamadık.
Kapanma sürecinin aşıyla birleştirilerek ilerletilmesi gerekiyordu, maalesef aşı çalışmaları durma noktasına geldi. Elimizde aşı yok maalesef, geçenlerde Sinovac'ın yeni partı gelmişti. Haziran ayında Biontech epey gelecek, Sputnik'in ilk partları da geliyormuş Haziran'da, Sinovac belirli zamanlarla yolluyor. Haziran ayında epey aşılama olacak gibi, tabi gönül isterdi ki bu kapanmayı aşıyla ilerletseydik...

• Güldürdün
Reactions: Maskeli Fedai

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Kapanma sürecinin aşıyla birleştirilerek ilerletilmesi gerekiyordu, maalesef aşı çalışmaları durma noktasına geldi. Elimizde aşı yok maalesef, geçenlerde Sinovac'ın yeni partı gelmişti. Haziran ayında Biontech epey gelecek, Sputnik'in ilk partları da geliyormuş Haziran'da, Sinovac belirli zamanlarla yolluyor. Haziran ayında epey aşılama olacak gibi, tabi gönül isterdi ki bu kapanmayı aşıyla ilerletseydik...
Aşılama olmadığı için önümüzdeki sezonu da kaybedeceğiz muhtemelen.. Acı bir tablo..

• Üzücü
Reactions: Yiğitt

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Her tarafı kapalı olan AVM'lerin açık olup, restoran ve kafelerin kapalı olması çok saçma.
AVM'lerin açık olma sebebi de AVM dışı giyim mağazalarının açıkken AVM içindekilerin kapalı olması çelişkisine düşmemesinden kaynaklanıyor. Örneğin Ankara bir AVM şehridir, ünlü mağazaları sokaklarda fazla bulamayız hep AVM içlerinde... Hal böyle olunca oradaki çalışanlar da işlerine gidip para kazanmak durumunda. Ben yanlış olduğunu düşünmüyorum bu konuda.

• Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,545
Puanı
1,060
Bizim burada tam kapanmanın T'si yoktu. Bayram da gidiş geliş bile yapanlar gördüm.

Tam kapanma olsaydı dün akşam rezalet şampiyonluk kutlamaları görüntüleri görmezdik zaten. :A

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060
Çok güzel bir normalleşme cidden. Hafta sonu yine full yasak bir de garip olan 18 yaş altı ve aşısını olan 65 yaş üstüne dışarıya çık deniliyorken toplu taşıma yasak. Bari hiç çıkarmasınlar.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Bıktım artık illalah geldi bu işe yaramayan yasaklardan. Avrupa’da bizim kadar önlem yok ama bizden çok daha iyi durumdalar. Neyse bunları zaten tartışmaya gerek yok.

Hafta sonu yasaklarından çok, akşam yasakları bunalttı. Çok uzun zamandır akşamları yasak devam ediyor, erkenden hayat bitiyor her yer kapanıyor. Şu akşam yasakları kalsın, yaz serinliğinde saatlerce gece yürüyüşü yapmak istiyor artık insan...

17 Mayıs - 31 Mayıs’a dek bugünkü kararlar geçerli olur, 1 Haziran itibariyle ise geçen seneki Hazirandaki gibi yasakların dörtte üçü kalkar. Akşam yasaklarından gına geldi. Asıl gündüzleri yoğunluk oluşuyor, gece sanki kalabalık mi var? Artık bıktık.

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Aylardır yurt dışındaki arkadaşlarım maske takmıyor, bizde hala kafeler kapalı. :T
------

Her tarafı kapalı olan AVM'lerin açık olup, restoran ve kafelerin kapalı olması çok saçma.
Şunu da hiç anlamadım, AVM'ler açık restoranlar kapalı, Bim açık çevresindeki dükkanlar kapalı.

• Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Bu açılmanın kapanmanın tek faydası vaka sayısını düşürmesidir.

Bu süre içinde arka planda ekonomik,ruhsal,pskolojik çöküntü artmaya devam eder.

bu 2 haftada aşı konusunda hiçbir haber yada gelişme okumadım. tek bildiğim sağlık çalışanı eşlerinin aşılanmaya başlaması oldu...

Bu olayın özü aşıda bitiyor! Bunu yazan sen,ben,o 2 doz aşısını olmadıkça isterseniz 1 yıl kapalı kalın...hiçbirşey değişmez!!

Bu açılıp, normalleşmelerin ise hep yaza denk gelmesininde turizm getirisinde en yüksek kazanca sahip olan ilk 15 ülke içinde olmamızın hiçbir etkisi yokdur eminimki de (!!!!)

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
56,786
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
20210516_203542.jpg

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
56,786
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLAMA YAPIYOR!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Ramazan ayı boyunca uyguladığımız kısmi ve tam kapanma tedbirleri sayesinde salgını yeniden büyük ölçüde kontrol altına aldık."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kademeli normalleşme takviminin ikinci etabını görüştük, önümüzdeki günlerde gelişmelere göre bu konudaki uygulama esaslarını paylaşacağız."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Salgın başından bu yana yaptığı fedakarlıklar için milletimin her bir derdine en kalbi şükranlarımı sunuyorum."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Sokağa çıkma yasağı akşam 21'de başlayacak. Haftasonları da Mayıs sonuna kadar yasak."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bundan sonra eskisi kadar kapsamlı ve kısıtlayıcı tedbirlere ihtiyaç olmayacağını ümit ediyoruz."
------

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Kovid-19) Aşı faaliyetlerine hız veriyoruz. Öğretmenler başta olmak üzere, riskli grupların tamamının bir an önce aşılanmasını sağlamaya çalışıyoruz."

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Öğretmenlere niye öncelik veriyoruz ki? Okul dönemi bitti zaten, 1 ay daha uzaktan olsun bitsin. Eylül'e kadar da bir zahmet aşı derdimiz kalmamış olsun...

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,262
Puanı
1,060
Öğretmenlere niye öncelik veriyoruz ki? Okul dönemi bitti zaten, 1 ay daha uzaktan olsun bitsin. Eylül'e kadar da bir zahmet aşı derdimiz kalmamış olsun...
Pandemi, kapanma demeden dur durak sanayide çalışmaya devam eden özel sektör çalışanlarına öncelik verilmesi gerekti bence. :)

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Aşılama son iki günde tekrardan hızlandı, Çin'den gelen aşı sevkiyatının sonucu sanırım. Umarım aşılama hızlı devam eder...
------

1621272634480.png

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Pandemi, kapanma demeden dur durak sanayide çalışmaya devam eden özel sektör çalışanlarına öncelik verilmesi gerekti bence. :)
Öğretmenden daha mantıklı olur ama özel sektör kapsamı çok geniş. Yapılan işe göre sınıflandırma daha doğru olur, onu da yapmak zor. Bence direkt 50-55 yaşa geçilsin.