İnternetten Kitap Alışverişi Yapar mısınız?

İnternetten Kitap Alışverişi Yapar mısınız?

• Evet

Oy: 6 75.0%
  • Hayır

Oy: 2 25.0%

• Kullanılan toplam oy
    8

Tzira

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
2,714
Puanı
280
Soru konu başlığında. İnternetten kitap alışverişi yapar mısınız, yapıyorsanız tercih ettiğiniz siteler hangileri? Ben arada sırada yaparım, baskısı olmayan bir kitap arıyorsam nadirkitap.com ilk önce baktığım yerdir. İdefix, Kitapyurdu, İlknokta gibi siteler de iyidir.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Asla yapmam, bugüne kadar hiç yapmadım da.

Kitapları inceleyerek, sayfalarını karıştırarak almayı seviyorum. Kitapçıya gidip kitabı güzelce incelemem lazım. O kitapçıda 1 saat zaman harcamam lazım, arkadaşımla konuşup yorumlamam lazım. O kitap kokusunu içime çekmem lazım. Kitap okuyan insanları görüp mutlu olmam lazım. :)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Üniversite hazırlık kitaplarının hepsini internetten almıştım. Okuma kitaplarında da kesinlikle gidip kitapçıda almaktansa internetten almak çok daha uygun. Mağaza fiyatı 30 liraysa internet fiyatı 20 liraya geliyor, mağazaya ödenen kira ücreti ve çalışan ücretleri vb haliyle internetten daha pahalı yapıyor tabi. Eğer alırsam kitapyurdundan alıyorum, geçen internet fiyatıyla indirimli toplam 50 liralık 2 kitap harici indirimle 25 liraya geldi mesela.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Tabii ki. Mağazadan kitap almaktan çok daha uygun fiyata geliyor çünkü. Özellikle üniversite kitaplarını internetten çok daha ucuza bulmak mümkün. En çok Kitapyurdu, Babil ve Idefix’i kullanıyorum.

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,941
Puanı
1,061
Evet çünkü daha ucuza geliyor. Siparişler de sorunsuz olarak kapıya geliyor. Özellikle Kitapyurdu ve D&R'ı tercih ediyorum. :D

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
Yapmayanlar varsa kesinlikle internetten yapmalısınız. Cebinize yararı olur. Kitapçılara ve kırtasiyelere bu konuda para kazandırmaya lüzum yok.

YıldırıM

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
711
Asla yapmam. İnternetten kitap mi alınır ya. Sevdiğim yazarların tüm kitaplarını alırım. Yeni tanımadığım yazarlar olursa da giderim ilk Sayfa Son Sayfa ve orta sayfayi okuyup öyle karar veririm.

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Zaten bildiğim (serinin bir diğer kitabı gibi) bir kitabı alırdım, aldım da. Ama yeni bir kitap almam.

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Ben soru bankası ve konu anlatımlı kitap aldım çok uygun fiyata geldi hemde hediye kitapta verdiler. :)

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Alsam da gidip bir mağazada inceleyip almaya karar verdiysem ucuz olduğu için alırım :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Asla yapmam. İnternetten kitap mi alınır ya. Sevdiğim yazarların tüm kitaplarını alırım. Yeni tanımadığım yazarlar olursa da giderim ilk Sayfa Son Sayfa ve orta sayfayi okuyup öyle karar veririm.

Mağazalar kazıktır asıl mağazadan kitap mı alınır internet dururken? İlla kitaba dokunmak, konularına bakmak isteyen gider kitapçıdan kitapları inceler ama oradan satın almak yerine İnternetten alır. Mağazadan almak ancak zenginlere ya da durumu iyi olanlara uygun bir olay. Daha bugün kazıklandım mesela, gittim ingilizce kitabı mağazadan üstelik sözde sahafçıdan 35 liraya aldım, eve gelince İnternetten bir baktım fiyatı 20-22 liraya geliyormuş 35 TL etiket fiyatına rağmen nette indirimli satılıyor. Bir daha mağazadan asla ve tövbe. Anca korsan kitapları alırım o ayrı. :A

YıldırıM

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
711
Mağazalar kazıktır asıl mağazadan kitap mı alınır internet dururken? İlla kitaba dokunmak, konularına bakmak isteyen gider kitapçıdan kitapları inceler ama oradan satın almak yerine İnternetten alır. Mağazadan almak ancak zenginlere ya da durumu iyi olanlara uygun bir olay. Daha bugün kazıklandım mesela, gittim ingilizce kitabı mağazadan üstelik sözde sahafçıdan 35 liraya aldım, eve gelince İnternetten bir baktım fiyatı 20-22 liraya geliyormuş 35 TL etiket fiyatına rağmen nette indirimli satılıyor. Bir daha mağazadan asla ve tövbe. Anca korsan kitapları alırım o ayrı. :A
Tam bencil ve emeğe saygı duymayanların vereceği bir cevap bu.
O alacağın kitaba biraz saygın olsun. 35 lira da zengin işi mi onu çözemedim ben. 600 sayfalık kitap alıyorum 22 lira veriyorum. Bunun nesi kazık yemek anlamadım. Neyse ne istersen onu yap.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Tam bencil ve emeğe saygı duymayanların vereceği bir cevap bu.
O alacağın kitaba biraz saygın olsun. 35 lira da zengin işi mi onu çözemedim ben. 600 sayfalık kitap alıyorum 22 lira veriyorum. Bunun nesi kazık yemek anlamadım. Neyse ne istersen onu yap.

Kitap aynı kitap, ikisi de orijinal. Birisi mağazada satıldığı için 35, öteki internette satıldığı için 20 lira. Bunun neresi emeğe saygısızlık ki şimdi? Aradaki fark kitabın yazarına gitmiyor, mağazanın elektriğine suyuna patronun cebine bilmem neye gidiyor. O yüzden ekonomik olan internetten almaktır ama dediğin gibi isteyen istediği yerden alır bunun tartışılması gereksiz. :D

Tabi emeğe saygısızlık konusunda biraz haklısın, geçen 8-9 adet ingilizce kitabı toplam fiyatları 650-700 lirayı buluyordu, gittim korsan olarak hepsini toplam 110 liraya aldım :A Korsan ama ikinci el değil, hiçbir sıkıntısı yok orijinaliyle aynı kalitede kağıt vb.
İnternetten e book formatlı kitapları da korsan indiriyorum, Meritokrasi ağını duymuşsundur. Filmler diziler zaten herkes korsan izliyor ama en azından Spotifyi korsan kullanmıyorum aylık 3 liraya geliyor ama bu da bir şey :A @Harunnn60

YıldırıM

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
711
Kitap aynı kitap, ikisi de orijinal. Birisi mağazada satıldığı için 35, öteki internette satıldığı için 20 lira. Bunun neresi emeğe saygısızlık ki şimdi? Aradaki fark kitabın yazarına gitmiyor, mağazanın elektriğine suyuna patronun cebine bilmem neye gidiyor. O yüzden ekonomik olan internetten almaktır ama dediğin gibi isteyen istediği yerden alır bunun tartışılması gereksiz. :D

Tabi emeğe saygısızlık konusunda biraz haklısın, geçen 8-9 adet ingilizce kitabı toplam fiyatları 650-700 lirayı buluyordu, gittim korsan olarak hepsini toplam 110 liraya aldım :A Korsan ama ikinci el değil, hiçbir sıkıntısı yok orijinaliyle aynı kalitede kağıt vb.
İnternetten e book formatlı kitapları da korsan indiriyorum, Meritokrasi ağını duymuşsundur. Filmler diziler zaten herkes korsan izliyor ama en azından Spotifyi korsan kullanmıyorum aylık 3 liraya geliyor ama bu da bir şey :A @Harunnn60
Devam o zaman.

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
Alsaydım internetten alırdım muhtemelen. Durum artık okadar bariz ki, Büyük olarak adlandırabileceğimiz firmaların dükkan fiyatı ile internet fiyatı arasında çok yüksek farklar var.

Delikanlılık yapmaya gerek yok kısacası. :D