2021 The Power of The Dog - Film Yorumları

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

5790D39F-74D7-47F9-B023-13D74EA7469E.jpeg

The Power of the Dog

Tür:
Dram, Romantik, Western
Süre: 126 dakika

Yönetmen: Jane Campion
Senaryo: Jane Campion, Thomas Savage

Oyuncular:
Benedict Cumberbatch
Kirsten Dunst
Jesse Plemons

IMDb Linki

Puanlar:
IMDb: 6.6/10
Metacritic: 91/100

Filmin Fragmanı:

Filmle ilgili yorumlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Filmde Benedict Cumberbatch ve Jesse Plemons ile Kirsten Dunst çifti dikkat çekici. IMDb puanı düşük ama Letterboxd puanı dikkat çekici. Belki izlerim.

1633437890859.png

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Filmi yeni izledim. Hayatımda izlediğim en temposuz film mi bilmiyorum ama son senelerde çıkan en temposu düşük, en durgun film diyebiliriz. Senaryosu bir roman uyarlamasıymış, bence bu kadar durgun olmak zorunda değildi. Yani The Lighthouse bu filmin yanında aksiyon-gerilim filmi kaçar, o derece bir durgunluk...

Filmin bana göre tek artısı görsel kalitesi. Birçok sahnede filmi durdurup ekran görüntüsü alsak o görüntü wallpaper olur, o derece kaliteli yönetmenliğe sahip. Oyunculuk da oldukça iyiydi, özellikle başrol Benedicht ve Kirsten.

Bence tam bir ödül filmi, bu yüzden Oscar'da birçok dalda adaylık kazanacaktır buna en iyi film dalı da dahil ama en iyi film ödülünü kazanacağını sanmıyorum, en azından umarım kazanmaz. Bu sene Belfast'tan daha ümitliyim...

Film boyunca ne izledik orası ayrı bir konu, son kısmı apayrı bir durum. Güya çocuk, herifi şarbon ile zehirleyip öldürmüş. Ama o kadar üstü kapalı izliyoruz ki ne ara ne yaptı anlamak mümkün değil... Ölüm sahnesini bile göremedik, saçma sapan sanatsal gizem katma çabaları...

5.5

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Çok ilginç ve alakası ne bilmiyorum ama rüyamda @MasacRE bu filmi ciddi ciddi 10 puan veriyordu baya övüp ve benim sinirimi bozuyordu :A Tamam Oscar adına çok iddialı bir film olabilir ama bu filme 10 vermek de ne bileyim, sinir bozucu ötesi... @Sherlock da onu savunuyordu galiba, @Dosi ve @Araf da bir şekilde dahil olmuşlardı ama @Dosi o kadar beğenmemiş gibiydi, gerisi bulanık ya da yok rüyanın :A @MEnes diye biri hiç yoktu zaten...

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Çok ilginç ve alakası ne bilmiyorum ama rüyamda @MasacRE bu filmi ciddi ciddi 10 puan veriyordu baya övüp ve benim sinirimi bozuyordu :A Tamam Oscar adına çok iddialı bir film olabilir ama bu filme 10 vermek de ne bileyim, sinir bozucu ötesi... @Sherlock da onu savunuyordu galiba, @Dosi ve @Araf da bir şekilde dahil olmuşlardı ama @Dosi o kadar beğenmemiş gibiydi, gerisi bulanık ya da yok rüyanın :A @MEnes diye biri hiç yoktu zaten...
1 Aralık'tan sonra hayalin gerçekleşebilir belki. :A @MEnes kesin beğenir de, gerisini bilemedim. :A

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
1 Aralık niye ki :A Netflix'i diyorsan... @MEnes de @MasacRE de eh neyse torku dememe gerek kalmasın :A
1 Aralık'tan sonra daha fazla ilgi görmeye başlayacağı, belki de Oscar adayı olacağı ve hatta bu sayede izlemeyenlerin bile izleyeceğini düşündüğüm için dedim. :A

@Sherlock, yeni yılla birlikte Oscar etkinliğini açtığında göreceğiz özellikle. :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
1 Aralık'tan sonra daha fazla ilgi görmeye başlayacağı, belki de Oscar adayı olacağı ve hatta bu sayede izlemeyenlerin bile izleyeceğini düşündüğüm için dedim. :A

@Sherlock, yeni yılla birlikte Oscar etkinliğini açtığında göreceğiz özellikle. :A
Oscar adaylığı kesin zaten, en iyi film dalında kazanma şansı da yüksek ama Netflix faktörü nedeniyle dezavantajlı, ödül King Richard ya da Belfast veya Macbeth'e gidebilir veya sürpriz şekilde Dune'a da gidebilir, ki umarım gitmez. :A Belki de sürpriz bir film çıkacak ama üç aşağı beş yukarı bunlar arasında çekişme olur gibi, sıkıcı bir Oscar dönemi olacak yani :A

• Güldürdün
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Oscar adaylığı kesin zaten, en iyi film dalında kazanma şansı da yüksek ama Netflix faktörü nedeniyle dezavantajlı, ödül King Richard ya da Belfast veya Macbeth'e gidebilir veya sürpriz şekilde Dune'a da gidebilir, ki umarım gitmez. :A Belki de sürpriz bir film çıkacak ama üç aşağı beş yukarı bunlar arasında çekişme olur gibi, sıkıcı bir Oscar dönemi olacak yani :A
Yeni dönemdeki Oscar sezonu bence daha iddialı olacak. Nomadland mesela bence iyi bir film olsa da, iddialı filmlerin olmamasının da etkisiyle kazandı ödülü. Şimdi çok iddialı filmler geliyor, bu film de dahil. Dune aday olur muhtemelen, kazanır mı bilemedim. LOTR gibi olabilir Dune, son filminde bozmazsa alabilir şampiyonluğu. BAFTA'da Dune alabilir belki ya da daha farklı bir film. Daha çok iddialı film gelecek, tahmin etmesi zor. :A

• Güldürdün

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
The Power of the Dog, Thomas Savage'in aynı isimli romanından Jane Campion tarafından senaryolaştırılan ve yönetilen bir film. Filmde Phil ile George isimli iki zıt kardeşin hikayesi anlatılıyor. İki kardeş, Montaya'da bir çiftlik sahibidir. Phil, ciddi ve kibirli bir karakter; George ise, daha samimi ve sevgi dolu bir karakter. Bu sevgi dolu olmasıyla da dul bir kadın olan Rose ile evlenir. Düzenin alt üst olduğunu gören Phil, Rose'a karşı cephe almaya başlar. Bu cephede Rose'un oğlu Peter da yer alacaktır.

Filmin en iyi yanı, sinematografik yönü. Filmde baştan sona doğa güzelliklerini görmek mümkün. Filmin en büyük sıkıntısı ise, çok ağır bir şekilde ilerliyor olması. Filmin daha çok psikolojik yönü var ve Phil ile George'un psikolojisi ortaya konmaya çalışılıyor. Benedict Cumberbatch'in karakterini canlandırışı başarılıydı ve her ne kadar sempatik duruşu olsa da, itici olan karakterindeki iticiliği geçirmeyi başardı. Jesse Plemons ile Kirsten Dunst çifti de iyiydi. Film büyük ihtimalle Oscar adaylarından olacaktır, en azından sinematografik yönden ödül kazanabileceğini düşünüyorum.

6/10

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Bu arada rüyandaki dahil olanlardan biri olamadım, kusura bakma. :A

• Güldürdün

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
The Power of the Dog, Thomas Savage'in aynı isimli romanından Jane Campion tarafından senaryolaştırılan ve yönetilen bir film. Filmde Phil ile George isimli iki zıt kardeşin hikayesi anlatılıyor. İki kardeş, Montaya'da bir çiftlik sahibidir. Phil, ciddi ve kibirli bir karakter; George ise, daha samimi ve sevgi dolu bir karakter. Bu sevgi dolu olmasıyla da dul bir kadın olan Rose ile evlenir. Düzenin alt üst olduğunu gören Phil, Rose'a karşı cephe almaya başlar. Bu cephede Rose'un oğlu Peter da yer alacaktır.

Filmin en iyi yanı, sinematografik yönü. Filmde baştan sona doğa güzelliklerini görmek mümkün. Filmin en büyük sıkıntısı ise, çok ağır bir şekilde ilerliyor olması. Filmin daha çok psikolojik yönü var ve Phil ile George'un psikolojisi ortaya konmaya çalışılıyor. Benedict Cumberbatch'in karakterini canlandırışı başarılıydı ve her ne kadar sempatik duruşu olsa da, itici olan karakterindeki iticiliği geçirmeyi başardı. Jesse Plemons ile Kirsten Dunst çifti de iyiydi. Film büyük ihtimalle Oscar adaylarından olacaktır, en azından sinematografik yönden ödül kazanabileceğini düşünüyorum.

6/10

En iyi film Oscarını kazanırsa da şaşırmam ama Netflix faktöründen dolayı Belfast’a verirler gibi. Ya da Macbeth, Pizza filan sürpriz yapar belki…

• Beğendim

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
En iyi film Oscarını kazanırsa da şaşırmam ama Netflix faktöründen dolayı Belfast’a verirler gibi. Ya da Macbeth, Pizza filan sürpriz yapar belki…
Bu derece kasvetli bir yapım Oscar ödülü kazanmış mıydı hafızamı yokluyorum, son zamanlarda sanırım yoktu. Gerçi The Shape of Water kazanmıştı. O filmin kazandığı yerde bence bu film daha iyi kalıyor. O tarz filmin kazanması yerine, bu tarz filmin kazanmasını tercih ederim. :D

• Beğendim

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Tam yorum: the-power-of-the-dog-2021

Benim yorumum da önceki iki yorumla çok paralel. Sinematografi, oyunculuk performansları, müzikler açısından şahane bir film. Her şey çok kaliteli. Fakat gel gelelim senaryo çok zayıf. Teknik kalitenin ve oyunculukların etkisiyle pek sıkılmadım izlerken ama pek çok anında çok amaçsız bir şey izliyormuşum hissine kapıldım. Olay örgüsü, filmin anlatmak istedikleri hiç mi hiç beni çekmedi. Zaten çekmesine yönelik bir çaba da yoktu.

Eğer Oscar'ı kazanırsa son 30 küsür yılın en kötü Oscar kazananlarından biri olacak. (En kötüsü tabii ki The Hurt Locker, ikincilik için Moonlight ile yarışır.)

6/10

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Tam yorum: the-power-of-the-dog-2021

Benim yorumum da önceki iki yorumla çok paralel. Sinematografi, oyunculuk performansları, müzikler açısından şahane bir film. Her şey çok kaliteli. Fakat gel gelelim senaryo çok zayıf. Teknik kalitenin ve oyunculukların etkisiyle pek sıkılmadım izlerken ama pek çok anında çok amaçsız bir şey izliyormuşum hissine kapıldım. Olay örgüsü, filmin anlatmak istedikleri hiç mi hiç beni çekmedi. Zaten çekmesine yönelik bir çaba da yoktu.

Eğer Oscar'ı kazanırsa son 30 küsür yılın en kötü Oscar kazananlarından biri olacak. (En kötüsü tabii ki The Hurt Locker, ikincilik için Moonlight ile yarışır.)

6/10
Kitap uyarlaması bir film şimdi, yine senaryosu var ama geçişleri sağlam değildi bence. Sonlara doğru çok hızlı geçişleri vardı özellikle, orası sıkıntı. Bu kitap uyarlaması olan filmleri, önce kitaplarını okuma gibi bir fırsatımız olsaydı aslında, çok daha iyi yorumlayabilirdik senaryo yönünden ama işte gördüğümüz kadarıyla senaryosu zayıf ama özellikle sinematografik yönden etkileyici.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Kitap uyarlaması bir film şimdi, yine senaryosu var ama geçişleri sağlam değildi bence. Sonlara doğru çok hızlı geçişleri vardı özellikle, orası sıkıntı. Bu kitap uyarlaması olan filmleri, önce kitaplarını okuma gibi bir fırsatımız olsaydı aslında, çok daha iyi yorumlayabilirdik senaryo yönünden ama işte gördüğümüz kadarıyla senaryosu zayıf ama özellikle sinematografik yönden etkileyici.
Kitapla çok da işimiz olduğunu düşünmüyorum ben. Sonuçta filmin bize sunduğu bir senaryo var ve bunu başlı başına iyi ya da kötü olarak değerlendirebiliriz. Kitap iyiydi de kötü mü uyarlandı, ya da kitap da mı kötüydü bilemiyoruz ama sunulan senaryo bence kötüydü. Kurgu da filmin zayıf yanlarındandı.

• Beğendim

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Kitapla çok da işimiz olduğunu düşünmüyorum ben. Sonuçta filmin bize sunduğu bir senaryo var ve bunu başlı başına iyi ya da kötü olarak değerlendirebiliriz. Kitap iyiydi de kötü mü uyarlandı, ya da kitap da mı kötüydü bilemiyoruz ama sunulan senaryo bence kötüydü. Kurgu da filmin zayıf yanlarındandı.
Kitabın uyarlama yönünü düşünürsek puanı daha da düşürebiliriz tabii, genelde hayal kırıklığı bırakıyor kıyaslamalar. Kısacası yönetmen sanatsal bir iş yapmaya çalışırken, ağır tempoda çırpınan bir filme imza atmış gibi bir şey olmuş. Ortada bir şey var ama ortalama bir şey var, üstüne çıkabilseydi keşke iyi aktarılmış senaryoyla.

• Beğendim
Reactions: bazinga