UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Avrupa Konferans Ligi - Genel Yorum & Sohbet Konusu 🌠

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
İki gün önce de Enes zehirli oku attı :A Messi ve Galatasaray kupaları alıyor dedikten 1 gün sonra kral elendi :A Ahahahahahahha :A
Zehirli oklar bizi bitirdi... :A Yoksa Gs de mi o oktan nasibini alacak, aman diyelim...
Enes'i bildim bileli Messi her sene Ballon d Or alacak, Barca bütün kupaları silip süpürecek, Arjantin DK, Copa America falan ne varsa alacak zaten :A Ama sonuç sadece İspanya ligi ve kupaları :A O yüzden bu konuda memnunum yoldaşımın zehirli oklarından ama Gs için tedirginim :T:

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Umarım bu istatistik şampiyonlar ligi ile ilgilidir. Huesca ile Messi'siz Barcelona berabere kaldı. Diyorum ya, 8-9 tanesinin kıçına tekmeyi atacaksın.
Evet Şampiyonlar Ligi istatistiğiydi. Zaten bu sene odak Şampiyonlar Ligi'ydi özellikle Messi'de. Ama işte büyük çuvalladı hoca ve yancı topçular. Dediğin gibi büyük bir temizlik olacaktır sezon sonu zaten, hem hoca hem kadroda. La Masia bi ton adam yetiştirdi hiç birini kullanmıyor gelen hocalar. Sergi Roberto'lar yok sadece La Masia'da daha iyileri de var, biz ise Vidallere Rakiticlere kalıyoruz. Halbuki şuan benim de ismini bilip takip ettiğim 4 5 A takımda oynamaya müsait yetenekli topçu var. Yaşları da 18 19. Eski Barca olsa Pep olsa onları kadroya alır 2 3 tanesini 11'e yerleştirirdi. Bu yakın geçmiş hocaları ise transfere milyonlar harca yaşı yüksek topçuları doldur ve hep onları oynat. Barca böyle başarılı olmadı olmaz...

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Enes'i bildim bileli Messi her sene Ballon d Or alacak, Barca bütün kupaları silip süpürecek, Arjantin DK, Copa America falan ne varsa alacak zaten :A Ama sonuç sadece İspanya ligi ve kupaları :A O yüzden bu konuda memnunum yoldaşımın zehirli oklarından ama Gs için tedirginim :T:
Ben olması gereken ve adaletten söz ediyorum. Bireysel ödüllerde ne olması gerekiyorsa onu söylüyorum. Evet Messi bireysel olarak her sene herkesten iyi oynuyor. :A

• Güldürdün
Reactions: MasacRE

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Ya süreklilik var diğer tarafta. 5 sene üst üste kupayı İspanyol takımları almış, ikisinde iki İspanyol takımı karşı karşıya gelmiş. UEFA'da da Sevilla kazanıyordu diğer taraftan da kim takar UEFA'yı, en büyük kupa Şampiyonlar Ligi. İngiltere bunu devam ettirebilirse ancak öyle öne geçer.

İngiltere'de yılbaşı dönemi üst üste birçok maç oynanıyordu ve devre arası uygulaması yoktu. Oyuncular sezon sonuna doğru kondisyon olarak ölüyorlardı yani. Bu sezon bir haftalık ufak bir ara verdiler ve şu an iki İngiliz takımı finalde. Seneye direkt devre arası uygulanacak. Üst düzey hocalar da Premier Lig'de. Bu yüzden önümüzdeki sezonlar İngiliz takımları baya öne çıkabilir büyük turnuvalarda.

• Beğendim

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
67990

Bu arada, sana söz yine baharlar gelecek KRALIM... @MEnes

• Harika
Reactions: MEnes

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
İngiltere'de yılbaşı dönemi üst üste birçok maç oynanıyordu ve devre arası uygulaması yoktu. Oyuncular sezon sonuna doğru kondisyon olarak ölüyorlardı yani. Bu sezon bir haftalık ufak bir ara verdiler ve şu an iki İngiliz takımı finalde. Seneye direkt devre arası uygulanacak. Üst düzey hocalar da Premier Lig'de. Bu yüzden önümüzdeki sezonlar İngiliz takımları baya öne çıkabilir büyük turnuvalarda.
Ben zaten son zamanlardaki genel durumu söyledim ya. Şu son 5-10 yıla bakınca İspanya'nın üst düzey takımları daha başarılı diyorum sadece. İngilizler geçen sezon bir final yaptılar, bu sezon müthiş bir başarı gerçekleştirdiler, devamı da gelirse öne geçerler ama şu anlık durum bu. Yorgunluk bir faktör olabilir ama yine de tamamen ondan dolayı olduğunu düşünmüyorum.

• Beğendim
Reactions: Sherlock

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Ben zaten son zamanlardaki genel durumu söyledim ya. Şu son 5-10 yıla bakınca İspanya'nın üst düzey takımları daha başarılı diyorum sadece. İngilizler geçen sezon bir final yaptılar, bu sezon müthiş bir başarı gerçekleştirdiler, devamı da gelirse öne geçerler ama şu anlık durum bu. Yorgunluk bir faktör olabilir ama yine de tamamen ondan dolayı olduğunu düşünmüyorum.

Ona katılıyorum zaten ya, Barcelona ve Real Madrid damgasını vurdu zaten son 10 yıldır Şampiyonlar Ligi'ne. Bunda en büyük etkenler Messi ve Ronaldo, üst düzey teknik direktörler ve üst düzey kadrolardı bence. Barça'da uzun zamandır düzgün bir teknik direktör yok zaten, Real'den de en son Ronaldo gidince güç kaybettiler. İngiliz kulüpleri ise tam tersine teknik direktör kalitesi olarak çok yukarıya gittiler, kadro olarak yukarıya gittiler ve son iki sezondur da meyvelerini aldılar bunun. Eğer Barça önümüzdeki sezon için kaliteli bir teknik direktörle anlaşırsa yine iddialı bir konuma gelecektir, Real zaten boş durmaz ve dünyanın transferini yapar. İngiltere - İspanya ağırlıklı bir kapışma izleriz önümüzdeki 5 yıllık süreçte bence.

• Beğendim

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Sen yokken senin zehirli ok attığın mesajı çıkarmıştım ortaya. Ajax-Barca finali hayırlı olsun diyerek ŞL'nin kaderini belirlemişsin :A

Gördüm o lanetli mesajımı, görmez olaydım. Böyle bir şey olamaz, bir insanın dediğinin nasıl tam olarak tersi çıkabilir ya, inanılmaz bir zehirli ok potansiyeli gerçekten... :A

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Sen yokken senin zehirli ok attığın mesajı çıkarmıştım ortaya. Ajax-Barca finali hayırlı olsun diyerek ŞL'nin kaderini belirlemişsin :A
Gördüm o lanetli mesajımı, görmez olaydım. Böyle bir şey olamaz, bir insanın dediğinin nasıl tam olarak tersi çıkabilir ya, inanılmaz bir zehirli ok potansiyeli gerçekten... :A
Ben @MEnes'in attığı zehirli oktan rahatsızım :A Yoldaşım çok kismetsiz bu konuda :A

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Biz @Sherlock adaşımla Enesler olarak ortak özelliklere sahibiz. :A Zehirli oklarımız da birbirine çok yakın olduğu için birbirinden ayrılmaz. :A

Sen askerdeyken gereken zehirli oku ben attım zaten. :A

Ajax - Barcelona finali şimdiden hayırlı olsun...

Şuraya bak, hayatımda bundan daha zehirli çok az ok gördüm. Şu mesajı yazmamın üzerine bir takım 3-0'dan tur verdi ki, bu takımda MESSI var. Diğer takım ise ilk maçı 1-0 kazanıp, ikinci maçın ilk yarısını 2-0 önde kapattı. Sonra çılgın Brezilyalı bir futbolcu, 90+'da skoru 3-2 yaptı. Yorumsuz... :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Sen askerdeyken gereken zehirli oku ben attım zaten. :A

Şuraya bak, hayatımda bundan daha zehirli çok az ok gördüm. Şu mesajı yazmamın üzerine bir takım 3-0'dan tur verdi ki, bu takımda MESSI var. Diğer takım ise ilk maçı 1-0 kazanıp, ikinci maçın ilk yarısını 2-0 önde kapattı. Sonra çılgın Brezilyalı bir futbolcu, 90+'da skoru 3-2 yaptı. Yorumsuz... :A
Kesinlikle yorum yok. Tarif edilemez bir zehirli ok... :A