Kanal D İnci Taneleri - Dizi Yorumları

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
377
Puanı
104
Onu bende tanıyamadım ya
geri donus icin tesekkur ediyorum.

youtube yorumlar da *kendisinin diziye gelmesine sevinen bir kac mesaja denk geldim. daha once her hangi bir proje de denk gelmedigimden cikaramadim kim vee nasil bir oyunculugu olduguna dair.

gecici mi yoksa kalici mi izleyip goruruz.

ps;

dizi de ozellikle en begendigim sekanslar >
-azem ile ogrenci kizin ders sahneleri.
-azem,dilber ve sevimli pati dostumuz coci ile olan sahneler....
-guven kirac ve esini oynayan oyuncunun azem ile olan sahneleri.
-zerre ve resepsiyon gencin azem ve dilber ile olan sahneleri.

bi cirpi da ilk aklima gelenler bunlar. :)

iyi seyirler.

• Beğendim
Reactions: Angelica

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,175
Puanı
1,060
geri donus icin tesekkur ediyorum.

youtube yorumlar da *kendisinin diziye gelmesine sevinen bir kac mesaja denk geldim. daha once her hangi bir proje de denk gelmedigimden cikaramadim kim vee nasil bir oyunculugu olduguna dair.

gecici mi yoksa kalici mi izleyip goruruz.

ps;

dizi de ozellikle en begendigim sekanslar >
-azem ile ogrenci kizin ders sahneleri.
-azem,dilber ve sevimli pati dostumuz coci ile olan sahneler....
-guven kirac ve esini oynayan oyuncunun azem ile olan sahneleri.
-zerre ve resepsiyon gencin azem ve dilber ile olan sahneleri.

bi cirpi da ilk aklima gelenler bunlar. :)

iyi seyirler.

Ne demek ben öğrenecem o oyuncu yu sanada derim

• Beğendim
Reactions: Dante

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
377
Puanı
104
son bolum -duygusal yonu agirlikli bir bolum oldu.
yilmaz erdogan ,azem roluyle sadece bakislari ve mimikleri ile bolumu dram yonun de bayagi yasamis... cihan/ozgur de kendisinin paslarini iyi degerlendirmis. acikcasi - solo azem ve oglu eksenli bir bolumdu. ikiliye ek olarak
uvey anne nin de oyunculugu cok sicak ve ekran da izleyene gecen bir sahicilikteydi. < azem ve cihan ile olan sahneler de uvey anne tutkal gorevi yaparcasina dogru zaman da dogru yerde repliklerle ikiliyle dahil olup beraberce hastane de gecen sahneleri adeta tasidilar.

< bolumun 100 de 80 i hastane de gecti. ben sahsen burada gecen pasajlari cok begendim. kavusma, acilma vs baglamin da cok zor bir yazilim di, ustesinden gelmis yilmaz hoca. tebrikler.

onceki bolumlere nazaran -piraye , dilber ,zerre vs sahneleri cok azdi, hatta azem'in calistigi ozel ders bazli sahneler de bu bolum bir kez yasandi.
guven kirac'i bu bolum etkili sahneler de gormek memnun etti.sahneleri de oncekine gore bir tik fazlaydi. < kendisi azem kankasina cok iyi asiste oldu zor zamanlarinda. umarim sahneleri daha da artar.

duygusal bolum : ben acikcasi bu secimi mantikli buldum. <> bu bolum salt baba ogul eksenin de bold islenecegi daha giris den belli ettirildi, oyle de devam etti........
bolumun giris ve kapanis sahneleri sarsici ve cok etkiliydi...
finalde turku asiri nokta atisi olmus. diziyi izleyenler sahneyi hatirlayacaklardir elbet. her halukar da kaciranlar icin yine de ekliyeyim ;
.

kanimca ,bu hafta aciklanan *reytingleri hak eden bir bolumdu. < ozellikle baba ogul eksenin den bakildiginda, duygusal yonu one cikan ,diger yandan sunum olarak kasvet ve boguculuk dan uzak bir anlayisla ele alinmis sahnelerle bezeli bir bolumdu.

yilmaz hocam - yurekten diyorum - kalemine saglik.

Son düzenleme:

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
377
Puanı
104
dizi de , zerre ~ yildiz hikayesi de gorunuse gore merak edilesi.....
< megersem *zerre nin gecmiste yaptigi buyuk yanlis olmus. . . son bolum buna bagli bir sahne oldu ,tam o sira dilber gecmisten bu denkleme saglam dokundurdu - zerre sus pus oldu .

-zerre yanlis yapmis .
-yildiz in dogal olarak kalbi kirik,,,,
haliyle kabullenmesi de zor. . .

< ozetle : durum dilber'in anlattigi gibiyse zerre nin kendini affettirmesi zor ihtimal...

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
377
Puanı
104
yeni bolum 2. tanitim :

youtube dizi yeni bolum tanitim vidyosu altinda su yorum ozellikle dikkatimi cekti :
İki kadında da Hande’yi buluyor Azem karakteri. Dilber’i içinde olduğu çıkmazdan kurtarmak istiyor “Hande’yi kurtaramadığı için” ve diğer kadında da kendi çocuklarına bir zamanlar ceza veren kendisini ve Hande’yi görüyor, düzeltmek istiyor. İnsan hep kurtaramadıkları için başkalarını kurtarmak, artık düzeltemeyeceği şeyler için de başkalarını düzeltmek istiyor.

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
377
Puanı
104
bolumu begendim. ozel bir bolum gibiydi onceki bolumlere nazaran....

< bolum bi nevi dilber uzerinden basladi ,ilerledi ve sonlandi.

haliyle, olayin sicakligi,,, vurgulanan noktalar fazla anlamliydi yazilimsal olrak fazla derinlikli buldum . ozellikle gunun onemi (kadinlar gunu) dolayli baktiginiz zaman,degeri daha bi anlasilir duruyor.
dilber'in yasadigi bu fiziksel ve psikolojik travma vs yi bolume yansitirken duygusal ve gercekcilik, hayattan kesitler, 3.sayfa trajik durumlarin bir yansimasi gibiydi, kaliteli bir sekilde goruntu cekimleri ve yazilimiyla beraber bolum kendini izletti.

hazar erguclu cok guclu bir oyunculuk sergilemis, buradan da alkisi ve tebriiklerimi gonderiyorum.

bir tebrik de makyaj ekibine. cok gercekci dokunuslar olmus.

bu bolum de resepsiyon kardesimizin sahneleri bayagi vardi. hem sevindim, bekledigim istedigim bir durumdu, olumlu anlam da sasirdim memnun oldum.

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
377
Puanı
104
fena bir bolum degildi. . . ben begendim.

aklimda kalan begendigim kisimlar :

- dilber roluyle dokturen -hazar erguclu oyunculugunu yine keyifle izledik, bu sefer bir farkla - bu bolum turku dolayli sesini de dinledik, hissiyatli soyledi duyguyu gecirdiler o ve *yildizi oynayan yetenekli rol arkadasi. keza azem de ikiliye guzel asiste yapti.

Bir Gönlüne Ben Sığmadım​

,manasi olan bir turku. dilber'in turkuyu soylerken kimi anlarda azem'e karsi soylemesi ,bakislar izlerken izleyiciye gecen anlardi.

- yildizin bu bolum sahnesi boldu. kendisi iyi ve dogal bir oyuncu,,ekrana da yakisiyor. genel yer aldigi sahnelerde rolun ustesinden geliyor... hikaye gidisatinda bastan beri dilber'e de muthis bir kader ortakligi kankalik yapiyor. zerre ile de yakisiyorlar, bu bolum zerre'ye yumusamasi yuzde ayri bi tebessum ettirdi.
ve diger oldugu sahneler.

- bu bolum , zerre ve *resepsiyon kardesimizin de sahnelerini iyi yazilmis ve oynanmis buldum. * <mini arkeoloji sekansi cok iyidi bu arada.
zerre demisken surada kendisi, yildiz, dilber, alisan ve minik coci sahneyi doldurmuslar, kisa olsa da hosuma gitmisti diyaloglar .
yetenegi dikkat cekici dogal performansi sayesinde - bence bu dizi den sonra -yildiz rolunu oynayan oyuncu- alir yurur gider gibi.
< dizi de *sahneleri daha *fazla olsun istedigim dogal yeteneklerden.

- dilber'in minik oglu da bolumun yildiziydi,,, yer aldigi tum sahneler yuzde tebessum biraktirdi. zeki de bir cocuk-yanitlari cok guzeldi. adeta buyumus de kuculmus tarzda. :)

- azem ve ozgur'un sarildiklari sahneye bayildim. azem sozleriyle ve hal hareketleriyle, ozgur ise yuzundeki derin baba ozlemi sevgi acligiyla ozellikle azem'in sarildigi an da ozgur'un yuz reaksiyonu mimikler goz yaslari vs cok basariliydi.

- azem'in eczaci *kankalari nin sahneleri keske daha fazla olsaydi.
a klas iki yetenekli kaliteli tecrubenin -dizinin *genel hikayesin de kanimca daha entegreli sahneler olarak yazilmalari leziz olur, bizler de oyunculuklarini daha doya doya izleriz.

yani sadece azem'e(azem dilber) odakli sahneler de -eczaci kankalari izlemek yeterli gelmiyor biz ev ahalisine. :) yilmaz hocam umarim hikaye de kendilerine daha da sure verir derinlikli sekanslar ile susler.

- ogrenci ikilinin ders bazli azem hoca ile olan sahneleri yine cok iyidi, bilgi soslu mizahi dokunuslar sahneleri sonuna kadar izlettirdi. begendim.

evde calisan kizin azem ile araba da olan diyaloglar,mimikler iyidi, performansini basarili buldum.

- ozgur'in kankasi ve uvey annesi nin iftar yemegi sekansi hem yazilim ,hem kareo olarak sicak buldum.

velhasil ben bolumu begendim.

kimi izleyiciler dizi hizlansin, azem ogluna gercegi bir an once aciklasin elestirisini yapiyor. saygi duymakla beraber katilmiyorum. bi sure daha baba ogul uzak dan sevgisini hissettirip vurucu bir kavusma sahnesine hazirlamalilar biz izleyenleri. bu seviye ve hizda ilerlenirse gorunuse gore sezon finalinde de kizini bulur /sirri tumden aciklar.

yeni bolum fragmani heyecanla bekliyorum.
iyi seyirler.

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
377
Puanı
104

henuz yeni bolume dair 1 fragman bile yayinlanmamis olmasi anlasilir degil...

yeni bolum persembe .

fragman bu aksam umarim eklenir .

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
377
Puanı
104
aksamki bolum guzeldi....

ozellikle *sofra sahneleri asiri iyidi....

azem'in bolum boyu cabalamasi izlemeye degerdi...

-duygusal bir bolum girisi oldu baba ogul.
-azem'in turku soyledigi sahne nin butunu etkileyici ve hissiyatliydi...
-dilber'in ,ufakligi okula yazdirma girisimleri bazi replikler den mizahsal tat verse de, olayin ozu dolayli -ufakligin okula bi turlu kabul edilmemesi vs -buruk hatta aci eksi bir tat birakti. . .

- yildiz rolundeki oyuncu yine etkileyici oyunculuguyla one cikmasini bildi. yer aldigi her sahne dolu doluydu....
mimikleri de oldukca iyi. - hem yetenegi, bireysel ve genel performansi ,hem tarziyla kendisi ekrana yakisiyor.,izlettiriyor.

-zerre ve resepsiyon kankasi da reenkli diyaloglara imza attilar.
ozellikle kafa acma repliginin gectigi sekanslar fazla iyidi .

- azem'in komiser olan eski ogrencisi gecen bolum oldugu gibi, bu bolumde sahnesi oldu.- iyiki de oldu. sahnesi az ,repligi de az olmasina ragmen, gercekciligi ve hissiyati bolum ici gecis sahnesini(baskin sahnesi) rutin gibi akisinda izleyiciye yansitti diye dusunuyorum...
yilmaz hocayi bu anlamda tebrik ederim. bu ve diger begenilen yan rolleri bi sekil de ana hikaye nin bir ucunda ilisik tutuyor,aktif kullaniyor.

ozgur/cihan ve doktorun sahneleri bolumun basindaki kafe sahnesi tadimlikti. uyumlari hosl bir ikili,,, ileriki bolumler de bu tur sahnelerin artacagini tahmin ediyorum.
ozgur'un zor anlarinda (yara bere icinde) doktor'un hep var olmasi, etkileyici sahnelerdi.

ders islenen ev de - bu bolum sahneler yine dikkate degerdi. . .
azem /adem hoca ogretici dokunuslar,anektodlar ve replikler baglaminda izleyene dolu dolu sahne sekansi izletti. *genc oyuncularin kendisine ayak uydurmasi ve uyumlari da renkli ve eglenceliydi.

bu bolum bir digeer yeni ve begendigim nokta ;
azem'in ozgur'un arkadaslariyla olan diyaloglari /sahne sekeans gecislerini vs - oldukca iyi ve derinlikli yazilmis buldum.

velhasil -guzel ve kaliteli bir bolumu daha geride biraktik.
haliyle bugun aciklanan tum kategorilerde *1.lik basarisi tesaduf degil.daha fazlasini da hak eden ,kanimca fazla hayattan ve samimi bir dille anlatimi olan bir dizi- inci taneleri. . .
- kalemine saglik sevgili yilmaz erdogan hocam.

geride kalan bolumun ozellikle son sahnesi dolayli *yeni bolum fragmani merakla beklemedeyiz.
.

Son düzenleme:

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
377
Puanı
104
Fragman yok ama bölüm fotoğrafları var 😂
seni duymuslar hemen eklemisler :p

yeni bolum ilk tanitim :

@Hobbit , @ömer karataş , @Angelica , ,,,,,

yeni gelenler den biri piraye ile yemege cikmis gorunuse gore...

dilber ev arayisin da....
yildiz yine kankalarin kankasi gibi sahne de dikkatlerden kacmiyor....
:bhr:

azem eskiyi yad ediyor.pasta ile . :(

cihan'in iliski de calkantiya girecege benziyor...
:rolleyes:

aksiyon tarafinda da vidyo konusu sizintiyi kim yapti konusuna vurgu yapilmis....
:pala:

azem araba da kimle konusuyor...
(b)

fragman sondaki *sarki da -bolumden sonra one cikar gibi....
dizinin sarki secimleri de farkli ve bayagi ilgi goren secimler.
yilmaz erdogan farki.

iyi seyirler arkadaslar.

• Güldürdün
Reactions: Alemdar

Alemdar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,942
Puanı
310
seni duymuslar hemen eklemisler :p

yeni bolum ilk tanitim :

@Hobbit , @ömer karataş , @Angelica , ,,,,,

yeni gelenler den biri piraye ile yemege cikmis gorunuse gore...

dilber ev arayisin da....
yildiz yine kankalarin kankasi gibi sahne de dikkatlerden kacmiyor....

azem eskiyi yad ediyor.pasta ile . :(

cihan'in iliski de calkantiya girecege benziyor...
:rolleyes:

aksiyon tarafinda da vidyo konusu sizintiyi kim yapti konusuna vurgu yapilmis....
:pala:

azem araba da kimle konusuyor...
(b)

fragman sondaki *sarki da -bolumden sonra one cikar gibi....
dizinin sarki secimleri de farkli ve bayagi ilgi goren secimler.
yilmaz erdogan farki.

iyi seyirler arkadaslar.
Zahmet oldu Yılmaz bey

• Güldürdün

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
377
Puanı
104
Zahmet oldu Yılmaz bey
iyi ama sevgili alemdar,

senin neznin de sormus olayim :

bu fragman sunumu *gecikmesi konusun da -salt yilmaz erdogan mi -

yoksa, kanal mi karar veriyor ? (b) :rolleyes:

hudutsuz sevda dizisinde ,hatta izledigim donem omer dizisinde de benzer hissiyattaydim ;
-ozen yeterince gosterilmiyor gibi. . . tamam ucu ucuna yetismeme olur da, bu durumun tekrara dusmesi dikkat cekiyor.....

@Hobbit , @ömer karataş , @Angelica

Alemdar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,942
Puanı
310
iyi ama sevgili alemdar,

senin neznin de sormus olayim :

bu fragman sunumu *gecikmesi konusun da -salt yilmaz erdogan mi -

yoksa, kanal mi karar veriyor ? (b) :rolleyes:

hudutsuz sevda dizisinde ,hatta izledigim donem omer dizisinde de benzer hissiyattaydim ;
-ozen yeterince gosterilmiyor gibi. . . tamam ucu ucuna yetismeme olur da, bu durumun tekrara dusmesi dikkat cekiyor.....

@Hobbit , @ömer karataş , @Angelica
Sen yoksa Yılmaz Erdoğan mısın ? :A

Sevgili Dante'cim zaten Hudutsuz ekibi olarak İnci'lere Tane Tane hesap ödetecez 😂

Ama sen de haklısın, kanal özen göstermiyor olabilir reytingim cepte diye

• Güldürdün