Süper Lig'in 2019-20 Sezonu Bitiyor, Kayserispor ve Yeni Malatya Küme Düştü!

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
ed7bd5c8f5e6420aa5c2687132d402ab.jpg

2019-2020 Spor Toto Süper Lig Cemil Usta Sezonu kıran kırana geçen final maçlarının ardından kapanış maçı olan Kasımpaşa-Başakşehir maçı hariç sezonun perdesini kapandı. İstanbul Başakşehir'in şampiyonluğa ulaştığı sezonda onu Trabzonspor 2.sırada takip ederken, üçüncü sırada sezonun ikinci yarısında Sergen Yalçın ile sürpriz atağa geçen Beşiktaş yer aldı

Sezonun ilk yarısının en flaş takımı olan Sivasspor dördüncü sırada yer alırken onu zorlu Akdeniz ekibi Alanyaspor takip etti.

Pandemi sonrası dönemde çok kötü performans gösteren Galatasaray kendisini lig sonunda altıncı sırada bulurken, sezona oldukça iyi başlayıp ikinci yarıda tökezleyen Fenerbahçe ise geçen sezonun bile gerisinde, yedinci sırada kendini buldu. Böylece Süper Lig tarihinde ilk defa Galatasaray ve Fenerbahçe aynı anda ilk 4'te yer alamadılar.

Kıran kırana mücadelerin yaşandığı küme hattında ise haftalar önce küme düşmesi kesinleşen Ankaragücü'nün ardından ligin son haftasında iki sarı kırmızılı ekip, Kayserispor ve Yeni Malatyaspor PTT 1.Lige düşen takımlar oldular.

Gol krallığı yarışında Trabzonspor'un fırtına golcüsü Sörloth 23 gol ile gol krallığının sahibi olurken onu 22 gol ile Alanyaspor'lu Cisse takip etti.

Son hafta sonuçları:

Ek Açıklama 2020-07-25 235116.png

Ligin son puan durumu:

Ek Açıklama 2020-07-25 234209.png

Gol Krallığı:

Ek Açıklama 2020-07-25 234414.png

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,178
Puanı
1,060
Trabzon'a men cezası kesinleşirse, bu durumda Galatasaray UEFA elemelerine katılabiliyor? Ya da kesinleşmezse bile, Alanya ve TS kupa finali oynadığına göre her türlü GS katılamıyor mu? @Sherlock @mesmeso61
Galatasaray ligi 6. sırada tamamlaması, Trabzonspor’un cezasının CAS’ta onanması ve bordo mavililerin kupayı kazanması halinde Avrupa Ligi ön elemesine katılacak.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Trabzon'a men cezası kesinleşirse, bu durumda Galatasaray UEFA elemelerine katılabiliyor? Ya da kesinleşmezse bile, Alanya ve TS kupa finali oynadığına göre her türlü GS katılamıyor mu? @Sherlock @mesmeso61

Trabzonspor'un cezası kesinleşirse ön elemelere katılıyoruz diye biliyorum ama olabilecek en kötü senaryo o ya. Sezonu çok erken açmamız gerekiyor ve Türk takımları sezonu o kadar erken açınca sezon ortasında büyük sıkıntı yaşıyorlar genelde. Bizim kadro zaten yenilenecek baştan aşağıya, rotasyon desen sıkıntılı. Keşke 7. olsaydık da hiç hesabını yapmasaydık bunun...

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,262
Puanı
1,060
Yeni Malatyaspor'a üzüldüm. Adamların 3 topu direkten dönmüş ve 2 gol atmışlar ancak ofsayt. Ligin ilk yarısında çok iyilerdi ancak sonradan epey düşüş yaşadılar ve düştüler. Başta Gökhan Töre olmak üzere birçok oyuncusunu transfer edeceklerdir.

Kayserispor uzun süredir bu ligdeydi. Kendi sahalarında birçok takımı yendiler. Gelecek sezon lige yükselme ihtimalleri çok yüksek yeniden. :)

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Galatasaray ligi 6. sırada tamamlaması, Trabzonspor’un cezasının CAS’ta onanması ve bordo mavililerin kupayı kazanması halinde Avrupa Ligi ön elemesine katılacak.
Trabzonspor'un cezası kesinleşirse ön elemelere katılıyoruz diye biliyorum ama olabilecek en kötü senaryo o ya. Sezonu çok erken açmamız gerekiyor ve Türk takımları sezonu o kadar erken açınca sezon ortasında büyük sıkıntı yaşıyorlar genelde. Bizim kadro zaten yenilenecek baştan aşağıya, rotasyon desen sıkıntılı. Keşke 7. olsaydık da hiç hesabını yapmasaydık bunun...
Katılmamak daha iyi aslında çünkü zaten yeni kadro düzeniyle Avrupa'da bir şansımız olmaz, tek kulvarda ligde ilerlemek daha iyi olabilir.

Ama sezonu erken açmak da o kadar kötü değil aslında, mesela 3 sene önce de Tudor döneminde erken açmıştık ve Özdursun'a elenmiştik. Ama o erken açma sayesinde lige çok formda başlamıştı takım...

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Katılmamak daha iyi aslında çünkü zaten yeni kadro düzeniyle Avrupa'da bir şansımız olmaz, tek kulvarda ligde ilerlemek daha iyi olabilir.

Ama sezonu erken açmak da o kötü değil aslında, mesela 3 sene önce de Tudor döneminde erken açmıştık ve Özdursun'a elenmiştik. Ama o erken açma sayesinde lige çok formda başlamıştı takım...

Bence Fatih Terim de şampiyonluk şansının kalmadığını anlayınca Avrupa'ya katılmama yoluna gitti zaten, o da bu şekilde düşünmüştür diye tahmin ediyorum.

Ya adı geçen transferlere bakıyorum, eldeki malzemeye bakıyorum... Yok yani sezonu o kadar erken açmak yaramaz bize. Tudor takımı çok iyi hazırlamıştı o sezon, çok güzel de kadro kurulmuştu. Onun etkisi büyüktü, Fatih Terim takımlarını kondisyon olarak hiç o düzeyde görmedim ben.

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bence Fatih Terim de şampiyonluk şansının kalmadığını anlayınca Avrupa'ya katılmama yoluna gitti zaten, o da bu şekilde düşünmüştür diye tahmin ediyorum.

Ya adı geçen transferlere bakıyorum, eldeki malzemeye bakıyorum... Yok yani sezonu o kadar erken açmak yaramaz bize. Tudor takımı çok iyi hazırlamıştı o sezon, çok güzel de kadro kurulmuştu. Onun etkisi büyüktü, Fatih Terim takımlarını kondisyon olarak hiç o düzeyde görmedim ben.
O dönem Belhanda, Feghouli, Gomis, Ndiaye, Fernando gibi sıfır transferler yapılmıştı, Garry filan vardı. Şimdi Arda'dan Emre Çolak'tan bahsediliyor. :D O yüzden haklısın, umarım TS men yemez ve GS katılmaz Avrupa'ya...

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,178
Puanı
1,060

Ama sezonu erken açmak da o kadar kötü değil aslında, mesela 3 sene önce de Tudor döneminde erken açmıştık ve Özdursun'a elenmiştik. Ama o erken açma sayesinde lige çok formda başlamıştı takım...
Özdursun mu? :F Östersunds

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
O dönem Belhanda, Feghouli, Gomis, Ndiaye, Fernando gibi sıfır transferler yapılmıştı, Garry filan vardı. Şimdi Arda'dan Emre Çolak'tan bahsediliyor. :D O yüzden haklısın, umarım TS men yemez ve GS katılmaz Avrupa'ya...

Dursun Özbek'e çok söverim ama o sezon yapılan transferlerle buralara kadar geldik resmen, şimdi yabancı sınırının da etkisiyle çer çöp ne varsa dolduracaklar takıma. :(

• Üzücü
Reactions: Tolstoyevski

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,178
Puanı
1,060
Mesela biz yolunu bile bilmiyoruz. @Sherlock avrupa yolu ne tarafa düşüyor? :A

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Sir Alexander Sörloth'un gol kralı olmasına sevindim. Çok komple bir forvet. Belki de lig tarihinin en iyilerinden. Tek eksiği şampiyonluğu alamamış olması. ZTK bir teselli olur artık, umarım.

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Yeni Malatyaspor'a üzüldüm. Adamların 3 topu direkten dönmüş ve 2 gol atmışlar ancak ofsayt. Ligin ilk yarısında çok iyilerdi ancak sonradan epey düşüş yaşadılar ve düştüler. Başta Gökhan Töre olmak üzere birçok oyuncusunu transfer edeceklerdir.

Kayserispor uzun süredir bu ligdeydi. Kendi sahalarında birçok takımı yendiler. Gelecek sezon lige yükselme ihtimalleri çok yüksek yeniden. :)
Sergen Yalçın gidince düştüler. Kayseri kendi kritik maçları alamadı. Destekliyordum ancak düşmeyi hak ettikler. TS umarim onaylar Şl ön eleme oynarız.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
Sergen Yalçın gidince düştüler. Kayseri kendi kritik maçları alamadı. Destekliyordum ancak düşmeyi hak ettikler. TS umarim onaylar Şl ön eleme oynarız.
Şimdi biz gruplara kalınca mı paraları cebe atacağız yoksa TS'nin cezası kesinleşince mi?

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Şimdi biz gruplara kalınca mı paraları cebe atacağız yoksa TS'nin cezası kesinleşince mi?
Tsnin ceza kesinleşince ön eleme oynayacağız belki oradan da az para gelir ama oradan da gruplara gitmemiz lazım oradan iyi para geliyor. Hatırladığım kadarıyla güçlü rakip gelmeyecek sıralamadan dolayı.

• Beğendim
Reactions: DarkLegenD

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
Tsnin ceza kesinleşince ön eleme oynayacağız belki oradan da az para gelir ama oradan da gruplara gitmemiz lazım oradan iyi para geliyor. Hatırladığım kadarıyla güçlü rakip gelmeyecek sıralamadan dolayı.
Ölüm grubuna düşmesek bari. Turnuva tarihine geçeriz yoksa.

• Güldürdün
Reactions: Gerekli24

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,534
Puanı
860
Bu sene CL ve EL'de elemeler tek maç, play-off'ların çift maç üzerinden oynanacağı bilgisini de vereyim.

• Beğendim
Reactions: Gerekli24