Netflix, Türkiye'ye Özel İçerik Hazırlayacak!

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
OzaN yeni bir haber konusu açtı

Netflix, Türkiye'ye Özel İçerik Hazırlayacak!

netflix-logo-header-680x382.jpg

Dünyanın lider online yayın platformu Netflix'in merakla beklenen Türkiye lansmanı gerçekleşti.

Çırağan Sarayı'nda yapılan etkinliğe Netflix'in CEO'su Reed Hasting bizzat katılarak açıklamalarda bulundu. Türkiye'de dizilere olan ilgiden etkilendiklerini ve yatırım yapma kararı aldıklarını anlatan Hasting, hem şirketin genel hedeflerini hem Türkiye ile ilgili hedeflerini açıkladı.

Lansmanın en önemli gelişmesi ise Netflix'in Türkiye'ye özel içerik yapacağını açıklaması oldu. Hasting, Netflix yapımı Türk dizileri için de 2017 tarihini verdi. Yani 2017'den itibaren dizi sektöründe televizyon kanallarına ciddi bir rakip gelmiş olacak.

Netflix'in Türkiye'deki operatör partneri de açıklandı. Tıpkı Spotify'ın olduğu gibi Netflix'in Türkiye partneri Vodafone oldu. Vodafone'un Netflix'e özel avantajlı tarifelerini kısa zamanda açıklaması bekleniyor.

Özellikle son bir hafta içinde Türkiye'de ciddi bir atılıma kalkan Netflix, içeriklerinin %80'inde Türkçe dublaj veya altyazıya ulaştı ve bu oran artmaya devam edecek. Bununla birlikte Leyla ile Mecnun'dan Ezel'e, Karadayı'dan Diriliş Ertuğrul'a kadar pek çok Türk dizisi de Netflix'in bünyesine katıldı.

Arayüz dili seçenekleri arasına Türkçeyi de ekleyen şirketin resmi Türkiye twitter sayfası da @netflixturkiye olarak açıldı. Netflix'in fiyatları 15.99 TL'den başlıyor ve ilk ay denemesi ücretsiz.
Orijinal formatta oku

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Kaliteli işler genelde sosyal medyada kendini gösteriyor, ki buna göre sosyal medya dizilerine gün doğdu. Televizyonda kaliteli işler tutmayabiliyor, süresi çok uzun oluyor ve bolca sansüre uğruyor, Netflix o açıdan iyi olacak. :)

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Türk dizi sektörüne kesinlikle kalite getirecektir Netflix. Kısa süreli ve daha kaliteli diziler bekliyoruz bu platformdan. Netflix üzerinden izlediğimiz dizilerinde Türkçe Altyazı ile doğrudan Netflix'de olacak olması da çok güzel olacak.

Öte yandan beklediğimiz haberde geldi @OzaN. :A Vodafone ile güzel paketler gelecektir kesin. Merakla bekliyorum. Spotify gibi uygun fiyatlı paketler müthiş olur. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Türk dizi sektörüne kesinlikle kalite getirecektir Netflix. Kısa süreli ve daha kaliteli diziler bekliyoruz bu platformdan. Netflix üzerinden izlediğimiz dizilerinde Türkçe Altyazı ile doğrudan Netflix'de olacak olması da çok güzel olacak.

Öte yandan beklediğimiz haberde geldi @OzaN. :A Vodafone ile güzel paketler gelecektir kesin. Merakla bekliyorum. Spotify gibi uygun fiyatlı paketler müthiş olur. :)
Aynen bekliyorduk ama galiba sade Redlilere gelecek, Freezonelulara da bir güzellik yapsalardı. :A

1 Ekim'de açıklayacaklarmış paketleri, bakalım. Şimdi de onu bekliyoruz. :A

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Aynen bekliyorduk ama galiba sade Redlilere gelecek, Freezonelulara da bir güzellik yapsalardı. :A

1 Ekim'de açıklayacaklarmış paketleri, bakalım. Şimdi de onu bekliyoruz. :A

Sadece Red'lilere ise hoş olmaz. Şöyle güzel fiyatlı Freezone paketleri hoş olur. :A

Bakalım bekleyip göreceğiz bunları. :)

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,094
Puanı
1,061
Bloodline ya da marco polo gibi olacaksa diziler geomesin netflix vallahi kapiyi açmayiz

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,580
Puanı
1,061
Şu an içerik durumu nasıl? Ekşi'de Abd Netflix'in ancak %10'u kadar içerik var falan yazmışlar da.
Yüzdelere fazla takılmamak lazım, Avrupa Netflix'i ile ABD Netflix'i farklı işliyor. Avrupa'daki Netflix'te ABD içeriğinin %20'si var bizde de hemen hemen o seviyede şuan. Zaten hemen hemen bütün içeriklerde dublaj ya da çeviri var pek sıkıntı yaşanacağını sanmıyorum.

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Yüzdelere fazla takılmamak lazım, Avrupa Netflix'i ile ABD Netflix'i farklı işliyor. Avrupa'daki Netflix'te ABD içeriğinin %20'si var bizde de hemen hemen o seviyede şuan. Zaten hemen hemen bütün içeriklerde dublaj ya da çeviri var pek sıkıntı yaşanacağını sanmıyorum.

Öncelik olan içeriklere altyazı ve dublaj olmalı tabi ki ama içeriğin genişliği de önemli. Ben ona para ödüyorsam aradığım dizilere, filmlere ulaşmak isterim. Neyse şimdilik bekleyeceğim, bir de 2017'de Türk Netflix dizileri başlayacakmış. Behzat Ç oradan yayınlanabilir mesela. O zaman alırım diye düşünüyorum :D

Bu arada şu adreste gösteriyormuş tüm ülkelerdeki içerik durumlarını;

https://www.finder.com/netflix-usa-vs-world-content

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Öncelik olan içeriklere altyazı ve dublaj olmalı tabi ki ama içeriğin genişliği de önemli. Ben ona para ödüyorsam aradığım dizilere, filmlere ulaşmak isterim. Neyse şimdilik bekleyeceğim, bir de 2017'de Türk Netflix dizileri başlayacakmış. Behzat Ç oradan yayınlanabilir mesela. O zaman alırım diye düşünüyorum :D

Bu arada şu adreste gösteriyormuş tüm ülkelerdeki içerik durumlarını;

https://www.finder.com/netflix-usa-vs-world-content
Şimdi başlattım ücretsiz ay denemesini. İçerik güzel izlemek istediğim baya şey var arşivlerinde. Tabii istediğin özel bir şeyi bulma şansın çok da yüksek sayılmaz. Yarın başlamayı düşündüğüm bir diziyi buldum mesela sevindim. Torrentte hd kaliteli düzgün bir sürümünü bulmakta zorlanmıştım çok iyi oldu. :Z

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Vodafone olayı gerçekten harika olmuş:X Aklımda vodafone geçmek var zaten kaç aydır. Digitürk plus Netflix Spotify baya iyiler:A

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Şimdi spotify'lı pakaetlerin tarıfilerine baktım bence cok uygun:X hem internet hem servisçücreti gayet güzel duruyor. Türkcell internete sadece aynı parayı alıyor:A
Aynen spotify çok iyiydi ama tabii Netflix daha çok internet yiyen bir şey olduğundan ona göre interneti bol, fiyatı yüksek paket vereceklerdir. Tahminim 59 TL'lik Vodafone Red paketi içine koyacaklar. :)