RTÜK'ten Uyarı: Spotify ve FOXplay'e Erişim Engeli Gelebilir! (03.10.2020)

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Spotify-FoxPlay-Rtük.jpg

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Spotify ve FOXplay'in lisans başvurusunu tamamlamamaları durumunda, yayınlarına erişim engeli gelebileceğine ilişkin uyardı.

RTÜK, incelemelerin ardından 6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun'un "Yayın hizmetlerinin internet ortamından sunumu" ile Radyo, Televizyon ve İsteğe Bağlı Yayınların İnternet Ortamından Sunumu Hakkında Yönetmelik'in "İnternet ortamından yayın lisansı almadan yapılan yayın hizmetleri" maddeleri gereğince uyarı niteliğindeki duyurusunu yaptı.

Buna göre, yayıncıların başvuru talebini içeren dilekçeleri ve taahhütnameyle yayın lisansı başvurusunda bulunabileceğini ve 3 aya tekabül eden yayın lisans ücretini peşin ödemeleri gerektiğini belirterek, başvuru sonrasında yayıncıların 3 ay süresince yayınlarına devam edebileceklerini vurguladı.

Eğer Spotify ve FOXplay, 72 saat içerisinde lisans başvuru işlemini gerçekleştirmezse iki uygulamaya da erişim engeli gelecek.

Kaynak: AA

• Olmamış
Reactions: 12.Adam and Gizmen

ᴍᴜ̈ɴᴢᴇᴠɪ

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,211
Puanı
310
Ekli dosyayı görüntüle 93253

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Spotify ve FOXplay'in lisans başvurusunu tamamlamamaları durumunda, yayınlarına erişim engeli gelebileceğine ilişkin uyardı.

RTÜK, incelemelerin ardından 6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun'un "Yayın hizmetlerinin internet ortamından sunumu" ile Radyo, Televizyon ve İsteğe Bağlı Yayınların İnternet Ortamından Sunumu Hakkında Yönetmelik'in "İnternet ortamından yayın lisansı almadan yapılan yayın hizmetleri" maddeleri gereğince uyarı niteliğindeki duyurusunu yaptı.

Buna göre, yayıncıların başvuru talebini içeren dilekçeleri ve taahhütnameyle yayın lisansı başvurusunda bulunabileceğini ve 3 aya tekabül eden yayın lisans ücretini peşin ödemeleri gerektiğini belirterek, başvuru sonrasında yayıncıların 3 ay süresince yayınlarına devam edebileceklerini vurguladı.

Eğer Spotify ve FOXplay, 72 saat içerisinde lisans başvuru işlemini gerçekleştirmezse iki uygulamaya da erişim engeli gelecek.

Kaynak: AA
Aa ben şok valla lisans alıp yayın yapıyorlar sanıyordum meğerse öyle değilmiş

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,791
Puanı
1,061
Spotify (gerçi ne alakaysa) halleder ama FOXPlay kapansa da olur izleyeni yoktur zaten. :A

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,823
Puanı
1,060
spotify albümler için kullanıyorum laptobumda fox play ı pek izlemiyorum ama yinede ikiside kapanmasın ya

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Sorun olacağını sanmam gereklilikten haberdar değillerdir. :)
Ee buna bildiğimiz gibi saman altından su yürütmek denir ya :A
Spotify (gerçi ne alakaysa) halleder ama FOXPlay kapansa da olur izleyeni yoktur zaten. :A
Spotify müzik dinleme uygulaması değil mi? RTÜK ne alaka :A
ben izlemiyom zaten farketmez
RTÜK'ün ilk kelimesi Radyo ya oradan çıkardı aslında :A
Rtük her olayda çıkıyor sıktı artık.
spotify albümler için kullanıyorum laptobumda fox play ı pek izlemiyorum ama yinede ikiside kapanmasın ya
Şu zihniyetin el atıp da kurutmadığı yer kalmadı.
Hala lisans başvurusunu yapmayan Spotify, FOXPlay ve diğer iki şirket ile alakalı RTÜK, bugün yeni bir duyuru yayınladı. Bu şirketlere bir kez daha 72 saat süre tanındı:

Rtuk-12-10-2020-Aciklama.jpg

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Netflix,Fizy,Amazon lisans alırken; Spotfy gibi kullanımı yaygın olan bir platformun halen başvurmaması şaşırttı..
FoxPlay benim bildiğim Dsmartda çoğu kanallarını veriyor; başvurmasada olur.

• Beğendim
Reactions: Angelica

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,856
Puanı
360
Fox Play uygulaması şu an ulaşılabilir değil. Bununla alakası var mı bilmiyorum ama fox uygulamayı güncellemiş ve fox yazıyor sadece

• Beğendim
Reactions: Angelica