🇹🇷 Koronavirüs (COVID-19) - Türkiye'den Son Gelişmeler | Genel Yorum Konusu ☣️ | #MaskeTak 😷 / #AşıOl 💉

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1617558416671.png

• Üzücü
Reactions: Angelica

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,580
Puanı
1,061
Karantinadaki ilk gün: Bugün filyasyon ekibinden arayıp ziyarete geleceklerini söyleyip semptomlarımı ve yakın temaslı kişi bilgilerini istediler. 1 2 saat içerisinde de geldiler. Annem ve babamdan test için kapı önünde örnek alıp herkese birer kutu olmak üzere 3 kutu Favicovir bırakıp gittiler. Kullanmayı düşünmüyorum çünkü ilk gün 16 tablet içmem gerekiyor ve aroması olmayan ilaç içmeyi hiç sevmiyorum :A :A

Zaten belirtilerim de oldukça hafifledi, hastalığı tahmini kapma süremi de hesaba katarsak sanırım 3 4 güne tamamen atlatırım. Forumda artık daha sık olacağım için buraya da ara ara güncelleme gireceğim :D

Tüm geçmiş olsun dilekleri için teşekkürler :A

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
56,792
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
SON DAKİKA!

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş:
"Yaptığımız istişareler neticesinde teravih namazını camilerde değil evlerimizde kılmanın uygun olduğuna karar verdik. Şayet bu süreçte salgının seyrine göre camilerimizde teravih namazı kılabilme imkanı olursa bunun da kararını alıp milletimizle paylaşırız."

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,563
Puanı
1,060
İsabet olmuş. Keşke normal zamanda olsak da gönül rahatlığıyla gidilip kılınsa.

• Beğendim

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Karantinadaki ilk gün: Bugün filyasyon ekibinden arayıp ziyarete geleceklerini söyleyip semptomlarımı ve yakın temaslı kişi bilgilerini istediler. 1 2 saat içerisinde de geldiler. Annem ve babamdan test için kapı önünde örnek alıp herkese birer kutu olmak üzere 3 kutu Favicovir bırakıp gittiler. Kullanmayı düşünmüyorum çünkü ilk gün 16 tablet içmem gerekiyor ve aroması olmayan ilaç içmeyi hiç sevmiyorum :A :A

Zaten belirtilerim de oldukça hafifledi, hastalığı tahmini kapma süremi de hesaba katarsak sanırım 3 4 güne tamamen atlatırım. Forumda artık daha sık olacağım için buraya da ara ara güncelleme gireceğim :D

Şimdi gördüm konudaki mesajlarını, çok geçmiş olsun. :D

• Beğendim
Reactions: batuhankaralar

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,847
Puanı
1,060

Kullanmazsan geçmezmiş batu abimde kullanmayacaktı doktor mecbur kullanman gerekiyor dedi kullan öyle dme

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Artış 60 bine kadar çıkacak gibi görünüyor, on güne artık düşüşe başlar diye tahmin ediyorum. Epey zirve yaptı, toplum bağışıklığını bu şekilde sağlayacağız galiba. Aşının yapılması da epey yaygınlaştı, aşılar hızla geliyor sanırım. Hız devam ederse Mayıs sonuyla beraber epey aşılama yapılmış olacak.

Vefat sayısı çok üzücü, vaka sayısına paralel olarak hasta ve ağır hasta sayısı da artıyor...

• Üzücü

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,847
Puanı
1,060
İlk iki gün kullandım da artık kullanmayı düşünmüyorum. Belirti kalmadı bundan sonra ihtiyaç olmaz bence :D

Valla doktor abime bitene kadar kullan demişti atlamasına rağmen hala omzumda ağrı oluyor der abim o yüzden bitene kadar kullan belirti geçti diye aldanma

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Noluyor ulan bu ne 55.000 vaka, 276 vefat ve bunlar sadece açıklanan filtreli resmî açıklamalarsa vay halimize 😱

Şaka maka 1.5 yıla giriyoruz ve 1.5 yılın en zirve yaptığı, çığırından çıktığı aşamaya geldik azalması beklenirken hele ki aşılar sonrası. Virüs hiç olmadığı kadar bulaşıcı, bulaşma yoğunluğu çok arttı ve mutasyon geçirdikçe de aşıların hiçbir önemi kalmıyor.

Geçtiğimiz haftaki “kalabalık gösterilerin” durumun bu noktalara gelmesinde de etkisi çok fazla ve bu çok net. Ülke geneli bir virüs dolaşımı oldu, mutasyon her yere yayıldı. Üstüne virüsün mutasyonu sayesinde zaten bulaşıcı hızının artışı eklenince...

Durum çok korkunç çünkü şu an nüfus oranı olarak değil Avrupa, dünya genelinde virüsün ana merkezi haline geldik. Durum çok korkunç. En azından bir süreliğine sadece hafta sonu yerine hafta içini de kapsayacak 10 günlük bir sokağa çıkma yasağı şart. Bütün iş yerleri kapanmalı, toplu taşıma tıpkı 2020’nin Mart/Nisan dönemindeki gibi en aza indirilmeli ve gerekirse hayat durmalı. En az 10 günlük sokağa çıkma yasağı daha doğrusu iş yerlerinin kapanması sonrası süreç bir nebze daha hafifletilmiş şekilde; “hatalardan ders alınarak” (kime diyorsak) ve aşı olaylarını başarılı bir şekilde yürüterek devam ettirilmeli.

Durum çok korkunç.

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,580
Puanı
1,061
Noluyor ulan bu ne 55.000 vaka, 276 vefat ve bunlar sadece açıklanan filtreli resmî açıklamalarsa vay halimize 😱

Şaka maka 1.5 yıla giriyoruz ve 1.5 yılın en zirve yaptığı, çığırından çıktığı aşamaya geldik azalması beklenirken hele ki aşılar sonrası. Virüs hiç olmadığı kadar bulaşıcı, bulaşma yoğunluğu çok arttı ve mutasyon geçirdikçe de aşıların hiçbir önemi kalmıyor.

Geçtiğimiz haftaki “kalabalık gösterilerin” durumun bu noktalara gelmesinde de etkisi çok fazla ve bu çok net. Ülke geneli bir virüs dolaşımı oldu, mutasyon her yere yayıldı. Üstüne virüsün mutasyonu sayesinde zaten bulaşıcı hızının artışı eklenince...

Durum çok korkunç çünkü şu an nüfus oranı olarak değil Avrupa, dünya genelinde virüsün ana merkezi haline geldik. Durum çok korkunç. En azından bir süreliğine sadece hafta sonu yerine hafta içini de kapsayacak 10 günlük bir sokağa çıkma yasağı şart. Bütün iş yerleri kapanmalı, toplu taşıma tıpkı 2020’nin Mart/Nisan dönemindeki gibi en aza indirilmeli ve gerekirse hayat durmalı. En az 10 günlük sokağa çıkma yasağı daha doğrusu iş yerlerinin kapanması sonrası süreç bir nebze daha hafifletilmiş şekilde; “hatalardan ders alınarak” (kime diyorsak) ve aşı olaylarını başarılı bir şekilde yürüterek devam ettirilmeli.

Durum çok korkunç.
En az 14 gün tam kapanmadan başka bir çözümü yok bu işin. Bunu devlet yetkilileri de biliyor ama yapacak maddi güç yok. Tedbirleri çok sıkı bir şekilde uygulayıp aşı takvimini acilen tam tersine çevirmeliyiz. Yoksa bu hızda giderse 2-3 ay içinde sürü bağışıklığını tamamlayacağız.