♥️Tüm İnananların Kadir Gecesi Mübarek Olsun!♥️ 8 Mayıs 2021

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
5cf1470bae7849267040aee0.jpg

Kadir Gecesi, İslam inancına göre Kur’an’ın, Allah tarafından Cebrail aracılığıyla Hz. Muhammed’e vahyedilmeye başlandığı gecedir.
Kur’an’da Kadir Gecesinden Kadir Süresi’nde bahsedilmiştir:

1. Şüphesiz ki biz Kur'ân'ı kadir gecesinde indirdik.
2. Kadir gecesi nedir, nereden bileceksin?
3. Kadir gecesi, bin aydan hayırlıdır.
4. O gecede, Rablerinin izniyle melekler ve Ruh (Cebrail), her iş için inerler de inerler.
5. O gece, esenlik doludur. Ta fecrin doğuşuna kadar.

Dualarınız kabul, Kandiliniz Mübarek Olsun! ❤

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Kadir Gecesi olduğunda artık Ramazan ayının sonlarına doğru geldiğini anlıyor insan.
Bu senede güzel bir Ramazan ayı geçirdim. Günlerimiz oldukça uzun olmasına rağmen pek açlık hissetmedim. Tek sıkıntı son zamanlarda sahurda pek iştah olmaması ama buna rağmen her gün aynı sabırla geçiyor.
Geçen sene virüsün yeni zamamlarıydı ve aile içi birbirimizi davet etme yerine yemek yapıp evlere servis yapmıştık. Bu sene ev ziyaretlerimiz oldu. Bizde genel olarak zaten kısıtlama yok ama sadece aynı mahallede oturan ailemizi ziyaret ettik.

Allah'ın izni ile seneye bu konuyu açtığımızda umarım artık normal hayatlarımıza dönmüş oluruz.

Allah hayırlı dualarımızı kabul etsin 🤲

AteşBöceği

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,663
Puanı
410
Benim için ise bu sene buruk geçti geçen sene en güzel zamanlarımmmış ramazan bile ayrı güzeldi:)
Sahurda Aramızda Kalsın ona bakıyordum içim de bir neşe vardı bu sene hiç bir şey tat vermiyor bana
Geldi ve gidiyor ramazan hiç bir şey anlamadan
Herkesin Kadir gecesi mübarek olsun

• Beğendim
Reactions: baron and Dosi

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Tüm İslam aleminin Kadir gecesi mübarek olsun. Duaların kabul olması ve affedilenlerden olmak dileğiyle... En son da pandemisiz huzur dolu nice Ramazanlara kavuşmak dileğiyle...

• Harika
Reactions: Dosi and 12.Adam