İbrahim Eren 'TRT'den Ayrıldı!

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,775
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
TRT-logo-kirmizi-buyuk.png

TRT'de üst düzey değişiklik!

TRT'de (Türkiye Radyo Televizyon Kurumu) 10 Temmuz 2017'den beri hem genel müdürlük görevini üstlenen hem de yönetim kurulu başkanlığı yapan İbrahim Eren, 4 yılın ardından görev süresinin dolayısıyla ayrıldığını açıkladı.

Eren'in yerine yönetim kurulu başkanlığına Ahmet Albayrak, genel müdürlük görevine ise Mehmed Zaid Sobacı getirildi.

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Eurovision konusunda İbrahimden yana azıcık umutlanmıştım.. Bakalım bu yeni gelen o konuda napacak...

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,775
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Eurovision konusunda İbrahimden yana azıcık umutlanmıştım.. Bakalım bu yeni gelen o konuda napacak...
Her ne kadar sevmesem de kanalı bu seviyeye getiren İbrahim Eren'di. O yüzden daha iyisinin geleceğinizi düşünmüyorum.

Eurovision konusunda da bir gelişme olacağını zannetmem daha. :(

• Beğendim
Reactions: Jonsnow

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,510
Puanı
1,060
Onca proje yapıyordu yeni sezona, anlaşma yenilemek yerine adamı sepetlemişler. :A

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Görev süresinin biteceğini bilen biri gelecek sezon adına konuşup proje alır mı? Bence sebebi başka. Çok şaşırdım, TRT’yi bambaşka bir konuma getirmişti.

• Beğendim
Reactions: Angelica

Entr

Üye
Reaksiyon puanı
139
Puanı
54
Web Sitesi
mafolduktv.live
Görev süresinin biteceğini bilen biri gelecek sezon adına konuşup proje alır mı? Bence sebebi başka. Çok şaşırdım, TRT’yi bambaşka bir konuma getirmişti.
Yeni gelen eskiyi devam ettirir mantığıyla düşündüyse olabilir ancak yeni sezon projeleri iptal de olabilir, ilerleyen süreçte göreceğiz 4 yılda bambaşka konuma getirdi yenisi gelip bozmasa bari. Bu arada Prof. Dr. Ahmet Albayrak'ın biyosunu buldum :D

Video, film, motion, resim, çizim, fotoğraf ve enstalasyonları ile dünyanın birçok kentinde önemli sanat etkinliklerine katılan Albayrak, çeşitli ödüller aldı. 2013 yılında, IKSV desteğiyle Paris'te, Cite Internationale Des Arts’ta misafir sanatçı olarak Türkiye stüdyosunda çalışmalar ve yeni projeler gerçekleştirdi. 2016 yılında ise The American Turkish Society desteğiyle New York’ta School of Visual Art'ın davetli misafir sanatçısı oldu ve New York'ta ürettiği işlerinden oluşan "Anemotaxis" adlı solo bir sergi gerçekleştirdi.

Eserleri İstanbul Modern, Proje4L Çağdaş Sanat Müzesi, Moskova Modern Sanatlar Müzesi (MMOMA) ve Cambridge Üniversitesinin yanı sıra İngiltere, Almanya, Fransa, Güney Kore, Hollanda, Meksika, Rusya, Makedonya gibi çeşitli ülkelerde sergilendi.

Kültür ve Turizm Bakanlığından 4 kez başarı ödül alan Prof. Dr. Albayrak, görsel iletişim tasarımı, hareketli görüntü tasarımı, işitsel imge üretimi, iletişimsel estetik, dijital iletişim, sanat ve basın, film-video sanatı, video mapping, yeni medya, sosyal medya ve sanat, arşiv görselleştirme ve yapay zeka, yazılı ve dijital basın estetiği, dijital imge dili ve sanat diplomasisi gibi konularda birçok özel ve resmi kurumda seminerler, konferanslar ve dersler vererek, çeşitli projeler gerçekleştirdi ve bu gibi alanlarda ürettiği işlerle çağdaş sanat sergilerine ve çalıştaylara katıldı.

Çeşitli kurumlardaki yöneticilik, komisyon üyelikleri, jürilikler, bilirkişilik görevleri gibi deneyimlerine ek olarak T.C Merkez Bankası'nın yurt içi ve yurt dışındaki sergilerinin sanat danışmanlığını ve küratörlüğünü de yürüten Albayrak, Dışişleri Bakanlığı Diplomasi Akademisi'nde de dersler vermiş.

Son düzenleme:
  • İlginç
Reactions: baron

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,775
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Yeni gelen eskiyi devam ettirir mantığıyla düşündüyse olabilir ancak yeni sezon projeleri iptal de olabilir, ilerleyen süreçte göreceğiz 4 yılda bambaşka konuma getirdi yenisi gelip bozmasa bari. Bu arada Prof. Dr. Ahmet Albayrak eğer doğruysa Turkuvaz medya ile de bir alakası olabilirmiş ne kadar doğru bilmiyorum bir yerde görmüştüm
60 dakikalık dizileri ve Barbaroslar haricinde çekimleri yada hazırlıkları başlayan dizi yok. Büyük ihtimalle iptal olur projelerin bazıları.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,534
Puanı
860
Forum kuralları içerisinde kaldığım için fazla bir şey yazamıyorum. Ben hakkında iyi şeyler düşünmüyorum. Yeni gelenden de Eurovision konusunda hiç umudum yok.

• Beğendim
Reactions: The_Erinch

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,351
Puanı
1,061
TRT-yi sıkıcı devlet kanalı olmaktan çıkarıp izlenebilinirliği olan ulusal kanal haline getiren ekibin başındaydı bildiğim kadarıyla. İnşallah kanalın çizgisini bozmasına sebep olmaz.

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
Çok başarılı bir dönem geçirdi TRT İbrahim Eren'le hakkında hayırlısı olsun neden ayrıldı yakın zamanda anlarız özellikle özel bir kanala geçerse Mehmet Bozdağ gibi , bu arada yeni isminin CV'si çok başarılı görünüyor bakalım onun döneminde neler olacak ama CV'si insanı umutlandırıyor.

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Evet TRT'yi farklı bir noktaya getirdi ama isterse dünyanın en vizyoner insanı olsun hizmet ettiği zihniyet belliydi o yüzden ha o olmuş ha başkası fark etmez. Yerine atanan şahıslara yorum bile yapmak istemiyorum.

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,836
Puanı
1,060
@Emre Ozansoy Hilal Kaplanda üye olmuş onuda ekleseymişsin emre herkes ona kızıyodu :A
------

Yeni gelen eskiyi devam ettirir mantığıyla düşündüyse olabilir ancak yeni sezon projeleri iptal de olabilir, ilerleyen süreçte göreceğiz 4 yılda bambaşka konuma getirdi yenisi gelip bozmasa bari. Bu arada Prof. Dr. Ahmet Albayrak'ın biyosunu buldum :D

Video, film, motion, resim, çizim, fotoğraf ve enstalasyonları ile dünyanın birçok kentinde önemli sanat etkinliklerine katılan Albayrak, çeşitli ödüller aldı. 2013 yılında, IKSV desteğiyle Paris'te, Cite Internationale Des Arts’ta misafir sanatçı olarak Türkiye stüdyosunda çalışmalar ve yeni projeler gerçekleştirdi. 2016 yılında ise The American Turkish Society desteğiyle New York’ta School of Visual Art'ın davetli misafir sanatçısı oldu ve New York'ta ürettiği işlerinden oluşan "Anemotaxis" adlı solo bir sergi gerçekleştirdi.

Eserleri İstanbul Modern, Proje4L Çağdaş Sanat Müzesi, Moskova Modern Sanatlar Müzesi (MMOMA) ve Cambridge Üniversitesinin yanı sıra İngiltere, Almanya, Fransa, Güney Kore, Hollanda, Meksika, Rusya, Makedonya gibi çeşitli ülkelerde sergilendi.

Kültür ve Turizm Bakanlığından 4 kez başarı ödül alan Prof. Dr. Albayrak, görsel iletişim tasarımı, hareketli görüntü tasarımı, işitsel imge üretimi, iletişimsel estetik, dijital iletişim, sanat ve basın, film-video sanatı, video mapping, yeni medya, sosyal medya ve sanat, arşiv görselleştirme ve yapay zeka, yazılı ve dijital basın estetiği, dijital imge dili ve sanat diplomasisi gibi konularda birçok özel ve resmi kurumda seminerler, konferanslar ve dersler vererek, çeşitli projeler gerçekleştirdi ve bu gibi alanlarda ürettiği işlerle çağdaş sanat sergilerine ve çalıştaylara katıldı.

Çeşitli kurumlardaki yöneticilik, komisyon üyelikleri, jürilikler, bilirkişilik görevleri gibi deneyimlerine ek olarak T.C Merkez Bankası'nın yurt içi ve yurt dışındaki sergilerinin sanat danışmanlığını ve küratörlüğünü de yürüten Albayrak, Dışişleri Bakanlığı Diplomasi Akademisi'nde de dersler vermiş.

Soy adı Albayrak Berat Albayrağın nesi acaba

osmancan

Yeni Üye
Reaksiyon puanı
0
Puanı
12
Evet TRT'yi farklı bir noktaya getirdi ama isterse dünyanın en vizyoner insanı olsun hizmet ettiği zihniyet belliydi o yüzden ha o olmuş ha başkası fark etmez. Yerine atanan şahıslara yorum bile yapmak istemiyorum.
Tam da sizin zihniyetinize yakışır bir mesaj olmuş. "İsterse dünyanın en başarılı, en yetenekli insanı olsun, benim için bir anlam ifade etmiyor". Bu ülkedeki problemin sebebi sizin zihniyetinizdeki insanlar, bu fitnenin sebebi sizsiniz malesef.

• Olmamış
Reactions: Cervantes

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Tam da sizin zihniyetinize yakışır bir mesaj olmuş. "İsterse dünyanın en başarılı, en yetenekli insanı olsun, benim için bir anlam ifade etmiyor". Bu ülkedeki problemin sebebi sizin zihniyetinizdeki insanlar, bu fitnenin sebebi sizsiniz malesef.
Ülkeyi göz göre göre mahveden insanların maşası olanlar için başka bir şey diyesim gelmiyor ama sizin mideniz kaldırıyorsa mutluklar dilerim. Ayrıca benim zihniyetimle ilgili yorum yapma hakkına da sahip değilsiniz. :)