Şeref Sözü'nde Tepki Toplayan Sahne!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
Seref-Sozu-Dizi-Tekrari-Hangi-Gun-Saat-Kacta.jpg

Show TV'nin yeni dizisi Şeref Sözü bu akşam ekran macerasına başladı.

Yapımcılığını Tims&B Productions'ın üstlendiği, başrollerini Tolgahan Sayışman, Sude Güler, Öykü Çelik, Aras Aydın ve Hülya Darcan'ın paylaştığı yapımın ilk bölümünde yer alan flashback sahnesinde çocuk yaştaki İsra (Güler) karakterinin kendisiyle oldukça fazla yaş farkı olan Cihan (Sayışman) karakterine aşık olduğunun gösterilmesi tepkileri de beraberinde getirdi.

Pedofilinin normalleştirildiği iddia edilen bu sahnenin ardından birçok izleyici de RTÜK'ü etiketleyerek gereğinin yapılmasını istedi. İşte o anlar:

• Olmamış
Reactions: Gizmen

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
Bu dizinin adından konusuna kadar her şeyi falsoydu da bu kadar abartacaklarını düşünmemiştim. Bu sahnede emeği geçen herkese kızgınım. Bu kalitesiz diziye ve izleyenlere de tepkimi en sert şekilde göstermeye devam edeceğim sanki çok az varken hala böyle şeylerle bizi uğraştırıyorlar. Gerçekten yeter artık.

• Beğendim
Reactions: Gizmen

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
Cuties filmi için ortalığı ayağa kaldırdılar bakalım bunun için birşey yapacaklar mı
Belki ATV'de değil diye göstermelik bir şey yaparlar. Umarım yarın 1 reyting bile alamaz ve bu rezillikten kısa sürede kurtuluruz.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Tolgahan Sayışman'ın karakteri burada 20-25 yaşlarında falan benim anladığım. Muhtemelen kız da 8-9 yaşlarında ve Tolgahan Sayışman'ın karakterine hayranlık duyuyor. Sahnedeki andan 10 yıl sonra falan da evleniyorlardır tahminimce. Buradaki sorun Tolgahan Sayışman'ın karakterini, sahnedeki yılda kendisinden daha genç bir oyuncunun oynamamış, direkt kendisinin oynamış olması. Keşke dikkat etselerdi.

Jonsnow

Favori Üye
Reaksiyon puanı
653
Puanı
155
Gereksiz bir abartı söz konusu, bu gayet olabilen bir şey artık neye ne diyeceklerini şaşırdılar. Küçükken büyüklerden hoşlanabilirsiniz ve bu pedofili olmaz yani... Eskiden böyle şeylere alınmıyorduk örnek Sihirli Annemde Çilekte karakterin adını hatırlamıyorum ama Jess Molho dan hoşlanıyordu. #saçma

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,619
Puanı
1,061
Pedofili: Yetişkin bir kimsenin çocukları cinsel açıdan çekici bulması, cinsel eğiliminin çocuklara yönelik olması ve çocuklara yönelik cinsel istismar dürtüsü barındırmasıyla karakterize edilen psikoseksüel bir rahatsızlıktır.

Pedofili bu sahnenin neresinde ya 2-3 kez izledim göremedim :D

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Küçük bir kızın "ben onunla evlenecem" demesi mi pedofili? benim bildiğim pedofili yetişkinin çocuğa karşı olan o yaklaşımı değil mi? Evet dizide bir çok şey saçma ama dizi yayınlanmaya başladığından beri sosyal medyada bu kadar yüklenilmesini anlamadım. Pedofili denilince ben de adamla ilgili bir şey sandım ama videoyu izleyince öyle bir şey görmedim.

Çocukken kız çocuklarının ben büyüyünce şununla evlenecem demesi ne zamandan beri pedofili oldu, ben bir çok çocuktan duymuşumdur bu lafı. Anlamını bilmeden kullanırlar. :F

YıldırıM

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
711
Konuya verilen tepki ve insanların gösterdiği tepki o kadar saçma ve gereksizki. Yani zamanında çoğu dizide küçük çocukların çevresindeki kendisinden büyük erkeklere karşı hayranlık beslemelerine şahit olduk.
Çilek’ in Yavuz’a ilgi duyması gibi.
Gereksiz verilen saçma sapan tepkiler bence.

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,622
Puanı
1,060
Ne ara şikayet etmek için kusur arar oldunuz? Ne ara bundan haz aldınız? Ne ara bu kadar kötü niyetli oldunuz? Ne ara bu hale geldiniz? Önce pedofilinin ne demek olduğunu öğrenseydiniz keşke. Bu çember daha ne kadar daralacak merak ediyorum açıkçası, gerçekten çok yazık.

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,219
Puanı
1,060
Pedofili; Yetişkin bireylerin kendinden yaşça küçük birey ;çocuklara ilgi duymasıdır.(cinsel açıdan özellikle)

Bu sahnede Yaşça küçük çocuk;karşısındaki olgun bireyden hoşlanmıştır; bu pedofili değildir.

Eleştirirken kullandığınız kelimelerin anlamlarını öğrenerek kullanınız.

Hiçmi odanızda sevdiğiniz şarkıcı,oyuncu resmi açıp karşısında hayal kurmadınız yada dizilerinizde oyuncularınızdan hoşlanmadınız ...

Ne kadar komik bir ülkeyiz...

Bu arada @Sherlock un dediğide mantıklı; oyuncunun kendisi değilde; daha küçük bir birey olsaydı sahne daha doğru bir izlenim verebilirdi.

YıldırıM

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
711
Bu dizinin adından konusuna kadar her şeyi falsoydu da bu kadar abartacaklarını düşünmemiştim. Bu sahneyi yazan zihniyetlere, para uğruna bunun içinde bulunan ekibe, bu rezilliği onaylayan yapımcı (bir de sözde Türkiye'nin en prestijli şirketlerinden) ve kanala lanet olsun. Bu iğrenç diziye ve izleyenlere de tepkimi en sert şekilde göstermeye devam edeceğim sanki çok az varken hala böyle saçmalıklarla bizi uğraştırıyorlar. Gerçekten yeter artık.
Küçük kız çocuklarının genç erkeklere karşı ilgi duyması bu zamana kadar sürekli görülmüş bir şey. Pedofilini ile alakası olmayan bir sahne bence ki alakası dahi yok. Altı üstü bir kız çocuğunun genç birine ilgi duyması ile ilgili bir sahne. Adam eğer böyle bir ilgi gösterseydi pedofili derdik de alakası yok.

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Diziyi izlemedim, muhtemelen de izlemeyeceğim lakin bu sahneye verilen tepki gerçekten komedi. İnanılmaz saçma bir toplum haline geldik. Sosyal medya çağının etkisini her seferinde, her olayda daha acı bir şekilde görüyoruz... Şu sahneye pedofilinin normalleştirilmesi denip Rtük'e şikayet edilmesi kadar saçma bir şey görmedim. Ama artık bizim ülkemizde yaşanan şeylere şaşırmayı bırakalı çook oldu...

Pedofili hastalıklı ve sapkın insanların çocuklara duyduğu saçma, anlamsız ve sapıkça olan eğilimdir. 'BU' değildir...

crazymurat31

Favori Üye
Reaksiyon puanı
384
Puanı
84
Web Sitesi
twitter.com
sosyal medyada neyi gömeceğini şaşırdı artık herşeyi eleştirmekten normal olan birşeyi bile eleştirmeye başladılar zamanında bende ingilizce hocama aşık olmuştum çocukluk döneminde gayet olağan birşey bu

• Beğendim
Reactions: Jonsnow

Hazem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,623
Puanı
1,060
Bu olayı birçok dizide gördük şimdiye kadar ve olay olmadı da şimdi mi batıyor? Sahnede hiçbirşey yok.

• Beğendim
Reactions: Jonsnow