Fenerbahçe'den "Elmas" Değerinde Galibiyet!

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
sdsds.jpg

Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'de oynanan 5. hafta maçında Konyaspor'u deplasmanda 1-0 mağlup etti!

Fenerbahçe, Konyaspor'u, ilk yarısı 0-0 biten maçta, ikinci yarıda bulduğu golle 1-0 mağlup etti. Fenerbahçe'de gol, 67. dakikada ikinci yarıda oyuna dahil olan Elif Elmas'dan geldi. Asisti yapan oyuncu ise, ilk maçını oynayan Benzia oldu.

Fenerbahçe, aldığı bu galibiyetle puanını 6'ya çıkardı. Atiker Konyaspor ise, ligde ilk kez yenildi ve 8 puanda kaldı. Böylece ligde mağlup olmayan takım kalmamış oldu.

Fenerbahçe, gelecek hafta Beşiktaş ile; Atiker Konyaspor ise, Göztepe ile karşılaşacak.​

Son düzenleme:

Billy Kane

Emekli
Reaksiyon puanı
17,835
Puanı
1,061
Zaten halsizim maçta zevk vermiyor boşu boşuna sinirlerimi germiyim.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Elif Elmas takımı ipten aldı. Çok güzel gol attı. Benzia'nın da golde katkısı değerliydi.

Elif Elmas bir tane de Slimani asist olabilecek gol pası attı ama olmadı. :(

Ayew, Aatıf bu takımın 11'inde oynayacak kapasitede oyuncular değiller. Hele Ayew'e niye her maç 90 dakika katlanıyoruz anlamıyorum. Bari Barış oynasın da onu da kazanalım...

Slimani de çok çabalıyor ama bulduğunu atması lazım, yapamıyor. Slimani yerine Fernandao bile olsa bence daha çok gol yapardı 5 maçta...

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Ne yazık ki, takımda oturmamışlık var yine. İlk 11'de yeni transferler Benzia ile Jailson da vardı. İkisi de ikinci yarıda daha iyi oynadı. İlk yarıda varlık gösteremediler.

Savunma anlamında çok büyük zaaflar verdik yine. Harun'un kurtarışları vardı. Bir de ara ara Skrtel'in araya girdiği pozisyonlar da vardı. Harun'la Skrtel olmasa, gol yiyebilirdik. Skrtel'in yanında açık kurtaran bir oyuncu olmadığı için savunma biraz fazla açık veriyor. Şener iyiydi, sürekli top keserken denk geldim. Hücumda da kendini gösterdi. Sol tarafa girmiyorum, Allah'a emanet sol taraf.

Aatıf saatli bomba, orası net. Alıyor topu; bir bakıyorsun çalım atıyor, ne bileyim şut falan atıyor. Bir bakıyorsun, hata yapıp her şeyi berbat ediyor. Kesinlikle ilk 11 oyuncusu değil. Oyuncu dediğin maçta ya iyi oynar ya da kötü. Kendisi ikisini birden yapmayı nasıl başarıyor maç içinde, hayret ediyorum. En iyi özelliği, verkaçı iyi yapması. En kötü özelliği ise, hiçbir şekilde ne yapacağını tahmin edemezsin.

Slimani iyi bir oyuncu, hatta pozisyon da buluyor ama atamıyor. Kimi zaman da pozisyonları kendi bireysel çabalarıyla üretiyor. Yakın zamanda takımımızda kara bulutlar dağılınca, eminim gollerini sıralayacaktır. Frey ile Soldado ise, hiç gol pozisyonu bulamayan. Bulsa da, atamayan. Frey için belki konuşmak erken ama Soldado genel olarak öyle. Hırs var ama bireysel yetenek ve son vuruş yok, en azından bu ara öyle. Geçen sezon, son haftalarda iyi işler çıkarıyordu.

Elif Elmas oynuyor oynamasına da, Barış Alıcı da oynamalı. Bireysel performanslarıyla takımı pozisyona sokar, kendisi de pozisyona girer. Elimizde genç bir yetenek var ama kullanmıyoruz, ilginç.

Elif Elmas'ın attığı gol iyiydi. Benzia'nın da ilk maçında iyi düşünerek, iyi asist yapması da iyiydi. Benzia'nın biraz korkarak oynadığı gerçeği var. Teknik becerileri de var gibi. Benzia'dan patlama bekliyorum. Patlamazsa, elimizde patlar artık. Jailsonm da belki kendini gösterebilir, ikinci yarı kendini gösterdi ara ara.

İyi oynamadık ama en azından kazandık ve moral bulduk. Atiket Konyaspor'un şanssızlığı da vardı maçta, Fenerbahçe'nin de şansı vardı. Umarım bu maç, kendimize gelme maçımız olur. Cocu, umarım artık ilk 11'ini sabit tutmaya başlar, sürekli değiştirmez. Takımın birbirine alışması için, ilk 11'in artık sabit kalması gerekiyor.

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Kupkuru bir 3 puan. Seneler sonra kalecinin 3 puan alabileceğinin ispatı bir maç bi de. Kötü hoca Cocu gerek kadro tercihiyle gerek de hamleleriyle.
Kadro kötü mü işi bilen hocaya kötü değil aslında.
Benim 11im şöyle olurdu
Kalede Harun sağ bekte Dirar veya Şener stoperler Skrtel Reyes Roman'a tahammül edemiyorum sol bekte sağ bek asıllı İsla Hasanla İsmaili bu takımda görmek bile istemiyorum. Orta sahalardan biri eleştirilse de Topal olmalı yanında 3 alternatif var Elif Jailson Alper(Eskişehir ve Ersun hoca zamanlarında buranın oyuncusuydu İsmail ona en büyük kötülüğü yaptı ve sol açık oynattı) Bu üçünden tercihimi söyleyemem çünkü Jailson'u 1-2 maç daha izlemem lazım. Önlerinde Benzia daha ilk maçtan kumaşının sağlam olduğunu gösterdi bu sene çok asist yapar çabalayan beyni olan bi 10 numaramız var seneler sonra. Kanatlara gelecek olursak sağ kanatta birinci tercihim Barış Alıcı olur birden kesilmesi saçma o çocuktan olurdu. Sol açıkta da Valbüş'ü 11'de oynatırım sonradan Ayew'i alırım. Bize rakibi bunaltacak pire gibi açıklar lazım Ayew çok ağır rakibi yormuyo Valbüş yoracak Ayew bitirecek. Aatıf zaten 2.lig topçusu onu kadroya almam. Forvette de Slimani ben son senelerde bu kadar etkili bi forvet görmedim bizde adam sahada adım atmadık yer bırakmıyo ama 5.hafta sonunda da son vuruşlardaki şanssızlığı devam ediyo bir açılırsa özellikle Kadıköy'de fena işler yapabilir.
Cocu'yla devam edersek bu iş olmaz büyük ihtimalle 55-65 arası bi puan toplar Cocu. Ali Koç vahim durumda olursak değişiklik olabilir dedi bence bu yanlış. Galatasaray son 2 şampiyonluğunu nasıl kazandı diye sorarım Ali Koç'a.
2014-2015 Prandelli 10.haftada gitti ve topladığı puan 19'du. Cocu bu gidişle 10.haftada 19 puan toplayabilmesi için 5 haftada 13 puan alması lazım ki bence alamaz. O sezon 10.hafta sonunda lider 20 puanla Fenerbahçe ve Beşiktaştı.
2017-2018 Tudor gittiğinde 16.haftaydı 1.Başakşehir'in 33 2.Galatasaray'ın 32 puanı vardı. Tamam Tudor kabul edilemez yenilgiler aldı ama bizim de hocanın görevine son vermek için 5-6 falan mı yememiz lazım?
Maksimum 2-3 hafta daha bu futbola müsade edilmeli ve istenen sonuçlar istenen oyun olmadığı sürece Cocu yanlışından acilen dönülmelidir. Yerine Ersun Yanal gelmeli bu sene geçiş senesi kabul edilip 2019-2020 sezonu çalışmalarına başlanmalıdır.

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,315
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Kupkuru bir 3 puan. Seneler sonra kalecinin 3 puan alabileceğinin ispatı bir maç bi de. Kötü hoca Cocu gerek kadro tercihiyle gerek de hamleleriyle.
Kadro kötü mü işi bilen hocaya kötü değil aslında.
Benim 11im şöyle olurdu
Kalede Harun sağ bekte Dirar veya Şener stoperler Skrtel Reyes Roman'a tahammül edemiyorum sol bekte sağ bek asıllı İsla Hasanla İsmaili bu takımda görmek bile istemiyorum. Orta sahalardan biri eleştirilse de Topal olmalı yanında 3 alternatif var Elif Jailson Alper(Eskişehir ve Ersun hoca zamanlarında buranın oyuncusuydu İsmail ona en büyük kötülüğü yaptı ve sol açık oynattı) Bu üçünden tercihimi söyleyemem çünkü Jailson'u 1-2 maç daha izlemem lazım. Önlerinde Benzia daha ilk maçtan kumaşının sağlam olduğunu gösterdi bu sene çok asist yapar çabalayan beyni olan bi 10 numaramız var seneler sonra. Kanatlara gelecek olursak sağ kanatta birinci tercihim Barış Alıcı olur birden kesilmesi saçma o çocuktan olurdu. Sol açıkta da Valbüş'ü 11'de oynatırım sonradan Ayew'i alırım. Bize rakibi bunaltacak pire gibi açıklar lazım Ayew çok ağır rakibi yormuyo Valbüş yoracak Ayew bitirecek. Aatıf zaten 2.lig topçusu onu kadroya almam. Forvette de Slimani ben son senelerde bu kadar etkili bi forvet görmedim bizde adam sahada adım atmadık yer bırakmıyo ama 5.hafta sonunda da son vuruşlardaki şanssızlığı devam ediyo bir açılırsa özellikle Kadıköy'de fena işler yapabilir.
Cocu'yla devam edersek bu iş olmaz büyük ihtimalle 55-65 arası bi puan toplar Cocu. Ali Koç vahim durumda olursak değişiklik olabilir dedi bence bu yanlış. Galatasaray son 2 şampiyonluğunu nasıl kazandı diye sorarım Ali Koç'a.
2014-2015 Prandelli 10.haftada gitti ve topladığı puan 19'du. Cocu bu gidişle 10.haftada 19 puan toplayabilmesi için 5 haftada 13 puan alması lazım ki bence alamaz. O sezon 10.hafta sonunda lider 20 puanla Fenerbahçe ve Beşiktaştı.
2017-2018 Tudor gittiğinde 16.haftaydı 1.Başakşehir'in 33 2.Galatasaray'ın 32 puanı vardı. Tamam Tudor kabul edilemez yenilgiler aldı ama bizim de hocanın görevine son vermek için 5-6 falan mı yememiz lazım?
Maksimum 2-3 hafta daha bu futbola müsade edilmeli ve istenen sonuçlar istenen oyun olmadığı sürece Cocu yanlışından acilen dönülmelidir. Yerine Ersun Yanal gelmeli bu sene geçiş senesi kabul edilip 2019-2020 sezonu çalışmalarına başlanmalıdır.
Bence halleder cocu gibime geliyor Psv dede böyle başlamış

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Bence halleder cocu gibime geliyor Psv dede böyle başlamış
PSV'de istikrarsız başlamış, hatta sonlara doğru geçici antrenör gelmiş takıma. İkinci sezonunda takımı toparlamış ve takım fark atmış. Fenerbahçe taraftarının istikrarsızlığa tahammülü yok. Beklemeye de tahammül yok. Burada beklenilmez, ipi çekilir.

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,315
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
PSV'de istikrarsız başlamış, hatta sonlara doğru geçici antrenör gelmiş takıma. İkinci sezonunda takımı toparlamış ve takım fark atmış. Fenerbahçe taraftarının istikrarsızlığa tahammülü yok. Beklemeye de tahammül yok. Burada beklenilmez, ipi çekilir.
Sabır önemli daha önce 7 yıl şampiyon olamamışız

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,315
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Galatasaray fark atarken, Beşiktaş bize yaklaşırken ne yazık ki sabırdan söz edemeyiz. En azından iyi futbol olsa.
Sanssizliktan kaynaklı oldu disiplin ve sabır önce gelmeli benim sınıfımda Ali koç gibi başkan yoktu
Aziz Yıldırım gibiydi ama ben becerdim sabermetics sistemiyle istatistiğe önem veriyorum ben futbolda @Arslan Bey öyle Finale çıkardım
Salih uçanın sınıfını 38-3 yendi teknik direktörü bendim sınıfın