🇹🇷 Koronavirüs (COVID-19) - Türkiye'den Son Gelişmeler | Genel Yorum Konusu ☣️ | #MaskeTak 😷 / #AşıOl 💉

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
En azından haftasonu yasağı iyi, doğru bir karar oldu. Tabii tam kapanma olmadıktan sonra etkisi oldukça düşük seviyede olacaktır...

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,223
Puanı
1,060
Elimizdeki ekonomik koşullara göre alınabilecek en iyi kararlar;
şehirler arası seyahat yasağı getirerek,şehirleri kendi içinde izole etselerdi oda iyi bir hamle olurdu.

Herşey kendi içimizde bitiyor. İnsanlar gerçekten kaideler uyarsa,kendi içimizde yeneceğiz ama en sevdiğimiz kaidelere karşı gelme çabası olduğundan....

Ülke için hayırlısı olsun.
Herkese sağlıklı günler diliyorum.

• Beğendim
Reactions: Angelica

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Mart-Nisan döneminde bile hafta içi kısmen de olsa yasak yoktu, durumun vahameti buradan anlaşılıyor durum hiç olmadığı kadar kötüye gidiyor ve hiç iç açıcı değil. Eninde sonunda sözde yasaklar yerini yavaş yavaş böyle yasaklara bırakmak zorunda bırakacaktı ve böyle de oldu.

Yine de şu an Avrupa’da en çok vakaya sahip ülkesi olduğumuz ve Mart ayında İtalya neyse şu an ondan bile çok daha kötü durumda olduğumuz için bu önlemler de fazlasıyla yetersiz. Hiç olmamasından iyidir tabi, kötünün iyisi ama 2 hafta tam kapanma şart. Sağlık sistemi çöktüğünde de ekonominin hiçbir önemi kalmayacak çünkü sağlık yoksa ekonomi de olmaz.

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,223
Puanı
1,060
Bu arada doğruluğunu teyit edemedim ama Avrupa açılarının saklanma koşulları için çok pahalı dolapların olması gerekiyormuş eczanelerde; şuan ki ekonomik süreç ve lojistik durumdan kaynaklı bu aşıların ülkeye gelmesi gecikir diye birşeyler okudum.

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,223
Puanı
1,060
* Market bakkal kasap manav gibi işletmeler ile eve paket hizmeti veren yerler belirlenecek saatler çerçevesinde hafta sonu kısıtlamasının dışındadır. Restoranlar paket servis haricinde hizmet veremeyecektir.

Şimdi anladığım haftasonu başta adı geçen işletmeler açık ..peki açık olduğu saatlerde nasıl hizmet verecekler?

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
20 yaş altı toplu taşıma yasağı gelmiş. Bunu saçma buldum belki ciddi işim çıksa ben ne yapacağım?

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
56,998
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Ülkemizde son durum:

EoFsYlqXMAgAJbX

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
* Market bakkal kasap manav gibi işletmeler ile eve paket hizmeti veren yerler belirlenecek saatler çerçevesinde hafta sonu kısıtlamasının dışındadır. Restoranlar paket servis haricinde hizmet veremeyecektir.

Şimdi anladığım haftasonu başta adı geçen işletmeler açık ..peki açık olduğu saatlerde nasıl hizmet verecekler?
Berberler kuaförler neden kapanmadı en riskli ortamlardan biri?

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Bu yaşadıklarımızı bir kaos planlaması olarak gören, getirilen yasakların özgürlüklerimizi elimizden almak için gelecek yıllar için bir altyapı oluşturduğunu düşünen biri varsa bu forumda, rica ediyorum ondan, bu mesajımı alıntılasın, alıntılasın ki onu engelleyeyim.

• Güldürdün
Reactions: Emre Ozansoy

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Sokağa çıkma yasakları, hiçbir işe yaramayacak bomboş yasaklar. 31.000 demişler bugün, bu yasaklar bu sayıyı taş çatlasa 25.000 yapar.

Ekleme: Avrupa'da işe yaramış. İlginç.

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: Angelica

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Yasaklar gayet iyi, hafta içi yasağına pek ihtimal vermiyordum ama kış aylarının olmasının da etkisi var sanırım. Önemli ölçüde kısıtlama gelmiş, hafta sonu yasakları çok doğru özellikle. 10 Aralık'tan sonra etkilerini görmeye başlarız..

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060
Yasaklar istikrarlı bir şekilde uzunca bir süre uygulanabilirse etkisi görülecektir. Tabi insanımızın da yasaklar yokken kurallara uyması daha da iyi bir etki yaratacaktır bence.

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,388
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Yasaklar istikrarlı bir şekilde uzunca bir süre uygulanabilirse etkisi görülecektir. Tabi insanımızın da yasaklar yokken kurallara uyması daha da iyi bir etki yaratacaktır bence.
İrlandada öğrettikleri şekil şu korona virüs bir canavardır insanları yemek niyetine yiyor dendi @slhttnmtl martta @slhttnmtl