🇹🇷 Koronavirüs (COVID-19) - Türkiye'den Son Gelişmeler | Genel Yorum Konusu ☣️ | #MaskeTak 😷 / #AşıOl 💉

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Medyaya sinir olmaya başladım daha normalleşme başlayalı 1 gün oldu. Ertesi günü hemen TV'ler vakalar patladı diye haber yapıyor. Doktorlar sosyal medyadan felaket senaryoları çiziyor, yahu normalleşmeden önce de 10 bin civarındaydı zaten? Bu işin kapanarak bitmeyeceği çok belli?
Hiç sorma, FOX Haber'i izledik de ortalık ana baba günü diye yazmışlar. Bu insanlar 4 aydır evde, çoğu insan hafta içi ful çalıştığı için dışarı bile çıkamadı. Sosyal hayatı sonlandı. İnsanlar ne yapsın? Normalleşme niye başladı? Yasaklar niye kalktı? Cafeler ful dolmuşmuş, eee niye açtık o zaman dolsun diye? Tabi ki insanlar gidecek, gezecek, normalleşecek. Kapan-Aç durumlarıyla çözüm bulunamıyor, gördük yani.

Umarım bir daha kapanmaz...

• Beğendim
Reactions: mrt-06

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Hiç sorma, FOX Haber'i izledik de ortalık ana baba günü diye yazmışlar. Bu insanlar 4 aydır evde, çoğu insan hafta içi ful çalıştığı için dışarı bile çıkamadı. Sosyal hayatı sonlandı. İnsanlar ne yapsın? Normalleşme niye başladı? Yasaklar niye kalktı? Cafeler ful dolmuşmuş, eee niye açtık o zaman dolsun diye? Tabi ki insanlar gidecek, gezecek, normalleşecek. Kapan-Aç durumlarıyla çözüm bulunamıyor, gördük yani.

Umarım bir daha kapanmaz...
Burada önemli olan dikkat, sosyal mesafe, maske.. Bunun dışında tüm dünya eve kapanmadan zaten bitmeyecek, millet perişan oldu hem ruhsal anlamda hem de ekonomik anlamda. Parkta hava alan insana, kafede çay içen insana terörist gözüyle bakılıyor medyada. Şaka gibi..

• Beğendim
Reactions: Yiğitt

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1615133024481.png

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,002
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
SON DAKİKA!

Türkiye'de 76 ilde 41.488 İngiltere mutasyonu vakasına rastlandı.
------

Bakan Fahrettin Koca: 9 ilimizde toplam 61 Güney Afrika varyantı vakasına rastlanmıştır. 1 ilimizde 2 Kaliforniya mutantı vakası tespit edilmiştir.

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,284
Puanı
1,060
SON DAKİKA!

Türkiye'de 76 ilde 41.488 İngiltere mutasyonu vakasına rastlandı.
------

Bakan Fahrettin Koca: 9 ilimizde toplam 61 Güney Afrika varyantı vakasına rastlanmıştır. 1 ilimizde 2 Kaliforniya mutantı vakası tespit edilmiştir.
Yok artık. Kaç mutasyona bölünmüş bu virüs. Allah sonumuzu hayır eylesin.

• Üzücü
Reactions: Emre Ozansoy

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Daha 2 hafta önce 6-7 binlerdeydi ya ne çabuk 14 binlere çıktı. Bıktık artık. :(

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Arkadaşlar ne 2021'i? Bu virüs en iyi ihtimalle 2023 gibi son bulur o da en iyi ihtimalle. Birçok ülke 2021'in sonlarında artık tedbir falan kaldırıp böyle yaşamaya alışmak zorundayız diyecek...

• Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Umarım tekrar kapanmaya girmeyiz, bu şekilde de sonuç alınamadığını gördük. Kontrollü bir şekilde açık kalmalıyız diye düşünüyorum. Ek olarak şehirler arası kısıtlamalar gelebilir, bu etkili olacaktır. Onun dışında şehirlerin, cafelerin, restoranların vb. kapanmasının artık işe yaramayacağını, insanların psikolojisini olumsuz etkileyeceğini düşünüyorum.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Fahrettin Koca bu akşam açıklama yapacakmış. Virüsün ülkemize girişinin 1. yılı... Bir yıldır bu belayla uğraşıyoruz, zaman ne hızlı geçiyor.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Yine durum kötüye gidiyor. Aşı işi de büyük ölçüde yalan oldu. 65 yaş üstü aşılanıp sonrasında ölen ölsün kalan kalsın denilecek herhalde...

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Yine durum kötüye gidiyor. Aşı işi de büyük ölçüde yalan oldu. 65 yaş üstü aşılanıp sonrasında ölen ölsün kalan kalsın denilecek herhalde...
Fahrettin Koca bugünkü açıklamasında, sonbahara kadar 50 milyonun üzerindeki vatandaşın aşılanmasının planlandığını açıkladı. Şu an aşılar dünyaya yetmiyor, Haziran ayı gibi ülkelerin kendi aşılarını da çıkarmasıyla aşı trafiğinin de rahatlayacağını düşünüyorum. Dünyadaki aşılamayı gördükten sonra bence Türkiye'nin gayet iyi iş çıkardığını düşünüyorum, Avrupa'nın durumu ortadayken...

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Fahrettin Koca bugünkü açıklamasında, sonbahara kadar 50 milyonun üzerindeki vatandaşın aşılanmasının planlandığını açıkladı. Şu an aşılar dünyaya yetmiyor, Haziran ayı gibi ülkelerin kendi aşılarını da çıkarmasıyla aşı trafiğinin de rahatlayacağını düşünüyorum. Dünyadaki aşılamayı gördükten sonra bence Türkiye'nin gayet iyi iş çıkardığını düşünüyorum, Avrupa'nın durumu ortadayken...
Sonbahar çok geç, üstelik onu da yapıp yapamayacakları şüpheli. O zamana kadar şimdi aşı olanların etkinliği yavaş yavaş bitmeye başlayacak. Dünya genelinde çok yavaş yürüyor tabii pek çok ülkeye göre iyi durumdayız.

Ayrıca şöyle de korkutucu bir durum var. Pek çok ülke yasakları kaldırırken Moderna, Pfizer gibi prestijli aşıları tanıyor sadece. Bu aşıyı olsak bile ikinci sınıf muamelesi göreceğiz dünyanın pek çok yerinde. :(

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Sonbahar çok geç, üstelik onu da yapıp yapamayacakları şüpheli. O zamana kadar şimdi aşı olanların etkinliği yavaş yavaş bitmeye başlayacak. Dünya genelinde çok yavaş yürüyor tabii pek çok ülkeye göre iyi durumdayız.

Ayrıca şöyle de korkutucu bir durum var. Pek çok ülke yasakları kaldırırken Moderna, Pfizer gibi prestijli aşıları tanıyor sadece. Bu aşıyı olsak bile ikinci sınıf muamelesi göreceğiz dünyanın pek çok yerinde. :(
Çin aşısının bir an önce Avrupa'ya başvuru yapması lazım ki henüz daha başvuru bile yapmamış, başvuruyu şimdi yapsa bile 2-3 aydan önce onaylanması zor.

Yerli aşıyı çıkarmamız durumunda çok rahatlayacağız ama o da yazdan önce gelmeyecek gibi görünüyor. FAZ2'nin ikinci dozları yapılmaya başlandı, Nisan sonu gibi FAZ3'e geçilebilir. Diğer aşıların gelmesi ise sonbaharı bulur gibi, daha FAZ1 bile başlamadı maalesef onlarda...

• Beğendim
Reactions: bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Çin aşısının bir an önce Avrupa'ya başvuru yapması lazım ki henüz daha başvuru bile yapmamış, başvuruyu şimdi yapsa bile 2-3 aydan önce onaylanması zor.

Yerli aşıyı çıkarmamız durumunda çok rahatlayacağız ama o da yazdan önce gelmeyecek gibi görünüyor. FAZ2'nin ikinci dozları yapılmaya başlandı, Nisan sonu gibi FAZ3'e geçilebilir. Diğer aşıların gelmesi ise sonbaharı bulur gibi, daha FAZ1 bile başlamadı maalesef onlarda...
Neyse sabretmeye devam, en kötü gelecek sene yeni aşıların gelişi ve mevcut aşıların kapasite artışıyla rahatlarız gibi. :(

• Beğendim
Reactions: Yiğitt