2019 Çiçero - Film Yorumları

mesmeso

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
9,598
Puanı
860
2014286-993881941.jpg

Çiçero (2019)

Tür: Dram, Tarihi, Suç, Biyografi
Senaryo: Gürkan Tanyaş
Yönetmen: Serdar Akar

Oyuncular:
Erdal Beşikçioğlu
Burcu Biricik
Ertan Saban
Murat Garipağaoğlu
Tamer Levent
Mehmet Ulay
Çiğdem Selışık Onat
Levent Ülgen
Mehmet Esen
Selen Öztürk
Altan Erkekli

Filmin Konusu

İlyas Bazna, 2. Dünya Savaşı sırasında Ankara’daki İngiliz Büyükelçiliği’nde uşak olarak çalışmaktadır. İçeriden birçok bilgiye ulaşabilen Bazna, Almanlar için casusluk yapmaya başlar ve kendisine “Çiçero” kod adı verilir. İlyas Bazna savaşın seyrini değiştirmesine rağmen T4 uygulamasıyla engellilerin gaz odalarına gitmelerine, iğneyle uyutulmalarına engel olamaz. Çiçero, İlyas Bazna’nın savaştaki etkisini ve savaş sonrası yaşadıklarını anlatıyor.

Filmin Fragmanı

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,884
Puanı
360
Bizler gittik efsane bir filmdi. Kesinlikle herkese öneririm

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
Bu akşam bakacağım ben de. Film kötü yorumlar aldığı için sinemada izlemekten vazgeçmiştim. Hala da beklentim yok ama 2 saatliğine Burcu'yu görmek için değer. :A

• İlginç
Reactions: Angelica

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
Türk İşi Dondurma ayarındadır muhtemelen. Onda da akıcılık sorunu hakimdi, bu filmde o yüzden beğenilmemiştir.
Normalde Burcu için gidecektim ama kötüyse 2 saat onun için bile katlanamam deyip vazgeçtim. :A Bilgisayarıma da indirmiştim ama bir türlü elim gitmiyordu o yüzden iyi oldu. :A

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,092
Puanı
1,060
Normalde Burcu için gidecektim ama kötüyse 2 saat onun için bile katlanamam deyip vazgeçtim. :A Bilgisayarıma da indirmiştim ama bir türlü elim gitmiyordu o yüzden iyi oldu. :A

Kötü yorumları niye dikkate alıyorsun gidip kendin izleyip görseydin ya :D

• Beğendim
Reactions: Gizmen

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,092
Puanı
1,060
Ben de Türk filmlerine kolay kolay gitmiyorum, bu filmin de kadrosu iyiydi ama maalesef montajda falan film mantığından çok dizi mantığı şeklinde bir şey yapıyorlar galiba. Gereksiz sahneleri atmak yerine filme koyup uzatıyorlar süresini. Türk İşi Dondurma üzerinden gidiyorum Mustafa Uslu çektiği için o öyleydi ki televizyon yayınında birkaç sahne kesilmiş, ona rağmen ben sıkılmıştım. :( Aslında Mustafa Uslu son dönemde sinemaya farklı içerikler yapan nadir yapımcılardan birisi ama biraz daha özense daha nitleikli ve kaliteli işler çıkabilir... Şu ana kadar çektiği hep zorlasak orta düzey işler yani. Ama o kendisini direk Oscarlık görüp yaptığı işleri harika diye nitelendirmesi yüzünden film eleştirilerini daha montaj kısmında bile kabullenemeyip sinemalara dağıtması bunların başarısız olmasını sağladı...

inan sinema filmi dizilerden daha iyi oluyor :D

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,352
Puanı
1,060
YORUMUM

Çok güzeldi hele son kısım, Atatürk'üm:bhr::bhr::bhr::bhr::bhr:

Burcu'm daha iyiydi Erdal'dan. Yarın AB de çok iyi iş yapar.

Küçük çocuk da çok iyiydi:bhr::bhr:.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Filmin görselleri çok iyiydi, Ankara'nın 1944'ü ne de güzel yansıtmışlar... Kareleri çok beğendim. Film beni biraz sıktı, yani beklentimin altında kalan bir iş oldu. İlyas Bazna karakterinin, Almanlara 2. Dünya Savaşını kaybettirme hikayesini anlatıyor. Erdal Beşikçioğlu güzel iş çıkarmış, izlemeyi özlemişim... Burcu Biricik de başarılıydı ama o şiveyi yapamamış, bazen kasmış bazen düz konuşuyordu yani çok sırıttı o kısımları. Filmde çalan müzikler de güzeldi. Bir saat 20 dakikalık senaryoyu 2 saat 5 dakika çıkarmak haliyle sıkıcılığı arttırmış. Son yarım saati güzeldi, araba kovalamaca sahnesi filmin belki de tek heyecanlı kısmıydı. Bir daha izler miyim filmi? Maalesef hayır...

6/10