'Ayla' ve 'Müslüm'ün Yapımcısından İlginç Açıklamalar!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,901
Puanı
1,061
DwS_8jHWwAANkzi.jpg

'Ayla' ve 'Müslüm' ile 2 yılda toplam 12 milyondan fazla izleyiciyi sinema salonlarına çeken Dijital Sanatlar'ın sahibi Mustafa Uslu'dan ilginç açıklamalar!

Sabah gazetesine röpörtaj veren, geçtiğimiz yıl Oscar'larda Türkiye'nin yabancı film temsilcisi olarak yarışan ancak ilk 5'e kalamayan 'Ayla' için "İlk kez size söylüyorum bunu. Biz Ayla filmiyle Oscar Ödülleri'nde son 4 saate kadar 8. sıradaydık. Benim bir konuşma yapmam istendi. Eğer ben o konuşmayı yapsaydım, biz Oscar'ı almıştık. Ama ben hayatım boyunca, ne bayrağıma, ne vatanıma, ne milletime asla ihanet etmem, kötü bir şey söylemem. Bunu yaparak bir yerlere gelmek hiç tarzım değil" dedi.

"Nasıl bir konuşma yapmanızı istediler?" sorusu üzerine ise "'Özgürlüklerin olmadığı bir ülkede film yapmanın ne kadar zor olduğunu biliyor musunuz?' diye başlayan bir konuşmaydı… Ve ben bunu yapmadım. Yapsaydım Oscar'ı almıştık. İnkar edilemez bir insanlık hikayesini reddetti Oscar. Ben mi kaybettim? Hayır. Oscar, yetim Ayla'nın yüzüne kapıları kapattı diye Los Angeles'taki Güney Kore Mahallesi eylem başlattı. İmza kapmanyası düzenledi. Bir Türk filmini Amerikalı Koreliler savundu orada. Ama kendi milletimizin Oscar seçici üyesi Ayla'ya oy vermedi… Olsun, Türk halkı bize Oscar'ı verdi zaten."

Dijital Sanatlar, 18 Ocak'ta yeni filmi 'Çiçero' ile izleyici karşısına çıkacak.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,714
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Gerçek olduğuna inanmak istemiyorum bu röportajın. Sen sinemacıyım diye geçinen bir adamsın nasıl bu kadar saçma sapan açıklamalar yapabiliyorsun. Cahil insanları kandırmaya bayılıyorlar. Tamam adam gerçekten ülke sineması için iyi şeyler yapıyor ama ülkede bir sürü sinemacı varken böyle yalan dolan işlerle uğraşan kişilere düşmemiz üzücü.

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Ayla sinema da gösterilirken Oscar adayımız diye afişlere yazdırtmıştı. Adaylık gibi bir durum bile yokken! Şu vatan millet sakarya edebiyatını kullanmasanız çıkarlarınız için. :)

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Yetim aylaya nasıl kapatır bu Oscar kapılarını. Irkçı bunlar.

Şaka gibi bi açıklama olmuş.:)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Devlet bu filmi desteklememimıydı(b) böyle başlangıc yapılsın?
Özgürlüklerin olmadığı bir ülkede film yapmanın ne kadar zor olduğunu biliyor musunuz?'

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Sinemada ortalık zaten toz duman, bir de bunlar birbirine girerse tamam bu iş :A
Onlar birbirine girdi zaten :A Yiğit Güralp (senarist) geçen sene “filmin senaryosunu yazıp teslim ettikten sonra hiçbir yerde adımı yazmadı, filmin sosyal medya hesaplarından engellendim, filmin hiçbir galasına çağrılmadım” dedi. :F

Bu adam güzel filmler yapıyor ama hepsinde bir sıkıntı çıkıyor :A

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Onlar birbirine girdi zaten :A Yiğit Güralp (senarist) geçen sene “filmin senaryosunu yazıp teslim ettikten sonra hiçbir yerde adımı yazmadı, filmin sosyal medya hesaplarından engellendim, filmin hiçbir galasına çağrılmadım” dedi. :F

Bu adam güzel filmler yapıyor ama hepsinde bir sıkıntı çıkıyor :A
Oha bilmiyordum ben bunları. :eek: Bu gelişmeyle iyice gerilir o zaman :A