İstanbul’da Metro ve Ulaşım 24 Saat Oluyor!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
İBB Metro’nun düzenlendiği 24.dönem tren sürücü töreninde konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Metro hatları ve yoğun otobüs hatlarında 24 saat seferlerin çeyrek asıl sonra nihayet başlayacağını şu sözlerle müjdeledi:
istanbulda-metro-ve-yogun-otobus-hatlarinda-24-saat-ulasim-basliyor,vzQJPYg5J0iGkgS2kxuERg.jpg

“Bu şehir 24 saat yaşıyor. Bu şehrin çok aktif olduğunu biliyoruz. Kentin her noktası birbirinden farklı. Uzun yıllardır tartışılan 24 saat üzerinden İstanbul ulaşımının sağlanmasını, özellikle metro hatlarında ve çok yoğun otobüs hatlarında 30 Ağustos gecesi, 00.00'dan sonra başlatacağız İstanbul'da. Detaylarını basın aracılığıyla paylaşacağım. Bunun şimdiden müjdesini verelim. Bu müjdeyi daha detaylı şekilde sizlere aktarmış olacağım."

images

• Harika
Reactions: Gizmen and denizz19

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
İstanbul Geceleri artık daha hareketli olacak demekki. :A

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,857
Puanı
360
Süpersin Ekrem BAŞKAN. 25 yılda yapılamayan bir çok şeyi 5 ayda yapıyor. Helal olsun Ekrem BAŞKAN'ıma. ??????.

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Harika oldu bu olay :Z Yurda erken gitmek zorunda kalmayacam :A

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Ohhhh be süperr. :Z

Yok taksimden taksi ile metrobüse git oradan öyle yap , zart zurt :A Bu çilelerden bizi kurtardı. :A @kerem

• Güldürdün
Reactions: kerem

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Sadece cuma ve cumartesi geceleri için geçerli olduğu söyleniyor, bu tam olmadı işte. Sırf 12’de kapandığı için çalışmayı yarıda bırakıp eve dönmek zorunda kaldığım oluyordu kütüphaneden. Tamam 7/24 olması zor belki ama en azından haftaiçi için de 12 olan süreyi 2’ye kadar uzatmak mümkün olmalı.

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Sadece cuma ve cumartesi geceleri için geçerli olduğu söyleniyor, bu tam olmadı işte. Sırf 12’de kapandığı için çalışmayı yarıda bırakıp eve dönmek zorunda kaldığım oluyordu kütüphaneden. Tamam 7/24 olması zor belki ama en azından haftaiçi için de 12 olan süreyi 2’ye kadar uzatmak mümkün olmalı.
Her şey yavaş yavaş..

Eminim ilerde hergün olur.

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Her şey yavaş yavaş..

Eminim ilerde hergün olur.

Dediğim gibi 24 saat olmak zorunda değil ilk başlarda ama şu 12’de kapanma olayı akıl almaz. Gece 2’ye 3’e kadar uzatılsın, isterse yarım saatte bir gelsin o bile olumlu. Asıl yoğunluk hafta içi oluyor zaten, çalışanlar ve öğrenciler en çok hafta içi kullanıyor. Cuma ve cumartesi geceleri daha çok eğlenceye gidenler adına. Çoğunluk için ha 24 saat olmuş ha olmamış hiçbir farkı yok eğer sadece cuma ve cumartesini kapsayacaksa.

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Dediğim gibi 24 saat olmak zorunda değil ilk başlarda ama şu 12’de kapanma olayı akıl almaz. Gece 2’ye 3’e kadar uzatılsın, isterse yarım saatte bir gelsin o bile olumlu. Asıl yoğunluk hafta içi oluyor zaten, çalışanlar ve öğrenciler en çok hafta içi kullanıyor. Cuma ve cumartesi geceleri daha çok eğlenceye gidenler adına. Çoğunluk için ha 24 saat olmuş ha olmamış hiçbir farkı yok eğer sadece cuma ve cumartesini kapsayacaksa.
Bence zamanla tüm günler olacaktır. Pilot uygulama gibi bir şey bu yani. Sonuçta bu iki gün de olması bile iyi bir şey. Ama dediğin gibi hafta içi de kesinlikle olmalı. Ben de sırf ulaşım sıkıntısı yüzünden kütüphaneden erken çıkmak ya da anlaştığım işten ayrılmak zorunda kaldım.

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bence zamanla tüm günler olacaktır. Pilot uygulama gibi bir şey bu yani. Sonuçta bu iki gün de olması bile iyi bir şey. Ama dediğin gibi hafta içi de kesinlikle olmalı. Ben de sırf ulaşım sıkıntısı yüzünden kütüphaneden erken çıkmak ya da anlaştığım işten ayrılmak zorunda kaldım.

Ankara’da bile 1.30’a açıkmış. Ankara diyoruz, Ankara yahu. Onun üç beş katı daha büyük bir yoğunluğa sahip İstanbul’da 12’de kapanıyor, alelacele kütüphaneden çıkıp yetişmeye çalışıyoruz yoğun dönemlerde. Umarım 2019 bitmeden kademeli olarak hafta içine de geçiş yaparlar, süreyi 2’ye kadar uzatsalar bile başlangıç adına oldukça olumlu. Bir de çift basım ücretinde öğrenci akbili çift mi düşüyor kalan sayıdan yoksa hiç mi geçmiyor onu tam bilmiyorum? ?

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,857
Puanı
360
Yavaş yavaş her şey olacak. Bir anda olmasını bekleyemezsiniz her şeyin. 25 yıldır bunu bile yapamadılar.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Sen Mansur Yavaş içinde böyle karamsar konuşuyordun, bak adam yavaş yavaş hepsini yaptı. :X Ekrem de yavaş yavaş yapar. :)

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Yavaş yavaş her şey olacak. Bir anda olmasını bekleyemezsiniz her şeyin. 25 yıldır bunu bile yapamadılar.
Sen Mansur Yavaş içinde böyle karamsar konuşuyordun, bak adam yavaş yavaş hepsini yaptı. :X Ekrem de yavaş yavaş yapar. :)

Şşşş fazla siyasete girmeyelim konu silinmeden :A

Tabi ki birden 7/24 olması zaten olacak iş değildi, önce deneye deneye gidilecek ben hiçbir zaman 7/24 olması gerektiğini de düşünmedim; ancak 25 senedir gece 12’ye kadar devam eden seferler bizler için halen 12’ye kadar devam edecek haftanın 5 günü, işte o içimde ukte kaldı. 2’ye, hadi başlangıçta 1’e kadar uzatılsaydı bari, bunun için pilot uygulamaya ne gerek var ki..? Ankara’da 01.30’a kadar açıkken İstanbul’da 12.00’de kapanması bana hep dert olacak. :A

• Güldürdün
Reactions: Gizmen

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Ulaşımda söz verildiği gibi indirim yapıldı 140 liraya dolan kart 50 liraya indi ve su faturalarında indirim yapıldı. Zam yapıldı deniyor ancak taksicilere yüzde 50 zam vaadi yapılmıştı AKP tarafından, İmamoğlu ile yüzde 25 zam yapıldı. Ulaşımdaki zam çok normal yakıt fiyatını CHP mi belirliyor?

@Polat Şaşmaz dünkü yorumuna cevaben yazdım. Bilmeden zam yapıldı yav yazmayın yani. :)

• Beğendim
Reactions: Gizmen
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...