🇹🇷 Koronavirüs (COVID-19) - Türkiye'den Son Gelişmeler | Genel Yorum Konusu ☣️ | #MaskeTak 😷 / #AşıOl 💉

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Şu aşı dayatması biraz bunaltacağa benziyor. Virüsü kapıp atlatmakla aşı olmuş olmak arasında ne gibi çok büyük bir farklılık var bunu bilen varsa merak ediyorum?
Virüse yakalandığında diğer organlara da kalıcı zarar verme durumu var, özellikle akciğer ve kalp. Aşıda ise kapsül içindeki ölü virüsleri tanıyıp buna karşı antikor üretimi sağlıyor vücut, Çin aşısı için konuşuyorum tabii. (Klasik yolla üretildiği için) diğerlerini bilemem..

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Aşıyla ilgili şahane haberler geliyor. 30 milyon BionTech geliyormuş Haziran'da, sonbahara kadar 90 milyon. :Z Bu hafta 10 milyon Çin aşısı geliyormuş.

Hedef Haziran sonuna kadar 18 yaş üstü herkesin aşı olması demiş bakan.

Son zamanlarda aldığım en güzel haber, inşallah gerçeğe dönüştüğünü de görürüz...

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Aşıyla ilgili şahane haberler geliyor. 30 milyon BionTech geliyormuş Haziran'da, sonbahara kadar 90 milyon. :Z Bu hafta 10 milyon Çin aşısı geliyormuş.

Son zamanlarda aldığım en güzel haber, inşallah gerçeğe dönüştüğünü de görürüz...
Hangisini olmak istiyorsun?

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Virüse yakalandığında diğer organlara da kalıcı zarar verme durumu var, özellikle akciğer ve kalp. Aşıda ise kapsül içindeki ölü virüsleri tanıyıp buna karşı antikor üretimi sağlıyor vücut, Çin aşısı için konuşuyorum tabii. (Klasik yolla üretildiği için) diğerlerini bilemem..

Virüsü kapıp atlatınca da bünye ölü virüsleri tanıyıp buna karşı antikor üretmiyor mu sonuçta? Yani atlatmış olmakla aşı olmuş olmak arasında bağışıklık bakımından farkı tam çözemedim.

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061

Aşırı iyimserliğine hayran kaldım. :A

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Hangisini olmak istiyorsun?
BionTech olmak istiyorum AB onaylı olduğu için. Diğerleri yurtdışı mevzularında sorun çıkarabilir.

Bu konudan bağımsız da BionTech aşısına güveniyorum. Özellikle İsrail'de işe yararlığı kanıtlandı.

Sen inaktifçisin galiba? :A
------

Virüsü kapıp atlatınca da bünye ölü virüsleri tanıyıp buna karşı antikor üretmiyor mu sonuçta? Yani atlatmış olmakla aşı olmuş olmak arasında bağışıklık bakımından farkı tam çözemedim.
Kapıp atlatınca da vücut antikor üretiyor, fakat üretilen antikorlar 6 ay kadar sonra etkisiz hale gelmeye başlıyor. Zaten aşıyı da bir kere olmak yetmiyor, seneye yeniden olmamız gerekecek yüksek ihtimal...

Senin 6 ay olmasına daha çok var herhalde, o nedenle sana aşı yapmazlar zaten 6 aya yaklaşana kadar. Şu an mevcutta 6 ay geçmesi şartı var aşı olabilmek için.

• Beğendim

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Dediğim gibi birinde aktif virüs vücudun diğer organlarına zarar verirken vücut antikor üretiyor, diğerinde vücut ölü virüsü tanıyıp antikor üretiyor. İkisi farklı yani zaten aynı olsa sürü bağışıklığı İngiltere'de işe yarardı.

BionTech olmak istiyorum AB onaylı olduğu için. Diğerleri yurtdışı mevzularında sorun çıkarabilir.

Bu konudan bağımsız da BionTech aşısına güveniyorum. Özellikle İsrail'de işe yararlığı kanıtlandı.

------

Kapıp atlatınca da vücut antikor üretiyor, fakat üretilen antikorlar 6 ay kadar sonra etkisiz hale gelmeye başlıyor. Zaten aşıyı da bir kere olmak yetmiyor, seneye yeniden olmamız gerekecek yüksek ihtimal...

Senin 6 ay olmasına daha çok var herhalde, o nedenle sana aşı yapmazlar zaten 6 aya yaklaşana kadar. Şu an mevcutta 6 ay geçmesi şartı var aşı olabilmek için.
Ben klasikçiyim evet ama avrupa/amerika konusundan dolayı mecbur BionTech olurum.. :A

Rüyalar ülkesi ne istiyorsa onu olurum.. :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

------

O halde neden yok filanca şey için aşı gerekli, yok aşı kimliği diye bir şey çıkacak o kimliğe sahip olmayanlar şuralara buralara giremeyecek gibi şeylerin yolunu açıyorlar anlamak zor :A

Aşılara hiç güvenmiyorum, tamam yine olalım bir şekilde de zorlama ve dayatmalar ters tepiyor. Hele şu en sonki “Enjoy I am vaccinated” mevzusundan sonra iyice soğuyor insan. Gerçi aşıyı bulduk da sanki beğenmiyoruz biz de. :A

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
O halde neden yok filanca şey için aşı gerekli, yok aşı kimliği diye bir şey çıkacak o kimliğe sahip olmayanlar şuralara buralara giremeyecek gibi şeylerin yolunu açıyorlar anlamak zor :A

Aşılara hiç güvenmiyorum, tamam yine olalım bir şekilde de zorlama ve dayatmalar ters tepiyor. Hele şu en sonki “Enjoy I am vaccinated” mevzusundan sonra iyice soğuyor insan. Gerçi aşıyı bulduk da sanki beğenmiyoruz biz de. :A
Aşı kimliğinin yanında hastalığı geçirenler için bağışıklık kartı da geçiyor bazı yerlerde.

Şu an bence güvenip güvenmeme evresini geçtik. Ömür boyu maskeyle yaşamak istiyorsan ayrı tabii. :A

• Güldürdün

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
56,990
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
E1ro7QMXsA4tOYN

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060
Geçen hafta Ege'de 100 küsurlarda gezen iller yavaş yavaş çift haneli rakamlara düşmeye başlamış

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060
Vaka sayıları beklentimin çok üstünde gidiyor, 5000 altında düşürmediler de buradan aşağıda tutmamaları garip.

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
56,990
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Erdoğan: Üniversitelerde yüz yüze eğitim için diyoruz ki üniversite öğrencilerimize aşılarını yapalım, aşılarını yaptıktan sonra zaten yol açık.

Erdoğan: Yabancı turist bazı riskleri göze alarak gelmiş zaten, biz niçin kapıyı kapatalım? 3-5 dolar ya da avro girecekse ülkemize, bırak girsin.

• Güldürdün
Reactions: DarkLegenD

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
SON DAKİKA!

Pfizer/BionTech ile Türkiye 60 milyon doz corona virüs aşısı için anlaşma imzaladı.
------

SON DAKİKA!

Pfizer/BionTech ile Türkiye 60 milyon doz corona virüs aşısı için anlaşma imzaladı.
Toplam anlaşılan doz sayısı ise 120 milyona ulaştı. 120 milyon doz, 2021 yılı içerisinde Türkiye'de olacak.

Son düzenleme: