Aşı Bilgi Paylaşım Platformu 💉

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,268
Puanı
1,060
Aşımı oldum şu an arabada bekliyorum hastane bahçesinde. Şimdilik bir sorun yok. Zaten baya benim yaşıtımda vardı. Ben de süreci anlatırım.
Hayırlısı olsun dostum. Sende sorunsuz atlatırsın umarım. Bol bol antikor olsun.

• Harika
Reactions: Gizmen

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,130
Puanı
1,060
Herhangi birşey olmamasına sevindim, şifa olsun. Sen gene gözlemlerini yazarsın canım.

Sıra olmasını iyi olarak yorumlamak lazım,insanların aşıya ilgisi önemli. Haber edersin hayırlısıyla olduğunda.

Adına sevindim Ozancım.
Bol bol antikor olsun.

Pazartesi 40 yaş başlıyormuş ( 2 yaş kaldı bana ).

Tabii abicim yazarım banada sıra geliyor bakalım ben ne yapacağım :D
------

Aşımı oldum şu an arabada bekliyorum hastane bahçesinde. Şimdilik bir sorun yok. Zaten baya benim yaşıtımda vardı. Ben de süreci anlatırım.

Çok geçmiş olsun dostum inşAllah iyi bir süreç olur

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,887
Puanı
360
Merhabalar. Uyku tutmayınca yazmak istedim. Öğlen 12 gibi vuruldum ve bu saate kadar hiç bir yan etkisini görmedim. Kolumda sadece hafif yanma ve ağrı birde halsizlik uyku var. Benim aslında bağışıklığım zayıftır ve bana bile bu kadar etki gösterdiyse korkmadan herkesin yapmasını öneririm. Sadece alerjisi olanlarda çok daha fazla etki gösteriyor diye tahmin ediyorum.

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,268
Puanı
1,060
Merhabalar. Uyku tutmayınca yazmak istedim. Öğlen 12 gibi vuruldum ve bu saate kadar hiç bir yan etkisini görmedim. Kolumda sadece hafif yanma ve ağrı birde halsizlik uyku var. Benim aslında bağışıklığım zayıftır ve bana bile bu kadar etki gösterdiyse korkmadan herkesin yapmasını öneririm. Sadece alerjisi olanlarda çok daha fazla etki gösteriyor diye tahmin ediyorum.
Geçmiş olsun Gizmen.
Bol antikor üretsin.

Gene arada bilgi verirsin.

@bazinga Sen nasılsın ?

• Beğendim
Reactions: Gizmen

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Bugün ben de aşımı oldum çok şükür. Çok hafifti, şimdilik herhangi bir olumsuzluk yok, darısı başınıza. :Z
Sana nasıl sıra geldi bir anda ya :A
Vay Patron; Yoksa Berber misinde saklıyorsun bizden :A :A :A
Yersiz bir soru olmuş bu bence. :A Zaten sayın admin orada dördüncü doz aşıyı olduğunu kastetmiş. :A

Funny (3).jpg

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,726
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Geçmiş olsun Gizmen.
Bol antikor üretsin.

Gene arada bilgi verirsin.

@bazinga Sen nasılsın ?
Teşekkürler, hiçbir etki kalmadı çok şükür. :Z

Darısı başınıza inşallah, bugünkü aşı miktarı günlük aşı kapasitesinin ciddi arttığını gösteriyor. İnşallah bu düzeyde aşılamayla birkaç haftaya herkes aşısını olmuş olur. :Z

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,356
Puanı
1,061
Yaptırdım aşıyı. Sanki yumruklayarak ezmişler gibi, kıpırdatınca acıyor. Başka bir şikayetim yok. Zaten bu yaşta ne olacak. :D

• Güldürdün
Reactions: The_Erinch

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,268
Puanı
1,060
Yaptırdım aşıyı. Sanki yumruklayarak ezmişler gibi, kıpırdatınca acıyor. Başka bir şikayetim yok. Zaten bu yaşta ne olacak. :D
Geçmiş olsun kardeşim.
Bol bol antikor olsun.
Bende sistem çöktüğü için randevu alamadım.
Bakalım alabilirsem hayırlısı artık.

• Harika
Reactions: S.G.A.T.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Bir yandan herkes oluyor biz de olalım ne olacak anlayışı varken, diğer yandan aşıya karşı temkinli yaklaşıyorum ve bu daha ağır basıyor. Virüs çıktığı esnalar, senelerce tam aşısının çıkması mümkün değil diye konuşuluyordu. Mutasyonlar, sürekli virüsün değişimi vb.

Evet, herkesle birlikte topluca aşı olmak belki korkuyu azaltır, "bize olacak olan başkasına da olur, onlar korkmuyor da biz mi korkalım" düşüncesi, fakat bu riski azaltmaz. O yüzden bu sanki son dönemlerde ortaya çıkarılan "zorunluluk" algısı rahatsız etmeye başladı. Söz konusu aşılanmak ise, asla yüzde 100 gönül rahatlığında olamaz, olamıyor insan.

Sonuç olarak, Eylül ayına kadar aşı olmayacağımız zaten kesin. Bünyedeki antikordan dolayı, fakat Eylül sonrası da aşı olmaya şu an çekimser yaklaşıyoruz. Ailem daha da çekimser zaten, ısrarcı olamıyorum çünkü olur da aşı yüzünden başa bir iş gelirse ısrarcı olmuş olmanın vereceği vicdan azabını atlatamam. Zaten her türlü aşıya karşı çekimserim. Hastalığın aşısı değil, ilacı bulunduğunda ancak kurtuluş söz konusu olacaktır.

Özet: yılın son çeyreğine dek aşı olmayacağız. Son çeyreği geldiğinde şu anki çekimserlik devam ederse, en erken 2022'ye kalır artık... Tabii, tıpkı HES Kodu gibi her alanda zorunluluk haline getirirlerse o durumda mecburen olacağız ama işlerin o noktaya gelmesi insan haklarına aykırı bir durum olur.

• Beğendim
Reactions: xdragxx