Sinemada Şok Gelişme, Ünlü İsimler Boykota Mı Gidiyor?

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
275804.jpg

Yılmaz Erdoğan'ın merakla beklenen yeni filmi 'Organize İşler 2'nin ertelenmesinin ardından bomba iddiayı Cengiz Semercioğlu açıkladı!

Semercioğlu'nun iddialarına göre; film yapımcılarıyla salon işletmecileri, özellikle de Mars Grubu birbirine girdi. Film yapımcıları haklarının verilmediğini, promosyonlarla bilet fiyatlarının sürekli yükseltildiğini söylüyor. Türkiye’nin en büyük sinema işletmecisi Mars Grubu sattığı biletin yanına mısır-meşrubat promosyonları ekliyor. Hatta yüksek seyircinin olduğu seanslarda zaman zaman bunu zorunlu kılıyor. Kart sistemleri, üyelik sistemleri, toplu satışlarla kendi kârlılığını artırıyor. Uzunca bir süredir film yapımcıları bu uygulamadan rahatsızdı...

Semercioğlu, salı günü iki tarafın da toplanıp konuştuğunu fakat bir anlaşmaya varamadığını duyurdu. Yapımcılar, Mars grubu anlaşmaya yanaşmazsa bu sezon filmlerini vizyona sokmayacaklar.

Eğer anlaşma sağlanamazsa Recep İvedik 6, Organize İşler 2, Kara Komik Filmler, Mucize 2, Çiçero, Öldür Beni Sevgilim, Can Dostlar, Bir Aşk İki Hayat gibi filmler vizyona girmeyecek.

xBUGRAx

Emekli
Reaksiyon puanı
19,807
Puanı
1,060
Tekelleşmenin zararları. Bir de gittiler Korelilere sattılar.. CGV, CJ falan görünce sinir oluyorum her yerde..

Avşar, Cinemarine tercih ediyorum ben Ankara'da zaten..

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,580
Puanı
1,061
1 kilometre mesafede 3 tane sinema var. Cinemaximum'da bir bilet 24.5 lira, diğerlerinin salonları daha iyi ve 8-10 liraya daha az reklamla satıyor. Aradaki 15 liranın salonun cebine gitmesi çok saçma.

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Cinemaxim sanırım ne kadar çok reklam veriyor bide mısır kola ile 50 TL'yi aşıyor. Hayatta vermem ben o kadar gider Mısırı başka yerden alırım çok yemek istiyorsamm. :F

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Cinemaxim sanırım ne kadar çok reklam veriyor bide mısır kola ile 50 TL'yi aşıyor. Hayatta vermem ben o kadar gider Mısırı başka yerden alırım çok yemek istiyorsamm. :F
Zorunlu yapmaları da ayrı komedi. Müslüm filmine gittiğimde, bilet+mısır+içecek alınması zorunlu şekilde 27 lira para vermiştik. Diğer türlü alamıyormuşuz, eee de niye zorunlu yapıyorsun değil mi? Çok saçma. :D Geçenlerde Şampiyon filmine gittim, mesela onda +5 liraya içecek+mısır verebilirim isterseniz dedi, yani benim isteğime bıraktılar olması gereken de bu. :X

Bir burada olay eksikti, sinema da karıştı. :T:

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Zorunlu yapmaları da ayrı komedi. Müslüm filmine gittiğimde, bilet+mısır+içecek alınması zorunlu şekilde 27 lira para vermiştik. Diğer türlü alamıyormuşuz, eee de niye zorunlu yapıyorsun değil mi? Çok saçma. :D Geçenlerde Şampiyon filmine gittim, mesela onda +5 liraya içecek+mısır verebilirim isterseniz dedi, yani benim isteğime bıraktılar olması gereken de bu. :X

Bir burada olay eksikti, sinema da karıştı. :T:
İlla mısır + kola alıacaksınız diye şart koşanlar da var mı? o_O Hayatta almam ben canım istemediği sürece. :A

AnkaMall'a mı gidiyorsun sen peki. :A

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
İlla mısır + kola alıacaksınız diye şart koşanlar da var mı? o_O Hayatta almam ben canım istemediği sürece. :A

AnkaMall'a mı gidiyorsun sen peki. :A
İlk kez Müslüm filminde karşılaşmıştım öyle bir durumla, yapımcının özel teklifi falan demişlerdi. Mısır kovaydı ama. :A Mecburduk yani. :(

Ay sen nerden biliyorsun AnkaMall falan? :A Orası çok kalabalık oluyor, fazla gitmiyorum. Yazın gitmiştim en son, orada hiç sinemaya gitmedim...

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Süper haber.

Cinemaximum tekelleşme sayesinde sömürü imparatorluğu kurdu. Ben de mümkün oldukça Cinemapink tercih ediyorum ve bilet dışında herhangi bir şey almıyorum. :)

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,533
Puanı
860
Sonuna kadar desteklediğim bir karar. Umarım haklı olan yapımcılar tarafı kazanır.