Exxen Şeref Bey - Dizi Yorumları

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,608
Puanı
860
1x1

Çok renkli bir dizi olmuş. Herkesin beğeneceğini de sanmıyorum. Kimi isimler beklenenden farklı kimileri de önceki rollerine benzer karakterlerde yazılmış. Değişik bir açılık bölümüydü. Karakterlerin geçmişini görmeden direkt ana hikayeye daldık. Herhangi bir ana konumuzun da olduğu düşünmüyorum. Absürt bir komedi içinde süresi uzundu. Onur Ünlü'nün dokunuşları kendini belli ediyor. Oyuncular için diziye şans vereceğim.

7/10

• Beğendim
Reactions: bazinga

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,937
Puanı
1,061
1x1

Çok renkli bir dizi olmuş. Herkesin beğeneceğini de sanmıyorum. Kimi isimler beklenenden farklı kimileri de önceki rollerine benzer karakterlerde yazılmış. Değişik bir açılık bölümüydü. Karakterlerin geçmişini görmeden direkt ana hikayeye daldık. Herhangi bir ana konumuzun da olduğu düşünmüyorum. Absürt bir komedi içinde süresi uzundu. Onur Ünlü'nün dokunuşları kendini belli ediyor. Oyuncular için diziye şans vereceğim.

7/10
Evet şu anda bunu tecrübe ediyorum ben de. :A

• Güldürdün
Reactions: mesmeso

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,608
Puanı
860
1x2

İlk bölüme göre daha güzeldi. Karakterlere hemen alıştım. Sanırım bir ana konumuz olmadan her bölüm farklı hikayelerle ilerleyeceğiz. Dizide en çok Serhat Kılıç ve Ertan Saban'ı beğendim. Her sahneleri çok güzel. Karşılıklı olduğu sahnelerde de güldürüyorlar. Haluk Bilginer'in beklenildiği kadar bir ağırlığı yok. Herkese eşit sürede sahneler yazılmış gibi. Dizideki renk cümbüşünü de çok sevdim. İlk bölüm yorumunda da dediğim gibi herkesin seveceği bir iş olmamış ama idare eder seviyede ilerliyor.

7/10

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,937
Puanı
1,061
1x1

Fragmanı izlediğimden bu yana tereddütlüydüm ve ne yazık ki haklı çıktım. Böyle güzelim bir kadronun ucuz bir senaryoyla harcanması kötü olmuş. Aslında konu fena değil ve iyi bir el bunu izlenecek hale getirebilirmiş ama absürd komedi yapacağız derken her şeyi havada bırakmaları ilginç gerçekten. Hele son sahnede iyice batırmışlar. Aslında 2. bölümü de izleyebilirdim ama bu bölümü elimde telefonla göz ucuyla tamamladığım için 64 dakikalık bir bölüme girmeye niyetim yok o yüzden alıcılarına mutluluklar. Bu arada adı Şeref Bey olan dizide en iyi performansın Haluk Bilginer'den değil Songül Öden'den çıkması da ilginç. :A

5/10

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,608
Puanı
860
1x3

Zevkli bölümdü. Yer yer duygusallık ön plana çıkmıştı. Her karakterin hikayesi güzel oluşturulmuş. Şeref Bey'in kaçırıldıktan sonra o adamla yaptığı muhabbet çok güzeldi. Gelen kızın Neşe'nin çıkmasını beklerken Suna'nın çıkması büyük sürpriz oldu. Luran ve Suna çifti de çok yakışıyor. Enerjileri güzel birleşmiş. Nejat'ı da çok sevdim. Daha fazla sahnesi olsa sesim çıkmaz.

7/10

Son düzenleme:

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,608
Puanı
860
1x4

Luran seni çok seviyorum ya. Aşırı tatlı ve güzel bir karakter. Ertan Saban'ı bu tarz rollerde çok seviyorum. Şeref Bey cidden tam bir Arnavut. İnatçı ama bir o kadar yumuşak kalpli. Sondaki sahneden sonra artık Neşe ile yakınlaşma başlar. Suna ve Luran çifti de bir aksilik yaşamaz inşallah.

Nejat muhteşem bir karakter ya. Onun sahneleri daha da dikkatli izliyorum. Oldum olası o tarz karakterleri sevmişimdir. Baki'den bir ihanet gelecek gibi. Babasının ilgisini çekmek için her şeyi yapacaktır. Yıldız ve Oktay için diyecek bir şeyim yok. Çok uzun ömürlü değiller bence.

8/10

Son düzenleme:

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1

Sevemediğim bir sezon açılışı oldu maalesef. Haluk Bilginer ve Songül Öden çok iyiler ancak senaryonun pek bir albenisi yok. İlk bölüm için konuşacak olursak işin komedi tarafı hiç işlemiyor. Gülümsemedim desem yeridir.

Fazlasıyla klasik televizyon kafasında bir iş olmuş. Zaten süreyi bile bol kullanmışlar. Dijitale 1 saatlik komedi dizisi çekmek nedir? İçeriği dopdolu bir şey olsa tamam da sıradan bir yerli dizi işte...

Onur Ünlü'nün yönetmenliğini de sevmedim. Arada sırada kamerayı yan yatırıp ilgi çekmeye çalışmış kendince. :A

Haluk Bilginer ve Songül Öden'e rağmen devam etmeyi düşünmüyorum.

5/10

• Beğendim
Reactions: Aserat