🇹🇷 Koronavirüs (COVID-19) - Türkiye'den Son Gelişmeler | Genel Yorum Konusu ☣️ | #MaskeTak 😷 / #AşıOl 💉

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,262
Puanı
1,060
Teravih namazları yasak olmuyor ama hafta sonu tek gün kalkmış olan yasak yeniden getiriliyor.

Teravih namazları yasak olmuyor ama Ramazan'da hafta sonları dışarı çıkmak yasak, bu ne saçma yasak yöntemleri ya pes!!!
Kuralların en güzel uygulandığı yer camiler. Sokağa çıkma ile camiye gitmeyi bir mi tutuyorsun? Teravihe giden sayısı da zaten oldukça az çoğu camide.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Kuralların en güzel uygulandığı yer camiler. Sokağa çıkma ile camiye gitmeyi bir mi tutuyorsun? Teravihe giden sayısı da zaten oldukça az çoğu camide.
Ne kadar uygulanırsa uygulansın kapalı ortamda onlarca, hatta bazı camilerde yüzlerce kişinin bir arada bulunması mantıklı gözükmüyor. Virüsün açık havada bulaşma riski çok daha düşük.

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
İlk gün oluyor bu dediğin. Sonrasında git gide azalıyor. :A
Bizim burda her gün oluyor :A Çünkü evdekiler genelde tüm Ramazan gidiyor ve geç kalırsak yer bulamayız telaşı oluyor :A
Şu dönemde bu kadar yasak varken akılı alır bir şey değil teravih namazlarını açmak. Genelde yaşlılar gidiyor ve en riskli grup da onlar.

• Beğendim
Reactions: Aserat

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,484
Puanı
1,060
Kapalı alan ve hınca hınç dolu oluyor istendiği kadar tedbir alınsın nafile. Sırf evden çıkmak için çıkanlar bile var.

• Beğendim
Reactions: DarkLegenD

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,262
Puanı
1,060
Bizim burda her gün oluyor :A Çünkü evdekiler genelde tüm Ramazan gidiyor ve geç kalırsak yer bulamayız telaşı oluyor :A
Şu dönemde bu kadar yasak varken akılı alır bir şey değil teravih namazlarını açmak. Genelde yaşlılar gidiyor ve en riskli grup da onlar.
Birebir gözlemlerine dayanarak bunu söylediğini düşünmüyorum. :A

Neredeyse teravihi hiç kaçırmayan biri olarak söylüyorum ben yazdıklarımı. :)

Geçen sene yoktu camide teravih, ondan önceki sene askerde idim Ramazan ayında. Askerdeki mescit ilk gün ful doluydu ve sonra her geçen gün yarıya indi ve son 10-15 gün 2-3 kişi ile kılıyorduk. :)

Şimdi yaşadığım yerde de aynı şey geçerli. İlk gün diyerek herkes geliyor sonrasında ise git gide azalıyor. :)

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Birebir gözlemlerine dayanarak bunu söylediğini düşünmüyorum. :A

Neredeyse teravihi hiç kaçırmayan biri olarak söylüyorum ben yazdıklarımı. :)

Geçen sene yoktu camide teravih, ondan önceki sene askerde idim Ramazan ayında. Askerdeki mescit ilk gün ful doluydu ve sonra her geçen gün yarıya indi ve son 10-15 gün 2-3 kişi ile kılıyorduk. :)

Şimdi yaşadığım yerde de aynı şey geçerli. İlk gün diyerek herkes geliyor sonrasında ise git gide azalıyor. :)
4-5 senedir pek gitmiyorum ama ondan öncesinde senede 4-5 kez gittiğim olurdu ve gayet de dolu oluyordu :A
Ayrıca evdekilerden de biliyorum diyorum camilerin dolu olduğunu. Özellikle kadınlar bölümünde 15-20 dakika önceden gitmezsen yer olmuyor bizim camide mesela.

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
56,758
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
ÜLKEMİZDE SON DURUM!

ExvtAaRXMAk_oK_

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,262
Puanı
1,060
4-5 senedir pek gitmiyorum ama ondan öncesinde senede 4-5 kez gittiğim olurdu ve gayet de dolu oluyordu :A
Ayrıca evdekilerden de biliyorum diyorum camilerin dolu olduğunu. Özellikle kadınlar bölümünde 15-20 dakika önceden gitmezsen yer olmuyor bizim camide mesela.
Kadınlar bölümünü bilemeyeceğim, olabilir dediğin. :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Dediğin gibi 10 gün kafa tatili artık yapacak bir şey yok :A
Hepimiz olacaz gibi...
Gerçekten de şuan öyle geçiyor, iyi bir kafa tatili oldu... :A
Vakalar hiç azalmıyor işin sonu oraya gidiyor...
Çok geçmiş olsun, umarım çabuk atlatırsın. :(
Teşekkürler, gidişat o yönde bakalım kısmet.
Çok geçmiş olsun, umarım kısa sürede atlatırsın...
Teşekkürler, öyle atlatacağım gibi duruyor, umarım böyle devam eder..
Çok geçmiş olsun. İnşallah çok hafif geçirmeye devam eder ve bol bol film yorumlarını bizlerle paylaşırsın. :A
Teşekkürler, evet zaten bu 10 günü sinemaya sert bir dönüş yaparak değerlendiriyorum. İzledim bir miktar film... :A Ama yorumlama işine mental olarak henüz yoğunlaşamadım... Bakalım o da olur elbet... :A
Geçmiş olsun acil şifalar...
Teşekkürler..
Geçmiş olsun yoldaşım..
Saol yoldaşım..
Geçmiş olsun, umarım bu şekilde atlatırsın.
Teşekkürler, 1 2 güne çok bir şey kalmayacak gibi duruyor. Umarım böyle devam eder...

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ozancım...milyonlar dediğin zaten evde olan dedelerimiz babanelerimiz....
65 yaş civarı olup aktif bir hayata sahip çok kişi var. Zaten ağır hastaların büyük çoğunluğu bu yaştakilerden çıkıyordu.

Tabii asıl yayılmaya gençler neden oluyor ve o kitlede aşılanma henüz olmadı o konuda haklısın. En azından okulları biraz daha kapalı tutmalılardı aşı yaygınlaşana kadar...

• Beğendim
Reactions: Angelica