Unutulmaz İkinci Bahar (1998-2001)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
29 Ekim 1998 akşamı Türk televizyonlarının unutulmaz dizilerinden birinin başlangıcına ev sahipliği yaptı. Türk sinemasının iki dev ismi Şener Şen ve Türkan Şoray "İkinci Bahar" adlı dizi için bir araya gelmişti. Tarık Papuçcuoğlu, Güven Hokna, Özkan Uğur, Nedim Saban gibi önemli oyuncuları kadrosunda bulunduran dizi, Nurgül Yeşilçay ve Ozan Güven'in de patlama yapmalarını sağlamıştı. Dizinin ilk sezon yönetmenliğini ise Uğur Yücel yapmıştı.

3 sezon boyunca yayınlanan dizi, aslında efsane olmadan henüz 7. bölüm sonunda bitebilirdi. O dönem yaşanan ekonomik kriz tüm dizileri etkilemiş ve neredeyse tüm dizilerin yayından kaldırılması kararı alınmıştı. İkinci Bahar için de yayından kaldırılmasına rağmen dizinin henüz ilk bölümlerinden çok sevilmesinden dolayı hem izleyici hem oyuncular diziye sahip çıkmış ve 2. sezonu ile dizinin devam etmesini sağlamışlardı.

11 Ocak 2001'de 37. bölümüyle ekranlara reyting rekorları kırarak veda eden İkinci Bahar bittikten sonra da yıllar boyunca tekrarlarıyla yayınlanmaya devam etti. Dizi, son olarak tekrarlarıyla Star TV'nin "Efsane Diziler Kuşağı" altında yayınlandı.

c1gm2BUuFZAIbypD0pa4bg2J.jpg

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
10 verdim.Birgül ve Tan Sağtür'ün aşkı süperdi.Tan'ı hiç tanımazdım(balet oldugu için) gerçekten yabancı turist sanırdım :F:F Çok çok güzel dizidir:)

Fks14

Emekli
Reaksiyon puanı
2,346
Puanı
809
Türkan Soray ve Sener Sen.. Daha ne denilebilir ki :) 9 puan