YS İyilik Perileri 3 Ve 4.Bölüm

Keith Long

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,633
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Tabii, sahne sahne detaylandırarak tekrar yazıyorum. Her sahneye karakterleri, olayları ve diyalogları daha belirgin şekilde ekleyerek genişleteceğim. Sahnenin uzunluğunu arttırarak 20 dakikaya yakın bir sürede oynanabilecek hale getireceğim.

---

# İyilik Perileri

### Bölüm 3
### Yazar: Ali Ozan Özeren

---

**[Sizin/Acentenizin Şirket Adı]**
**Alder And Yenisu Media Sunar**

---

### Sahne 1: Periliçe'nin Şatosu

**Işık: Periliçe Şato Dış Görünüş**

**(Işıklar şatonun ihtişamlı ve gizemli yapısını aydınlatıyor. Sahneye hafif bir sis yayılıyor, perilerin uçuştuğu görülüyor. Müzik gizemli ve büyüleyici.)**

**Periliçe'nin Toplantı Odası:**

**(Periliçe, büyük bir masanın başında oturuyor. Betül Peri ve Perihan karşısında duruyorlar.)**

**PERİLİÇE:** (Derin düşüncelere dalmış, kaşları çatık) Betül Peri, neden iki kişi olduğunu anlamamız lazım. Bu çok sıra dışı bir durum.

**BETÜL PERİ:** (Endişeli) Periliçe, ben de neden böyle olduğunu bilmiyorum. Sadece annem beni zorla cadıyla evlendirmek istedi. İstemediğim bir şeydi bu.

**PERİHAN:** (Kararlı) Neden bunu yaptı öğrenmeliyiz. Betül, belki bu durumu çözmemize yardımcı olur.

**BETÜL PERİ:** (Şaşkın) Nasıl öğreneceksiniz?

**PERİHAN:** (Gizlice gülümsüyor) Sihirli küreyle. Her şeyi görebiliriz.

**(Perihan sihirli küreyi ortaya çıkarır ve küreye odaklanır. Kürede bir görüntü belirmeye başlar.)**

**BETÜL PERİ:** (Meraklı) Bakalım ne göreceğiz...

**(Kürede, Betül’ün annesi ve cadı görünür. Cadı, Betül’ün annesiyle bir anlaşma yapmaktadır.)**

**PERİLİÇE:** (Şaşkın) Bu ne böyle, yok artık!

**BETÜL PERİ:** (Kızgın) Bu nasıl iş?

**PERİHAN:** (Sert) Kaderi değiştirme suçundan ağır ceza yiyeceksin, Dosso.

---

### Sahne 2: Galata Kulesi

**Işık: İstanbul Galata Kulesi Dış Görünüş**

**(Işıklar Galata Kulesi’ni aydınlatıyor. Sahneye İstanbul’un silueti eklenmiş, modern ve tarihi yapılar bir arada.)**

**Görünmez Ada:**

**(Betül Peri'nin ikiz kardeşinin 500 bin kopyası, adada kaotik bir halde dolaşıyor. Betül Peri ve Perihan, adaya gizlice gelirler.)**

**BETÜL PERİ:** (Kendi kendine) Annem neden böyle bir şey yaptı ki?

**PERİHAN:** (Dikkatle etrafına bakarak) Bu kopyaları nasıl kontrol altına alacağız?

**BETÜL PERİ:** (Kararsız) Aşık olduğum erkek bir ölümlü. Ne peri ne cadı. Bu yüzden mi annem böyle bir şey yaptı?

**(Melike Peri sahneye girer, sinirli bir şekilde Betül'e doğru yürür.)**

**MELİKE PERİ:** (Öfkeli) Betül Peri, benim aşık olduğum erkeği çaldın! Bunu nasıl yaparsın?

**BETÜL PERİ:** (Savunmacı) Melike, ben böyle bir şey yapmadım. Onu sadece sevdim. Bu benim suçum değil.

**MELİKE PERİ:** (Tehditkar) Kabusunuz olacağım, Betül Peri. Eşin ve üvey çocuklarına zarar vereceğim.

**PERİHAN:** (Sakinleştirici bir sesle) Melike, bu durumu konuşarak çözmeliyiz. Şiddet çözüm değil.

**MELİKE PERİ:** (Alaycı) Konuşarak mı? Bu noktadan sonra mı?

---

### Sahne 3: Periliçe'nin Şatosu

**Işık: Periliçe Şato Dış Görünüş**

**(Betül Peri, Emir ile düğün hazırlıkları yapmaktadır. Emir, düğün organizasyonuyla ilgili notlar almaktadır.)**

**EMİR:** (Heyecanlı) Betül, düğün için her şey hazır gibi. Bu peri alemindeki ilk insan-peri düğünü olacak.

**BETÜL PERİ:** (Mutlu) Evet Emir, her şey mükemmel olacak. Ama Melike’yi durdurmalıyız. Düğüne zarar vermesinden korkuyorum.

**PERİHAN:** (Sakinleştirici) Betül, Periliçe ve Periler Heyeti Başkanı bu durumu kontrol altına alacak. Korumalarla her şey yolunda gidecek.

**(Periliçe ve Periler Heyeti Başkanı sahneye girer.)**

**PERİLİÇE:** (Ciddi) Betül Peri, Melike’yi durdurmak için elimizden geleni yapacağız. Korumalar düğün boyunca sizi koruyacak.

**BETÜL PERİ:** (Endişeli) Umarım her şey yolunda gider. Melike çok sinirli.

**PERİLER HEYETİ BAŞKANI:** (Güven verici) Betül, endişelenme. Melike’yi yakalayacağız ve düğününüze hiçbir zarar gelmeyecek.

---

### Sahne 4: Düğün Gecesi

**Işık: Periliçe Şato Bahçesi**

**(Şato bahçesi düğün için süslenmiş. Misafirler yerlerini almış. Betül Peri ve Emir sahnede, düğün kıyafetleriyle.)**

**MELİKE PERİ:** (Gizlice sahneye girer, gözleri kin dolu) Betül Peri, seni ve sevdiklerini yok edeceğim.

**(Korumalar Melike’yi yakalar. Melike bağırır ve çırpınır.)**

**MELİKE PERİ:** (Bağırarak) Bu bitmedi! Kabusunuz olacağım!

**PERİLİÇE:** (Sert) Melike, bu şekilde davranarak hiçbir şey elde edemezsin. Seni cezalandıracağız.

**BETÜL PERİ:** (Gözyaşları içinde) Melike, neden böyle yapıyorsun?

**MELİKE PERİ:** (Sessizce) Çünkü sen benim her şeyimi aldın.

**PERİHAN:** (Yumuşak bir sesle) Melike, sevgiyle ve anlayışla yaklaşabiliriz. Nefretle değil.

**(Melike yavaşça sakinleşir, korumalar onu götürür. Düğün devam eder.)**

**BETÜL PERİ:** (Emir’e bakarak) Umarım artık her şey yoluna girer.

**EMİR:** (Gülümseyerek) Betül, her şey güzel olacak. Biz birlikte oldukça, her şeyin üstesinden geliriz.

**(Işıklar yavaşça kararır, müzik romantik bir melodiyle sahneyi doldurur.)**

---

### 3. Bölümün Sonu
Elbette, Melike Peri'nin son sahnede intikam yemini ettiği versiyonu yazıyorum.

---

# İyilik Perileri

### Bölüm 4
### Yazar: Ali Ozan Özeren

---

**[Sizin/Acentenizin Şirket Adı]**
**Alder And Yenisu Media Sunar**

---

### Sahne 1: Düğün Sonrası

**Işık: Periliçe Şato Bahçesi**

**(Işıklar yavaşça aydınlanır, düğün gecesinin sabahı. Betül Peri ve Emir, düğün sonrası konuşmalar yapmaktadır.)**

**BETÜL PERİ:** (Emir’e sarılarak) Dün gece her şey çok güzeldi, Emir. Ama Melike’nin söyledikleri beni endişelendiriyor.

**EMİR:** (Teselli edici bir sesle) Betül, biz birlikte oldukça her şeyin üstesinden geliriz. Korkma.

**PERİHAN:** (Sahneye girer, ciddi bir ifadeyle) Betül, Periliçe seni görmek istiyor. Melike’nin durumu hakkında konuşmamız gerekiyor.

**BETÜL PERİ:** (Endişeli) Hemen geliyorum Perihan.

**(Betül, Emir’e veda eder ve Perihan ile birlikte Periliçe’nin odasına gider.)**

---

### Sahne 2: Periliçe'nin Odası

**Işık: Periliçe'nin Odası**

**(Periliçe'nin odası büyülü objelerle dolu. Büyük bir masa etrafında Periliçe, Periler Heyeti Başkanı ve Betül Peri oturuyor.)**

**PERİLİÇE:** (Ciddi) Betül, Melike’nin öfkesi kontrol altına alınmalı. Onun bu durumu sadece seninle çözülebilir.

**BETÜL PERİ:** (Kararsız) Ama nasıl? O çok öfkeli.

**PERİLER HEYETİ BAŞKANI:** (Sakinleştirici) Onunla konuşmalısın Betül. Sevgi ve anlayışla yaklaşmalısın. Belki böylece kalbini yumuşatabilirsin.

**BETÜL PERİ:** (Kararlı) Tamam, Melike ile konuşmayı deneyeceğim. Onun bu öfkesinin sebebini öğrenmeliyim.

---

### Sahne 3: Hapishane

**Işık: Hapishane**

**(Hapishane, büyülü güçlerle korunmuş, Melike peri bir hücrede yalnız oturuyor. Betül Peri, korumalar eşliğinde Melike'nin yanına gelir.)**

**BETÜL PERİ:** (Yavaşça yaklaşarak) Melike, seninle konuşmak istiyorum.

**MELİKE PERİ:** (Öfkeli bir şekilde) Konuşacak bir şey yok Betül! Sen benim hayatımı mahvettin.

**BETÜL PERİ:** (Yumuşak bir sesle) Melike, seni anlıyorum. Ama bu nefretle hiçbir yere varamayız. Neden bu kadar öfkelisin? Gerçek sebebi ne?

**MELİKE PERİ:** (Gözyaşları içinde) Sen benim aşık olduğum erkeği aldın. O benim için her şeydi. Ama sen onunla evlendin!

**BETÜL PERİ:** (Sakinleştirici) Melike, aşk zor bir şeydir. Ama birbirimize zarar vererek bu durumu düzeltemeyiz. Belki başka bir yol bulabiliriz.

**MELİKE PERİ:** (Sessizce) Ne yapmamı istiyorsun Betül?

**BETÜL PERİ:** (Nazikçe) Birlikte çalışalım. Bu durumu çözebiliriz. Hem sana hem de kendime adil olabilecek bir yol bulabiliriz.

---

### Sahne 4: Periliçe'nin Şatosu

**Işık: Periliçe'nin Şatosu**

**(Betül Peri, Periliçe ve Periler Heyeti Başkanı ile Melike'nin durumu hakkında konuşuyor.)**

**PERİLİÇE:** (Düşünceli) Melike'nin öfkesi hala devam ediyor. Ama Betül’ün yaklaşımları umut verici. Bu durumu çözmek için ne yapabiliriz?

**PERİLER HEYETİ BAŞKANI:** (Kararlı) Melike'yi rehabilitasyon programına alabiliriz. Onun içindeki öfkeyi sevgiye dönüştürmeliyiz.

**BETÜL PERİ:** (Umutsuz) Peki ya aşk? Onun kalbini kıran kişi ne olacak?

**PERİHAN:** (Yumuşak) Belki Melike’ye yeni bir başlangıç sunabiliriz. Onun sevgi ve anlayışla iyileşmesini sağlayabiliriz.

**PERİLİÇE:** (Gülümseyerek) Evet, Melike için yeni bir sayfa açmalıyız. Onun mutluluğu hepimizin huzuru için önemli.

---

### Sahne 5: Melike'nin Son Hamlesi

**Işık: Periliçe'nin Şatosu Bahçesi**

**(Melike Peri, rehabilitasyon programından geçmiştir. Betül Peri ve Emir, bahçede yürümektedir. Melike ise uzaktan onları izler.)**

**MELİKE PERİ:** (İçinden) Bu iş burada bitmez, Betül. Senin mutluluğunu izleyemem.

**(Melike, Betül ve Emir’e yaklaşır. Yüzünde bir tebessüm vardır, ancak gözleri kin doludur.)**

**MELİKE PERİ:** (Zorlama bir gülümsemeyle) Betül, Emir. Sizinle konuşmak istiyorum.

**BETÜL PERİ:** (Şaşkın) Melike? İyi misin? Seninle konuşmak istiyorduk zaten.

**EMİR:** (Gergin) Melike, neler oluyor?

**MELİKE PERİ:** (Duygusuz) Betül, sen benim hayatımı mahvettin. Ama yine de sana mutluluk dileyemem. Emir, benim olması gereken kişiydi.

**BETÜL PERİ:** (Üzgün) Melike, biz birlikte bir yol bulabiliriz. Ama bu şekilde olmaz.

**MELİKE PERİ:** (Öfkeyle) Hayır Betül, seni asla affetmeyeceğim. Emir’i hiçbir zaman unutamayacağım.

**(Melike aniden sihirli bir bıçak çıkarır ve Emir’e doğru hamle yapar. Betül, hızlıca araya girer ve Melike'yi durdurur.)**

**BETÜL PERİ:** (Kararlı) Hayır Melike, bu şekilde olmaz!

**PERİLİÇE:** (Sahneye girer, büyülü bir güçle Melike’yi durdurur) Melike, bu kadar yeter!

**MELİKE PERİ:** (Ağlayarak) Ama ben onu seviyorum, Periliçe. Onu kaybetmek istemiyorum.

**PERİLİÇE:** (Nazikçe) Melike, bu yolla hiçbir şey kazanamazsın. Sevgi zorla olmaz. Sana yeni bir başlangıç sunacağız, ama önce bu öfkenin sona ermesi gerekiyor.

**BETÜL PERİ:** (Gözyaşları içinde) Melike, lütfen. Birlikte bir çözüm bulalım.

**MELİKE PERİ:** (Sessizce) Belki... Belki bir şans daha.

**PERİLİÇE:** (Gülümseyerek) Evet, Melike. Sana yeni bir hayat sunacağız. Ama önce bu öfkeyi geride bırakmalısın.

**(Melike, gözyaşları içinde kabul eder gibi görünür. Periliçe ve Periler Heyeti Başkanı, Melike’yi rehabilitasyon programına götürürler. Ancak sahne kapanmadan önce Melike, gözyaşlarını sildikten sonra yüzünde kararlı bir ifade ile konuşur.)**

**MELİKE PERİ:** (Sessizce, ama kararlı) Bu iş burada bitmedi, Betül. İntikamımı alacağım. Seni ve hayatını mahvedeceğim.

**(Işıklar yavaşça kararır, müzik gerilim dolu bir melodiyle sahneyi doldurur.)**

4. Bölümün Sonu
@12.Adam @xemrexxx @Angelica @serhatt @12.Adam @Dosi @xemrexxx @The_Erinch @offensive @serhatt
@offensive
------

@Alemdar @S.G.A.T.

• Beğendim
Reactions: Angelica