­čç╣­čçĚ Koronavir├╝s (COVID-19) - T├╝rkiye'den Son Geli┼čmeler | Genel Yorum Konusu Ôśú´ŞĆ | #EvdeKal ­čĆá / #MaskeTak ­čśĚ

Yi─čitt

Emekli
Kat─▒l─▒m
9 Aral─▒k 2013
Reaksiyon puan─▒
46,575
Puan─▒
1,061
Bo┼čuna m─▒ evlere kapat─▒ld─▒k 17 g├╝n, s├Âzde tam kapanma ad─▒ alt─▒nda? Yasaklar hala devam edecekti madem neden bunca insan ma─čdur edildi?
Kademeli normalle┼čme var, bir anda a├ž─▒lsa k├Ât├╝ olacak zaten. Bence do─črusu bu, ben kafe restoranlar a├ž─▒k hava ┼čart─▒yla a├ž─▒l─▒r diye bekliyordum ondan ┼ča┼č─▒rd─▒m. Epey ma─čdur esnaf bu konuda, a├ž─▒l─▒r her t├╝rl├╝ diye bekliyordum ama...

Ge├žen yaz ve bu Mart ay─▒nda g├Ârd├╝k, bir anda her yer a├ž─▒l─▒nca ba┼ča sar─▒yoruz. B├Âyle yava┼čtan a├ž─▒lmas─▒ daha iyi olur.

• Be─čendim
Reactions: serhatt

bazinga

Admin
Kat─▒l─▒m
1 ┼×ubat 2007
Reaksiyon puan─▒
43,109
Puan─▒
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Haftasonu yasaklar─▒ sa├žmal─▒─č─▒ devam ediyor. Anca tuttu─čumuz tak─▒m ┼čampiyon olursa ├ž─▒kabiliyoruz herhalde, bu durumda maske takmam─▒za bile gerek olmuyor hatta...

Kafe, restoranlar─▒n bir anda a├ž─▒lmamas─▒ do─čru karar. ┼×u an hala vaka say─▒lar─▒ y├╝ksek seviyede ve bir anda a├ž─▒lsa her yer dolup ta┼čacakt─▒ iki haftan─▒n b─▒kk─▒nl─▒─č─▒yla birlikte.

Ayr─▒ca iki hafta kapand─▒k da ne de─či┼čti yorumlar─▒na kat─▒lm─▒yorum. Kapanma olmasayd─▒ durum ├žok daha k├Ât├╝ye gidecekti. Binlerce ki┼činin hayat─▒ kurtulmu┼č oldu bu s├╝re├žle... Fakat bu s├╝re├žte a┼č─▒laman─▒n durma noktas─▒na gelmesi ise ka├ž─▒r─▒lm─▒┼č bir tarihi f─▒rsat oldu. Tam gaz a┼č─▒ yapabildi─čimiz bir d├Âneme denk getirseydik tamamen kurtulmu┼čtuk belki de bu beladan...

• Be─čendim
Reactions: XanTier

Maskeli Fedai

Favori ├ťye
Kat─▒l─▒m
31 May─▒s 2012
Reaksiyon puan─▒
30,095
Puan─▒
1,059
Bo┼čuna m─▒ evlere kapat─▒ld─▒k 17 g├╝n, s├Âzde tam kapanma ad─▒ alt─▒nda? Yasaklar hala devam edecekti madem neden bunca insan ma─čdur edildi?

Kademeli normalle┼čme var, bir anda a├ž─▒lsa k├Ât├╝ olacak zaten. Bence do─črusu bu, ben kafe restoranlar a├ž─▒k hava ┼čart─▒yla a├ž─▒l─▒r diye bekliyordum ondan ┼ča┼č─▒rd─▒m. Epey ma─čdur esnaf bu konuda, a├ž─▒l─▒r her t├╝rl├╝ diye bekliyordum ama...

Ge├žen yaz ve bu Mart ay─▒nda g├Ârd├╝k, bir anda her yer a├ž─▒l─▒nca ba┼ča sar─▒yoruz. B├Âyle yava┼čtan a├ž─▒lmas─▒ daha iyi olur.
Genelgenin isimleri de─či┼čiyor ama i├žeri─či ayn─▒. Kald─▒ ki tam kapanma bile tam uygulanmad─▒, herkes d─▒┼čardayd─▒. :A Sadece baz─▒ yerlerin kapal─▒ olmas─▒yla istedi─čimiz bir ┼čeyi yapamad─▒k.

Yi─čitt

Emekli
Kat─▒l─▒m
9 Aral─▒k 2013
Reaksiyon puan─▒
46,575
Puan─▒
1,061
Genelgenin isimleri de─či┼čiyor ama i├žeri─či ayn─▒. Kald─▒ ki tam kapanma bile tam uygulanmad─▒, herkes d─▒┼čardayd─▒. :A Sadece baz─▒ yerlerin kapal─▒ olmas─▒yla istedi─čimiz bir ┼čeyi yapamad─▒k.
Kapanma s├╝recinin a┼č─▒yla birle┼čtirilerek ilerletilmesi gerekiyordu, maalesef a┼č─▒ ├žal─▒┼čmalar─▒ durma noktas─▒na geldi. Elimizde a┼č─▒ yok maalesef, ge├ženlerde Sinovac'─▒n yeni part─▒ gelmi┼čti. Haziran ay─▒nda Biontech epey gelecek, Sputnik'in ilk partlar─▒ da geliyormu┼č Haziran'da, Sinovac belirli zamanlarla yolluyor. Haziran ay─▒nda epey a┼č─▒lama olacak gibi, tabi g├Ân├╝l isterdi ki bu kapanmay─▒ a┼č─▒yla ilerletseydik...

• G├╝ld├╝rd├╝n
Reactions: Maskeli Fedai

Maskeli Fedai

Favori ├ťye
Kat─▒l─▒m
31 May─▒s 2012
Reaksiyon puan─▒
30,095
Puan─▒
1,059
Kapanma s├╝recinin a┼č─▒yla birle┼čtirilerek ilerletilmesi gerekiyordu, maalesef a┼č─▒ ├žal─▒┼čmalar─▒ durma noktas─▒na geldi. Elimizde a┼č─▒ yok maalesef, ge├ženlerde Sinovac'─▒n yeni part─▒ gelmi┼čti. Haziran ay─▒nda Biontech epey gelecek, Sputnik'in ilk partlar─▒ da geliyormu┼č Haziran'da, Sinovac belirli zamanlarla yolluyor. Haziran ay─▒nda epey a┼č─▒lama olacak gibi, tabi g├Ân├╝l isterdi ki bu kapanmay─▒ a┼č─▒yla ilerletseydik...
A┼č─▒lama olmad─▒─č─▒ i├žin ├Ân├╝m├╝zdeki sezonu da kaybedece─čiz muhtemelen.. Ac─▒ bir tablo..

• ├ťz├╝c├╝
Reactions: Yi─čitt

Yi─čitt

Emekli
Kat─▒l─▒m
9 Aral─▒k 2013
Reaksiyon puan─▒
46,575
Puan─▒
1,061
Her taraf─▒ kapal─▒ olan AVM'lerin a├ž─▒k olup, restoran ve kafelerin kapal─▒ olmas─▒ ├žok sa├žma.
AVM'lerin a├ž─▒k olma sebebi de AVM d─▒┼č─▒ giyim ma─čazalar─▒n─▒n a├ž─▒kken AVM i├žindekilerin kapal─▒ olmas─▒ ├želi┼čkisine d├╝┼čmemesinden kaynaklan─▒yor. ├ľrne─čin Ankara bir AVM ┼čehridir, ├╝nl├╝ ma─čazalar─▒ sokaklarda fazla bulamay─▒z hep AVM i├žlerinde... Hal b├Âyle olunca oradaki ├žal─▒┼čanlar da i┼člerine gidip para kazanmak durumunda. Ben yanl─▒┼č oldu─čunu d├╝┼č├╝nm├╝yorum bu konuda.

• Be─čendim
Reactions: Emre Ozansoy

serhatt

Konu Edit├Âr├╝
Kat─▒l─▒m
10 Aral─▒k 2014
Reaksiyon puan─▒
37,567
Puan─▒
1,060
Bizim burada tam kapanman─▒n T'si yoktu. Bayram da gidi┼č geli┼č bile yapanlar g├Ârd├╝m.

Tam kapanma olsayd─▒ d├╝n ak┼čam rezalet ┼čampiyonluk kutlamalar─▒ g├Âr├╝nt├╝leri g├Ârmezdik zaten. :A

slhttnmtl

Favori ├ťye
Kat─▒l─▒m
5 Eyl├╝l 2019
Reaksiyon puan─▒
12,456
Puan─▒
850
├çok g├╝zel bir normalle┼čme cidden. Hafta sonu yine full yasak bir de garip olan 18 ya┼č alt─▒ ve a┼č─▒s─▒n─▒ olan 65 ya┼č ├╝st├╝ne d─▒┼čar─▒ya ├ž─▒k deniliyorken toplu ta┼č─▒ma yasak. Bari hi├ž ├ž─▒karmas─▒nlar.

Tolstoyevski

Moderat├Âr
S├╝per Lig Tahmin ┼×ampiyonu
Kat─▒l─▒m
14 Temmuz 2014
Reaksiyon puan─▒
27,959
Puan─▒
861
Ya┼č
24
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
B─▒kt─▒m art─▒k illalah geldi bu i┼če yaramayan yasaklardan. AvrupaÔÇÖda bizim kadar ├Ânlem yok ama bizden ├žok daha iyi durumdalar. Neyse bunlar─▒ zaten tart─▒┼čmaya gerek yok.

Hafta sonu yasaklar─▒ndan ├žok, ak┼čam yasaklar─▒ bunaltt─▒. ├çok uzun zamand─▒r ak┼čamlar─▒ yasak devam ediyor, erkenden hayat bitiyor her yer kapan─▒yor. ┼×u ak┼čam yasaklar─▒ kals─▒n, yaz serinli─činde saatlerce gece y├╝r├╝y├╝┼č├╝ yapmak istiyor art─▒k insan...

17 May─▒s - 31 May─▒sÔÇÖa dek bug├╝nk├╝ kararlar ge├žerli olur, 1 Haziran itibariyle ise ge├žen seneki Hazirandaki gibi yasaklar─▒n d├Ârtte ├╝├ž├╝ kalkar. Ak┼čam yasaklar─▒ndan g─▒na geldi. As─▒l g├╝nd├╝zleri yo─čunluk olu┼čuyor, gece sanki kalabal─▒k mi var? Art─▒k b─▒kt─▒k.

mrt-06

Emekli
Kat─▒l─▒m
5 Ocak 2013
Reaksiyon puan─▒
57,245
Puan─▒
1,061
Aylard─▒r yurt d─▒┼č─▒ndaki arkada┼člar─▒m maske takm─▒yor, bizde hala kafeler kapal─▒. :T
------

Her taraf─▒ kapal─▒ olan AVM'lerin a├ž─▒k olup, restoran ve kafelerin kapal─▒ olmas─▒ ├žok sa├žma.
┼×unu da hi├ž anlamad─▒m, AVM'ler a├ž─▒k restoranlar kapal─▒, Bim a├ž─▒k ├ževresindeki d├╝kkanlar kapal─▒.

• Be─čendim
Reactions: Emre Ozansoy

The_Erinch

Favori ├ťye
Kat─▒l─▒m
24 Kas─▒m 2019
Reaksiyon puan─▒
15,016
Puan─▒
700
Bu a├ž─▒lman─▒n kapanman─▒n tek faydas─▒ vaka say─▒s─▒n─▒ d├╝┼č├╝rmesidir.

Bu s├╝re i├žinde arka planda ekonomik,ruhsal,pskolojik ├ž├Âk├╝nt├╝ artmaya devam eder.

bu 2 haftada a┼č─▒ konusunda hi├žbir haber yada geli┼čme okumad─▒m. tek bildi─čim sa─čl─▒k ├žal─▒┼čan─▒ e┼člerinin a┼č─▒lanmaya ba┼člamas─▒ oldu...

Bu olay─▒n ├Âz├╝ a┼č─▒da bitiyor! Bunu yazan sen,ben,o 2 doz a┼č─▒s─▒n─▒ olmad─▒k├ža isterseniz 1 y─▒l kapal─▒ kal─▒n...hi├žbir┼čey de─či┼čmez!!

Bu a├ž─▒l─▒p, normalle┼čmelerin ise hep yaza denk gelmesininde turizm getirisinde en y├╝ksek kazanca sahip olan ilk 15 ├╝lke i├žinde olmam─▒z─▒n hi├žbir etkisi yokdur eminimki de (!!!!)

Emre Ozansoy

Konu Edit├Âr├╝
Kat─▒l─▒m
26 A─čustos 2017
Reaksiyon puan─▒
32,282
Puan─▒
1,060
20210516_203542.jpg

Emre Ozansoy

Konu Edit├Âr├╝
Kat─▒l─▒m
26 A─čustos 2017
Reaksiyon puan─▒
32,282
Puan─▒
1,060
CUMHURBA┼×KANI ERDO─×AN A├çIKLAMA YAPIYOR!

Cumhurba┼čkan─▒ Erdo─čan: "Ramazan ay─▒ boyunca uygulad─▒─č─▒m─▒z k─▒smi ve tam kapanma tedbirleri sayesinde salg─▒n─▒ yeniden b├╝y├╝k ├Âl├ž├╝de kontrol alt─▒na ald─▒k."

Cumhurba┼čkan─▒ Erdo─čan: "Kademeli normalle┼čme takviminin ikinci etab─▒n─▒ g├Âr├╝┼čt├╝k, ├Ân├╝m├╝zdeki g├╝nlerde geli┼čmelere g├Âre bu konudaki uygulama esaslar─▒n─▒ payla┼čaca─č─▒z."

Cumhurba┼čkan─▒ Erdo─čan: "Salg─▒n ba┼č─▒ndan bu yana yapt─▒─č─▒ fedakarl─▒klar i├žin milletimin her bir derdine en kalbi ┼č├╝kranlar─▒m─▒ sunuyorum."

Cumhurba┼čkan─▒ Erdo─čan: "Soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ ak┼čam 21'de ba┼člayacak. Haftasonlar─▒ da May─▒s sonuna kadar yasak."

Cumhurba┼čkan─▒ Erdo─čan: "Bundan sonra eskisi kadar kapsaml─▒ ve k─▒s─▒tlay─▒c─▒ tedbirlere ihtiya├ž olmayaca─č─▒n─▒ ├╝mit ediyoruz."
------

Cumhurba┼čkan─▒ Erdo─čan: "(Kovid-19) A┼č─▒ faaliyetlerine h─▒z veriyoruz. ├ľ─čretmenler ba┼čta olmak ├╝zere, riskli gruplar─▒n tamam─▒n─▒n bir an ├Ânce a┼č─▒lanmas─▒n─▒ sa─člamaya ├žal─▒┼č─▒yoruz."

bazinga

Admin
Kat─▒l─▒m
1 ┼×ubat 2007
Reaksiyon puan─▒
43,109
Puan─▒
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
├ľ─čretmenlere niye ├Âncelik veriyoruz ki? Okul d├Ânemi bitti zaten, 1 ay daha uzaktan olsun bitsin. Eyl├╝l'e kadar da bir zahmet a┼č─▒ derdimiz kalmam─▒┼č olsun...

emreemreu

S├╝per Mod.
Kat─▒l─▒m
10 ┼×ubat 2011
Reaksiyon puan─▒
3,734
Puan─▒
910
├ľ─čretmenlere niye ├Âncelik veriyoruz ki? Okul d├Ânemi bitti zaten, 1 ay daha uzaktan olsun bitsin. Eyl├╝l'e kadar da bir zahmet a┼č─▒ derdimiz kalmam─▒┼č olsun...
Pandemi, kapanma demeden dur durak sanayide ├žal─▒┼čmaya devam eden ├Âzel sekt├Âr ├žal─▒┼čanlar─▒na ├Âncelik verilmesi gerekti bence. :)

Yi─čitt

Emekli
Kat─▒l─▒m
9 Aral─▒k 2013
Reaksiyon puan─▒
46,575
Puan─▒
1,061
A┼č─▒lama son iki g├╝nde tekrardan h─▒zland─▒, ├çin'den gelen a┼č─▒ sevkiyat─▒n─▒n sonucu san─▒r─▒m. Umar─▒m a┼č─▒lama h─▒zl─▒ devam eder...
------

1621272634480.png