2018 Ölümlü Dünya - Film Yorumları

mesmeso

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860
2013696-18737436.jpg

Ölümlü Dünya (2018)

Tür: Komedi
Yönetmen: Ali Atay
Senaryo: Ali Atay, Aziz Kedi, Feyyaz Yiğit, Volkan Sümbül, Ali Demirel

Oyuncular:
Ahmet Mümtaz Taylan
Alper Kul
Sarp Apak
İrem Sak
Doğu Demirkol
Feyyaz Yiğit
Meltem Kaplan
Mehmet Özgür
Özgür Emre Yıldırım

Filmin Konusu

Nesillerdir Haydarpaşa Garı'nda Anadolu Tat Lokantası'nı işleten Mermer Ailesi, sekiz kişiden oluşan geniş bir ailedir. Kendi halinde, sade bir yaşamları olan bu insanların durumları biraz karışıktır. Bu ailenin, uzun zamandır gizledikleri bir de sırları vardır. Bu sır, her ne pahasına olursa olsun açığa çıkmaması gerekmektedir.

Filmin Fragmanı

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Gerçekten komik bir filmdi. Senaryoda iş yok ama karakter ve diyaloglar oldıkça absürt. Leyla ile Mecnun tadı veriyor diyemem ona saygısızlık olur ama bence bu filmin de yoklukta gideri var. Eğer senaryoya da biraz önem verselerdi çok üst düzey bir iş ortaya çıkabilirdi.

6.4/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Yılın en komik filmlerinden biriydi. Ara ara izlenip tekrar tekrar gülünecek bir film. Baya yerde gülmüştüm izlediğimde. Doğu Demirkol iyiydi ama Feyyaz Yiğit efsaneydi. Dayak yedikten sonraki tiradı unutulmayacak. :A

Senaryoda iş olmadığına ise katılıyorum ne yazık ki.

Tam yorum:

7/10

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Kesinlikle oldukça komik bir film. Aksiyon komedi ama absürt bir komedi. Farklı bir iş yapalım demişler yapmışlar ama çok da üst düzey olmamış. Olabilecekken olmamış. O absürdlük Leyla ile Mecnun'u hatırlatıyor insana ama o tadı herhangi bir işten almamız imkansız. Yine de çok güldüm yalan söyleyecek değilim. Gerçekten baya güldüm. :D Ali Atay da yönetmen oldu şaka maka. Ama fena da yapmıyor bu işi. Daha da filmleri yolda. Cinayet Süsü daha iyi olacak gibi merakla bekliyorum.

7/10

• Beğendim
Reactions: bazinga

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Fazlasıyla kötü bir film. Oyuncuların inişleri ve çıkışları, konuşmaları çok yapay. Film içinde film çekiyorlarmış gibi. Bir karakter repliğini bitirince kenardan biri "kestik! Bugünlük bu kadar arkadaşlar 👏👏" diyecek sanki.

İrem Sak'ın güzelliği bile izletemiyor. Sorgu sahnesinde bıraktım.

İyi ki tekrar izlemişim de 2. filme gitme hatasından kurtulmuşum. Bunun parasıyla internet kafede oyun oynar keyfime bakarım.

Son düzenleme:
  • Harika
Reactions: Emre Ozansoy