bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Yeni bir varyantdan bashediliyor? Bilgisi olan var mı? Tüm varyantların Özelliklerini almış, pcr da çıkmayıp, aşının etkisiz olduğu 😱😱😱😱😱
Önceki varyantların çoğu tehlikesizdi ama bu seferki epey tehlikeli gözüküyor. Eğer delta hızıyla yayılmayı başarırsa ve tahmin edildiği gibi aşılar karşısında da çok etkiliyse bir de omicron dalgasıyla uğraşmamız gerekecek...

• Üzücü
Reactions: The_Erinch

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060
Afrika'da Delta Varyantından çok daha bulaşıcı ve tehlikeli olan 32 mutasyonlu 'Nu Varyantı' tespit edildi. BioNTech aşıları bu varyanta karşı yeterince etkili olup olmadığı araştırılıyor hala. Bizde durum çok vahim maalesef. Hastanelerin %88'i doldu. Maske ve mesafe kuralına uyulmasının önemi hala vurgulanıyor. Noel kutlamaları iptal olacak gibi, hatta tekrar Lockdown'a gitme ihtimalimiz eskisi kadar düşük değil. :(

Carpe Diem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,145
Puanı
860
Screenshot_20211129-120722~2.png

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,857
Puanı
360
Aşı konusunu bulamadım o yüzden buraya yazmak istedim. Bu gün 3.biontech aşımı oldum. Saat 3 e doğru oldum. Kolumda sadece ağrı var onun dışında iyiyim. Bu arada son mutasyon Omicron her yeri öyle bir sardı ki bu gün oksijen gazetesinde okudum açıklananın 7-8 katı resmi olmayan vaka olabilirmiş. Herkes dikkat etsin.

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
İsveç kral ve kraliçesi de koronavirüse yakalandı.
------

Aşı konusunu bulamadım o yüzden buraya yazmak istedim. Bu gün 3.biontech aşımı oldum. Saat 3 e doğru oldum. Kolumda sadece ağrı var onun dışında iyiyim. Bu arada son mutasyon Omicron her yeri öyle bir sardı ki bu gün oksijen gazetesinde okudum açıklananın 7-8 katı resmi olmayan vaka olabilirmiş. Herkes dikkat etsin.
Bizde de rekor vaka olmuş bugünlerde.

• Beğendim
Reactions: Gizmen

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,857
Puanı
360
İsveç kral ve kraliçesi de koronavirüse yakalandı.
------

Bizde de rekor vaka olmuş bugünlerde.
Evet ya öyle söylüyor haberler. Kime sorsam hasta olmuş. Ölüm oranı vakalara göre düşük ama bilemiyoruz ki bize ne yapacağını. O yüzden hala evden çıkmamaya özen gösteriyorum. Zaten benim şahsi fikrim bu hastalığın biteceğini değil, aynı domuz gribinde olduğu gibi alışacağımızı düşünüyorum. Tabii her aşı oluşumuzda ölüm riskini azaltıyor bence.

• Beğendim
Reactions: Dosi

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
ABD'de 1 milyondan fazla koronavirüs vakası tespit edilmiş, korkunç gerçekten... İngiltere'de ise 200 binden fazla koronavirüs vakası tespit edilmiş.

Omicron varyantı ile dünya toplumsal bağışıklığı kazanacak gibi duruyor.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Omicron şu ana kadar insanlığın hayrına bir varyant gibi gözüküyor. Vaka sayıları rekor seviyede ama buna karşın ölüm sayıları düşüşte. Şu anki tek endişe vaka sayısının aşırı artışına bağlı olarak hastanelerde yoğunluk yaratma riski. Bu durum bu şekilde devam ederse ve bir yerden kötü bir varyant patlak vermezse yaza tamamen kurtuluruz gibi gözüküyor korona günlerinden...

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Omicron şu ana kadar insanlığın hayrına bir varyant gibi gözüküyor. Vaka sayıları rekor seviyede ama buna karşın ölüm sayıları düşüşte. Şu anki tek endişe vaka sayısının aşırı artışına bağlı olarak hastanelerde yoğunluk yaratma riski. Bu durum bu şekilde devam ederse ve bir yerden kötü bir varyant patlak vermezse yaza tamamen kurtuluruz gibi gözüküyor korona günlerinden...
Çok iyimser tahmin benim tahminim 2024 maalesef

• Beğendim
Reactions: Gerekli24

cookies

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060
Yaza nasıl kurtulalım :A

Mr.At

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,080
Puanı
461
Web Sitesi
gecmisinmizikacisi.blogspot.com.tr
Bugün hastaneye gittim. Gördüklerim karşısında ani şok yaşadım. Covid19 poliklinikleri çok sıkıntılı durumda. Hasta kayıtta ayrı sıra, sürüntü testinde ayrı bir sıra mevcuttu. Baya uzun ve hiç bitmeyecek gibi bir sıra... sırayı gören bana gelmez diye beklemeden gidiyor. Sırada bekleyen hasta değilse bile hasta olur. Beklemeden giden hastaysa bulaş riskini artırır. Her ucu sıkıntılı bir değnek yani.

O sebeple Türkiyenin Covid19 çilesi bitmez. 2057 e kadar sürer bu hastalık.

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,317
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Bugün hastaneye gittim. Gördüklerim karşısında ani şok yaşadım. Covid19 poliklinikleri çok sıkıntılı durumda. Hasta kayıtta ayrı sıra, sürüntü testinde ayrı bir sıra mevcuttu. Baya uzun ve hiç bitmeyecek gibi bir sıra... sırayı gören bana gelmez diye beklemeden gidiyor. Sırada bekleyen hasta değilse bile hasta olur. Beklemeden giden hastaysa bulaş riskini artırır. Her ucu sıkıntılı bir değnek yani.

O sebeple Türkiyenin Covid19 çilesi bitmez. 2057 e kadar sürer bu hastalık.
İrlanda bitirdi aşı olmayanlar online eğitim oluyor

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Çok iyimser tahmin benim tahminim 2024 maalesef
Aşı çok yaygınlaştı, ilaç bulundu ve giderek yaygınlaşıyor, virüs güçsüzleşme eğiliminde. Toplumsal bağışıklığa az kaldı. Bütün sinyaller olumlu şu an. Tabii maske tamamen hayatımızdan çıkar falan diyemiyorum toplu taşımada vs uzun süre daha devam eder ama ölüm sayısı çok düşük seviyelere inecek gibi gözüküyor inşallah.

• Beğendim
Reactions: xdragxx

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,262
Puanı
1,060
@bazinga ve isabetli yorumları. :A

• Harika
Reactions: bazinga

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,317
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Son düzenleme: