Başyapıt - 1 Pulp Fiction / Ucuz Roman (1994) - Film Yorumları

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Yorumlara baktım aşırı beğenilmiş. Ben aşırı beğendim mi o kadar da değil şimdi :A
Vincent ve Jules'li sahneleri oldukça beğendim. Boksörün hikayesi de oldukça eğlenceliydi. İlk 70 dakikasında sıkıldığım sahneler olsa da son 80 dakikası da bir o kadar eğlenceliydi zamanın nasıl geçtiğini anlamadım.

8-8.5 arasında gidip gelsem de filme puanım 8.5 :A Bir daha izler miyim izlemem :A

Marcellus'un ensesindeki yara bandının anlamı nedir acaba?

• Olmamış
Reactions: phoebebuffay

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Yorumlara baktım aşırı beğenilmiş. Ben aşırı beğendim mi o kadar da değil şimdi :A
Vincent ve Jules'li sahneleri oldukça beğendim. Boksörün hikayesi de oldukça eğlenceliydi. İlk 70 dakikasında sıkıldığım sahneler olsa da son 80 dakikası da bir o kadar eğlenceliydi zamanın nasıl geçtiğini anlamadım.

8-8.5 arasında gidip gelsem de filme puanım 8.5 :A Bir daha izler miyim izlemem :A

Çeşitli teoriler var, net bir cevabı yok. :A

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060

Hiçbir anlamı yok hocam. :A Yara bandıyla alakalı bir tane, oldukça popüler bir teori mevcut aslında ama bana çok uçuk geliyor. (Şuradaki 5. entryde yazıyor bu teori.)

• İlginç

FavoriTeam

Yeni Üye
Reaksiyon puanı
1
Puanı
4
0110912.jpg

Ucuz Roman - Pulp Fiction (1994)

Türü:
Suç, Dram
Yönetmen: Quentin Tarantino
Senaryo: Quentin Tarantino (story), Roger Avary (story), Quentin Tarantino

Oyuncular:
Tim Roth
Laura Lovelace
John Travolta
Samuel L. Jackson
Phil LaMarr

IMDb Sayfası

Oscar Ödülleri (1)

- En İyi Senaryo

Oscar Adaylıkları (6)

- En İyi Film
- En İyi Erkek Oyuncu (John Travolta)
- En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Samuel L. Jackson)
- En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Uma Thurman)
- En İyi Yönetmen
- En İyi Kurgu

Filmin Fragmanı
Tekrar tekrar izlediğim bir film çok iyi :Z

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Filmi izlemeye basladığımda oyuncuları tek tek gördükçe resmen şampiyonlar ligi dedim. Bruce Willis'in adı konuda geçmediği için şaşırdım gördüğümde. Farklı bir film. Birbirinden bağımsız ama bağlantılı sahneler izledik. Filmdeki diyaloglar yorumsuz, her 10 cümleden 9u küfür :A

ilk 1 saatinden az keyif aldım ama sonradan heyecanlı olup sardı. Özellikle kadın aşırı dozda heroin aldığında ve sonraki sahnelerde filme daha iyi adapte oldum. Onun Vincent ile olan dansı filmin güzel sahnelerinden biriydi.
Saat sahnesi bir diğer güzel kısımdı filmde, hatta en iyi kısım. Bruce Willis'in takıntılı hali ve hiç ummadığı anda silahi alıp karşısındaki kişiyi öldürmesi. John Travolta bu kadar basit ölmemeliydi, sonrasında da zincirleme olaylar oldu. Bruce Willis muhtesem oynamis. John Travolta sahneleri bitmedi tabiki, sonrasında o sahne öncesi olan olayları izlemeye devam ettik ve son sahnelerde ise filmin ilk sahnesi olduğunu gördük.

8.5/10

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Filmi izlemeye basladığımda oyuncuları tek tek gördükçe resmen şampiyonlar ligi dedim. Bruce Willis'in adı konuda geçmediği için şaşırdım gördüğümde. Farklı bir film. Birbirinden bağımsız ama bağlantılı sahneler izledik. Filmdeki diyaloglar yorumsuz, her 10 cümleden 9u küfür :A

ilk 1 saatinden az keyif aldım ama sonradan heyecanlı olup sardı. Özellikle kadın aşırı dozda heroin aldığında ve sonraki sahnelerde filme daha iyi adapte oldum. Onun Vincent ile olan dansı filmin güzel sahnelerinden biriydi.
Saat sahnesi bir diğer güzel kısımdı filmde, hatta en iyi kısım. Bruce Willis'in takıntılı hali ve hiç ummadığı anda silahi alıp karşısındaki kişiyi öldürmesi. John Travolta bu kadar basit ölmemeliydi, sonrasında da zincirleme olaylar oldu. Bruce Willis muhtesem oynamis. John Travolta sahneleri bitmedi tabiki, sonrasında o sahne öncesi olan olayları izlemeye devam ettik ve son sahnelerde ise filmin ilk sahnesi olduğunu gördük.

8.5/10

Bu filmi efsane yapan o zincirleme olaylar örgüsüydü, o olay örgüsünü işleme tarzı unutulmaz... Travolta'nın ölüm sahnesi beni de şok etmişti ama Bruce Wills öyle zevk alarak öldürüyor ki, keyif almamak elde değildi o sahneden de. :A

• Beğendim
Reactions: Dosi

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,827
Puanı
1,060

8.5/10
Film ilk başladığında çok başka bir senaryo izleyeceğimi sanmıştım ama ardından öyle olaylar izletti ki nutkum tutulmuştu. :A Filmin başı meğerse sonuymuş. :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Bu filmi efsane yapan o zincirleme olaylar örgüsüydü, o olay örgüsünü işleme tarzı unutulmaz... Travolta'nın ölüm sahnesi beni de şok etmişti ama Bruce Wills öyle zevk alarak öldürüyor ki, keyif almamak elde değildi o sahneden de. :A

Film ilk başladığında çok başka bir senaryo izleyeceğimi sanmıştım ama ardından öyle olaylar izletti ki nutkum tutulmuştu. :A Filmin başı meğerse sonuymuş. :A
Bazı sahneleri başa sarıp sarıp izledim :A bu film 2. kez izlenmeli ama bakmam artık herhalde :A
Kısım kısım güzel sahneler vardı ve @Tolstoyevski ölümden keyif almak? :A

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060

8.5/10
Benle aynı düşünmüşsün demek ki :A Beni de ilk 1 saat fazla sarmayıp son 1 saati sarmıştı puan da aynı :A

• Güldürdün

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Bazı sahneleri başa sarıp sarıp izledim :A bu film 2. kez izlenmeli ama bakmam artık herhalde :A
Kısım kısım güzel sahneler vardı ve @Tolstoyevski ölümden keyif almak? :A
Seneler sonra izlemelik evet, hoş bir tat bırakan çok kaliteli bir filmdi. :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Benle aynı düşünmüşsün demek ki :A Beni de ilk 1 saat fazla sarmayıp son 1 saati sarmıştı puan da aynı :A
Bazen seyir zevki aynı seviyede oluyor demek ki :A
Bu filmi aynı ayarlarda seven kişiler olarak şaşırmadım :A
back-to-the-future.jpg
------

Seneler sonra izlemelik evet, hoş bir tat bırakan çok kaliteli bir filmdi. :A
Ama izleyeceğimi sanmıyorum :A sadece sonunu bildiğim için izlerken oluşan soru işareti kalkardı :A
Vincent kısmını diyorum :A

• Güldürdün