Fav10 Oscar Takımı 2021 Sona Erdi. İşte Sonuçlar!

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
188176.jpg

Fav10 Oscar Takımı 2021 sona erdi! Bu yıl da yılın en iyi filmlerini hep beraber izledik...

Oscar Takımı'nın bu yıl kazananı, sizlerin yorumları ve puanları ile 'CODA' oldu. Sian Heder'ın yönettiği ve bu yıl En İyi Film Oscar'ını kazanan film, etkinliğin de zirvesinde yer almayı başardı. Onu sırasıyla genel izleyicinin bir hayli sevdiği ancak ödül sezonunda iddialı olamayan The Last Duel ve yıldız isimlerle dolu oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Don't Look Up takip etti. İlk 5'e girmeyi başaran diğer yapımlar ise sırasıyla Okul Tıraşı ve Watch The Mitchells vs. The Machines oldu.

Coda.jpg

Ortalama puana "izleyici sayısı x 0.1" katsayı eklenerek oluşan sıralama:

Fav10 Oscar Takımı 2021 (Katsayılı).png

Yalnızca ortalama puanlar baz alındığında ise birinci yine 'CODA' oluyor. Onu sırasıyla The Last Duel, A Hero, Okul Tıraşı ve Don't Look Up takip etti. Asgar Ferhadi'nin yönetmenliğini üstlendiği A Hero'nun burada yaptığı yükseliş dikkat çekti.

İzleyici katsayısı hesaba katılmadan, yalnızca ortalama puanlar baz alındığında oluşan sıralama:

Fav10 Oscar Takımı 2021 (Ortalama).png

Her yıl olduğu gibi Fav10 Oscar Takımı'nın ardından yapılan 'Fav10 Film Ödülleri' etkinliğini de yapacağız. Her zamanki gibi önce aday adayları belirlenecek, ardından adaylar listesi oluşturulacak ve bu adaylar sizler tarafından oylanacak. Sonucunda sizlerin oylarıyla 'Fav10 Film Ödülleri' dağıtılmış olacak.

Filmleri izleyen, puan veren ve yorum yapan herkese teşekkürler. 2022'de görüşmek üzere...

@bazinga @Araf @Sherlock @serhatt @mesmeso @MEnes @phoebebuffay @Aserat @Tolstoyevski @MasacRE @dosimosi @Forumdash @soo @DarkLegenD @Maskeli Fedai @The_Erinch ve ilgilenen, ilerleyen yıllarda katılmak isteyen tüm sinemaseverler...​

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
İzlemek isteyip de zaman ayıramadığım 2-3 film kalmıştı ama yine de iyi sayılabilecek bir sayıya ulaşmışım. Çok iç açıcı olmasa da ortalama bir film sezonuydu benim için, kendi puanlarımın ortalaması da 6.86 imiş zaten. :A

Genel olarak fena olmayan sonuçlar çıkmış. Bazı filmler hak ettiğinden düşük, bazıları ise yüksek kalmış ama birincilik hak edene gitmiş. Emeğine sağlık. @Sherlock

• Harika
Reactions: Sherlock

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Sonunda bitmek bilmeyen etkinliği nihayete erdirebildik demek... Genel olarak bakınca çok da büyük bir sene değildi... Nerede 2019 nerede 2020 ve 2021... Kaliteli filmler de vardı tabi bunu yok sayamayız. En iyi filmin gittiği adres belki en iyisi değildi ama yine de CODA'yı severiz ve forumdan da Oscar'la aynı minvalde karşılık görmesi sevindirdi. The Last Duel'in ve Don't Look Up'un forumda daha çok karşılık görmesi ise ekstra sevindirdi diyebilirim...

Eline emeğine sağlık adaşım, biraz geç ve zor da olsa (Acaba niye...) bu güzide etkinliğimizde sona ulaşabildik... :A Darısı sonraki senelere ve etkinliklere...

• Harika

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Genel olarak güzel sonuçlar çıkarmışız ortaya, CODA şampiyonluğu en çok hak eden filmlerdendi. Oscarla örtüşmemiz güzel oldu. :Z

West Side Story bana kalırsa en underrated kalan film oldu ama olur öyle şeyler diyip geçelim. :A

@Sherlock’a tebrikler ve emekleri için teşekkürler. Uzun yıllar daha etkinliğimiz aynı lezzette devam eder inşallah. :Z

• Harika

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
2019 senesinde de Akademi ile aynı ortak paydada buluşup aynı filmi seçmiştik en iyi film olarak. Orada Parasite olmuştu etkinliğin galibi. Burada da CODA olmuş. Son yıllarda biraz daha izleyici dostu filmlere gidiyor gibi Oscar'da en iyi film ödülü. Gerçi geçen sene Nomadland pek öyle değildi ama bizim etkinliğin kazananı The Father iddialı olamamıştı yarışta :D

Etkinlikte ilk üçe giren filmler CODA, The Last Duel ve Don't Look Up benim de yılın sevdiğim filmleri arasındalardı. O bakımdan da yakın gitmişim forum geneli ile.

Genel olarak ise çok iyi bir film senesi olmadığını düşünüyorum. Geçen seneye göre daha iyiydi diyebiliriz ama 2019'u düşününce onun yakınında bile değildi bu sene. Seneye artık pandeminin etkilerinin de iyice azalmasıyla birlikte daha iyi bir film senesi geçiririz umarım. @Sherlock beyciğim senin de emeklerine sağlık. Fav10 Oscar Takımı 2022'yi heyecanla bekliyoruz :D

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
İzlemek isteyip de zaman ayıramadığım 2-3 film kalmıştı ama yine de iyi sayılabilecek bir sayıya ulaşmışım. Çok iç açıcı olmasa da ortalama bir film sezonuydu benim için, kendi puanlarımın ortalaması da 6.86 imiş zaten. :A

Genel olarak fena olmayan sonuçlar çıkmış. Bazı filmler hak ettiğinden düşük, bazıları ise yüksek kalmış ama birincilik hak edene gitmiş. Emeğine sağlık. @Sherlock
Sonunda bitmek bilmeyen etkinliği nihayete erdirebildik demek... Genel olarak bakınca çok da büyük bir sene değildi... Nerede 2019 nerede 2020 ve 2021... Kaliteli filmler de vardı tabi bunu yok sayamayız. En iyi filmin gittiği adres belki en iyisi değildi ama yine de CODA'yı severiz ve forumdan da Oscar'la aynı minvalde karşılık görmesi sevindirdi. The Last Duel'in ve Don't Look Up'un forumda daha çok karşılık görmesi ise ekstra sevindirdi diyebilirim...

Eline emeğine sağlık adaşım, biraz geç ve zor da olsa (Acaba niye...) bu güzide etkinliğimizde sona ulaşabildik... :A Darısı sonraki senelere ve etkinliklere...
Genel olarak güzel sonuçlar çıkarmışız ortaya, CODA şampiyonluğu en çok hak eden filmlerdendi. Oscarla örtüşmemiz güzel oldu. :Z

West Side Story bana kalırsa en underrated kalan film oldu ama olur öyle şeyler diyip geçelim. :A

@Sherlock’a tebrikler ve emekleri için teşekkürler. Uzun yıllar daha etkinliğimiz aynı lezzette devam eder inşallah. :Z
2019 senesinde de Akademi ile aynı ortak paydada buluşup aynı filmi seçmiştik en iyi film olarak. Orada Parasite olmuştu etkinliğin galibi. Burada da CODA olmuş. Son yıllarda biraz daha izleyici dostu filmlere gidiyor gibi Oscar'da en iyi film ödülü. Gerçi geçen sene Nomadland pek öyle değildi ama bizim etkinliğin kazananı The Father iddialı olamamıştı yarışta :D

Etkinlikte ilk üçe giren filmler CODA, The Last Duel ve Don't Look Up benim de yılın sevdiğim filmleri arasındalardı. O bakımdan da yakın gitmişim forum geneli ile.

Genel olarak ise çok iyi bir film senesi olmadığını düşünüyorum. Geçen seneye göre daha iyiydi diyebiliriz ama 2019'u düşününce onun yakınında bile değildi bu sene. Seneye artık pandeminin etkilerinin de iyice azalmasıyla birlikte daha iyi bir film senesi geçiririz umarım. @Sherlock beyciğim senin de emeklerine sağlık. Fav10 Oscar Takımı 2022'yi heyecanla bekliyoruz :D
Hepinize teşekkür ediyorum. 🤩

Umuyorum 2022 hem çok daha güzel filmler izleyeceğimiz hem de yorumlarınızı son güne bırakmadığınız bir yıl olur. :A Sayın admini dışarıda bırakıyorum…

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,827
Puanı
1,060
Hak eden kazanmış CODA için sevindim. Genel olarak pek de iyi bir sezon değildi. Büyük heves ve beklenti ile izlemeye başladığım çoğu film maalesef hayal kırıklığı ile neticelendi. Yine de her şeye rağmen bu heyecana ortak olmak güzeldi.

Emeklerine sağlık @Sherlock :Z

• Harika

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Vay be, sonuçlanmış nihayet. Eline sağlık @Sherlock Başarılı bir sonuç olmuş.

Nisan ayında bu gidişle Mayıs sonunu bulur dediğimde iyimsermişim yine. Haziranı bulmuş :A @MEnes
Çok çok yakında yeni sezonumuz ile dönüyoruz, o ne zaman biter sence? :A