Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
krasnodar-maci-antrenman-ve-basin-toplantisi-programi-belli-oldu.jpg

UEFA, finansal yükümlülüklerine uymadığı gerekçesiyle Trabzonspor'un Avrupa kupalarından bir yıllığına men edildiğini açıkladı.

Spor Toto Süper Lig'de liderlik koltuğuna oturan ve başarılı bir sezon geçiren Trabzonspor, UEFA'dan gelen men kararıyla sarsıldı. UEFA Kulüpler Finansal Kontrol Kurumu (CFCB) Yargı Komisyonu, Trabzonspor'un 20 Mayıs 2016 tarihinde imzaladığı FFP (Finansal Fair Play) uzlaşma anlaşmasının yükümlülüklerine 2019 mali yılı içerisinde uymadığını tespit etti. Bunun neticesinde ise Trabzonspor'a yaptırım uyguladı.

Trabzonspor'a verilen men cezası, 2020-2021 ve 2021-2022 sezonları için geçerli. Trabzonspor, bu iki sezondan birinde Avrupa Kupalarına katılım hakkı etse dahi katılım gösteremeyecek ve hakkı, bir sıra arkasındaki takıma geçecek.

Öte yandan Bordo-mavili ekibin bu karara itiraz etmek için, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) gideceği de öğrenildi.

• Harika
Reactions: Tolstoyevski

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,317
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Ekli dosyayı görüntüle 85029

UEFA, finansal yükümlülüklerine uymadığı gerekçesiyle Trabzonspor'un Avrupa kupalarından bir yıllığına men edildiğini açıkladı.

Spor Toto Süper Lig'de liderlik koltuğuna oturan ve başarılı bir sezon geçiren Trabzonspor, UEFA'dan gelen men kararıyla sarsıldı. UEFA Kulüpler Finansal Kontrol Kurumu (CFCB) Yargı Komisyonu, Trabzonspor'un 20 Mayıs 2016 tarihinde imzaladığı FFP (Finansal Fair Play) uzlaşma anlaşmasının yükümlülüklerine 2019 mali yılı içerisinde uymadığını tespit etti. Bunun neticesinde ise Trabzonspor'a yaptırım uyguladı.

Trabzonspor'a verilen men cezası, 2020-2021 ve 2021-2022 sezonları için geçerli. Trabzonspor, bu iki sezondan birinde Avrupa Kupalarına katılım hakkı etse dahi katılım gösteremeyecek ve hakkı, bir sıra arkasındaki takıma geçecek.

Öte yandan Bordo-mavili ekibin bu karara itiraz etmek için, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) gideceği de öğrenildi.
redederler @Sherlock

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Galatasaray adına muhteşem oldu bu olay. Her türlü şampiyonlar ligini cebe atmış oluyoruz ama işin kötü yanı, umarım nasılsa şampiyonlar ligi cepte diye 2.likle yetinme psikolojisine girmez bizimkiler...

Bir de şu olayı bir şekilde başarırsak sene sonu, off...

EZmkoTdWkAASFA9

• Güldürdün
Reactions: Sherlock

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
  • Güldürdün
Reactions: xdragxx

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860
2016 yılındaki anlaşmadan doğan bir ceza bu. 2019 yılında tekrar anlaşmaya gidildi ve o dönem Avrupa gelirlerinden %50 kesinti ile cezadan kurtulmuştuk. Son 9 ayda da kâr yapan tek kulüp olmamıza rağmen saçma sapan bir şekilde ceza geldi. Ancak biz UEFA ile yapmış olduğumuz 3 maddelik anlaşmayı yerine getirdiğimiz için CAS yolumuz açık. Geçmiş senelerde Milan'da bu şekilde cezasını kaldırdığı için bizimkinin de kalkacağını umuyoruz.

Bu cezanın bizi demorelize edeceğini düşünmeyin çünkü biz daha çok hırslandık. Önümüzdeki 8+2 maçı da kazanarak hayalimizi gerçekleştirmek istiyoruz. O yüzden şimdi burada istediğiniz kadar gülün eğlenin ancak dozunu kaçırmayın çünkü yasak kalktığı zaman ben yine burada olacağım. :D

Galatasaray adına muhteşem oldu bu olay. Her türlü şampiyonlar ligini cebe atmış oluyoruz ama işin kötü yanı, umarım nasılsa şampiyonlar ligi cepte diye 2.likle yetinme psikolojisine girmez bizimkiler...

Bir de şu olayı bir şekilde başarırsak sene sonu, off...

EZmkoTdWkAASFA9

160 TL vererek formasına, 15 milyon € vererek kendisine sahip olabilirsiniz.

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Bu cezanın bizi demorelize edeceğini düşünmeyin çünkü biz daha çok hırslandık. Önümüzdeki 8+2 maçı da kazanarak hayalimizi gerçekleştirmek istiyoruz. O yüzden şimdi burada istediğiniz kadar gülün eğlenin ancak dozunu kaçırmayın çünkü yasak kalktığı zaman ben yine burada olacağım. :D

Trabzonspor'un bir sezon şampiyon olmasından veya cezasının kalkmasından ötürü üç büyüklerin taraftarı olan hiç kimsenin kahrolacağını sanmıyorum, o yüzden şu an gülüp eğleniyor oluşumuzun herhangi bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum ilerisi için. :A

Ayrıca CAS'a itiraz edip, cezasını iptal ettirebilen futbol kulübüne neredeyse hiç rastlamadım. :A

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860
Trabzonspor'un bir sezon şampiyon olmasından veya cezasının kalkmasından ötürü üç büyüklerin taraftarı olan hiç kimsenin kahrolacağını sanmıyorum, o yüzden şu an gülüp eğleniyor oluşumuzun herhangi bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum ilerisi için. :A

Ayrıca CAS'a itiraz edip, cezasını iptal ettirebilen futbol kulübüne neredeyse hiç rastlamadım. :A
Tamam bende gülün eğlenin diyorum işte. Yasak kalkınca sene sonu da beraber güleriz nedir yani. :D

Üstte belirttiğim gibi yakın dönemde Milan cezasını kaldırttı.

• Güldürdün
Reactions: Sherlock

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Tamam bende gülün eğlenin diyorum işte. Yasak kalkınca sene sonu da beraber güleriz nedir yani. :D

Üstte belirttiğim gibi yakın dönemde Milan cezasını kaldırttı.

O zaman sorun yok. :D

Milan’ın cezasını kaldırdıkları sen dedikten sonra aklıma geldi ama hatırladığım kadarıyla birkaç istisna dışında kararından dönmüyor UEFA, o yüzden demiştim.

• Beğendim
Reactions: 12.Adam and mesmeso