Reyting Terimleri / Reyting Hakkında Sıkça Sorulanlar

yakup09

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,651
Puanı
1,049
O zaman tns daha kentsel, tv izlemeyi aman aman çok izlemeyemler çoğunlukta ama bu seferde kentsel alandakilerin ne işi olur arka sokaklarla... @darksaal

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Demekli agb de tv izleyen çoğunluktaydı ölçülen yerlerde ve bu çok normal. Ve genel de dram izleyenler yoğunluktaydı buda çok normal. Şikeyle falan alakadı yok.

Çok olabilir. internetin etkisi de var azalmasında.
Ama şimdikinden 2 kat çok olması normal mi sence?

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
şişirmeydi reytingleri şimdiyle alakası yok hem şişirme hem şikeci

yakup09

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,651
Puanı
1,049
Çok olabilir. Ama şimdikinden 2 kat çok olması normal mi sence?

Dedikleri gibi, ölçülen yerle alakalı. Mesela o denekleri akşamları in c*n top oynadığı bi kırsal kesme koy, oranlar feci yükselir çünkü tv izlemekten başka bi alternatifleri yok. Ha bi katap okumak var onuda o kısımda tercih eden sayısı 3 parmağı geçmez. Ama kentsel, metropol alanlar öyle değil, canın mı sıkıldı git cap canlı sahile, yada internet başına, cinema veya tiyatro vs vs. Olaya bu taraftanda bak.

darksaal

Emekli
Reaksiyon puanı
3,579
Puanı
910
O zaman tns daha kentsel, tv izlemeyi aman aman çok izlemeyemler çoğunlukta ama bu seferde kentsel alandakilerin ne işi olur arka sokaklarla... @darksaal

Artık eskisi gibi televizyon izlenmiyor zaten, gün geçtikçe düşüyor.

Arka Sokaklar takip gerektirmeyen bir dizi, her bölümü ayrı bir olay. Çok Tv izlemeyen biri diziye denk geldiğinde o akşam onu tercih edebilir. İzleyici kitlesi sadık değil, farklı izleyici grupları izliyor.

yakup09

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,651
Puanı
1,049
şişirmeydi reytingleri şimdiyle alakası yok hem şişirme hem şikeci

DELİL ? Öbgzk nin o listede olduğuna dair DELİLİN YOK hayret DELİLLERE çok önem veren birisiydin. Ne olduda DELİLSİZ konuşmayı tercih ettin :kiki: gerçekler acıdır ama öbgzk 27 reytingi çatır çatır aldı. Kinse çamur atamaz.

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
kanal d nin tüm dizileri şişirmeydi zaten delilden basit ne var 20 lerle samba yapan dizi yeni sistemde 10 göremiyo kim ölürse ölsün bu kadar kayıp imkansız agb şike yaptı ve kovuldu yalan mı :D

yakup09

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,651
Puanı
1,049
Artık eskisi gibi televizyon izlenmiyor zaten, gün geçtikçe düşüyor.

Arka Sokaklar takip gerektirmeyen bir dizi, her bölümü ayrı bir olay. Çok Tv izlemeyen biri diziye denk geldiğinde o akşam onu tercih edebilir. İzleyici kitlesi sadık değil, farklı izleyici grupları izliyor.

Denekler Kırsalda olsa dramlar yükselirdi , ama kenttekileribde bi allahın kuluna rastlamadım ben arkayı izlicem yada denk geldim izledim, çok güzeldi diyene.. Bi uyuşmazlık var genel düşündüğümüzde.

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Dedikleri gibi, ölçülen yerle alakalı. Mesela o denekleri akşamları in c*n top oynadığı bi kırsal kesme koy, oranlar feci yükselir çünkü tv izlemekten başka bi alternatifleri yok. Ha bi katap okumak var onuda o kısımda tercih eden sayısı 3 parmağı geçmez. Ama kentsel, metropol alanlar öyle değil, canın mı sıkıldı git cap canlı sahile, yada internet başına, cinema veya tiyatro vs vs. Olaya bu taraftanda bak.

Az önce yazdım ya. Bir haneye reyting cihazı koymak için onları aylarca gözlemşiyorlar.
Hatta hane sahiplerine reyting cihazının nasıl kullanıldığını öğretip onlara reytinglere etkilerinin olacağını söyleyip reyting hesabına katmıyorlar alışmaları için.
Hane bireyleri gerçek sanıp uyguluyorlar. Onlar da aylarca hane sahipleriniı gözetliyorlar. Uygun değilse cihazı geri alıyorlar.

- - - Ekleme - - -

Az önce yazdım ya. Bir haneye reyting cihazı koymak için onları aylarca gözlemşiyorlar.
Hatta hane sahiplerine reyting cihazının nasıl kullanıldığını öğretip onlara reytinglere etkilerinin olacağını söyleyip reyting hesabına katmıyorlar alışmaları için.
Hane bireyleri gerçek sanıp uyguluyorlar. Onlar da aylarca hane sahipleriniı gözetliyorlar. Uygun değilse cihazı geri alıyorlar.

yakup09

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,651
Puanı
1,049
kanal d nin tüm dizileri şişirmeydi zaten delilden basit ne var 20 lerle samba yapan dizi yeni sistemde 10 göremiyo kim ölürse ölsün bu kadar kayıp imkansız agb şike yaptı ve kovuldu yalan mı :D

Bak durum şöyle olsaydı öbgzk nin ilk sezonunda hem agb hem tns arasında bu kadar fark olsa bişey diycem ama tns dizinin en son kısımlarına denk geldi. Ve kriter olarak aldıkları hane özellikleri çok farklı. Bunlar düşündüğümüZde hepsi çok normal. Şike falan yok. Çatır çatır aldı 27 yi. Kabullenemeyen ya delil getirsin ya tebrik etsin.

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
delilden bol ne var sadece 1 yılda yarıya düşen reytingler ölçüm yapan şirketin şikeden kovulması vs. vs. :D

yakup09

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,651
Puanı
1,049

- - - Ekleme - - -

Bunları bende biliyorum. Tns nin hane kriteri , agb'ye göre çok farkı ve artık nerenin hanesini ölçüyolarsa, tv izlemeyenler çoğunlukta. Ve şurda çok tutarsızsın. Hem diyosun ki agb ile arasında nasıl bu kadar fark olur. Ama hane sayısında bi hanenin ne kadar kişiye denk geldiğini ve yine bi hanenin ne kadar büyük bi değişiklik yaptığına şaşırmıyosun...

darksaal

Emekli
Reaksiyon puanı
3,579
Puanı
910
Denekler Kırsalda olsa dramlar yükselirdi , ama kenttekileribde bi allahın kuluna rastlamadım ben arkayı izlicem yada denk geldim izledim, çok güzeldi diyene.. Bi uyuşmazlık var genel düşündüğümüzde.

Arka Sokaklar bir çok kesim tarafından izleniyor, çok güzeldi diyene rastlamazsın, çünkü diğer diziler gibi takip edilmiyor. Ekranda açık sadece, seyirciyi düşündüren bir şey yok. Örnek vermek gekirse işten gelen kişi akşam dinlenirken Tv açtığında böyle yapımları tercih eder. Daha önce dediğim gibi takip gerektirmeyen dizi, nereden başlarsan başla olayı yakalarsın. :)

yakup09

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,651
Puanı
1,049
delilden bol ne var sadece 1 yılda yarıya düşen reytingler ölçüm yapan şirketin şikeden kovulması vs. vs. :D

Bunlar delil değil senin FİKİRLERİN. Delilin tanımına aç g**gle dan bak istersen..

- - - Ekleme - - -

Arka Sokaklar bir çok kesim tarafından izleniyor, çok güzeldi diyene rastlamazsın, çünkü diğer diziler gibi takip edilmiyor. Ekranda açık sadece, seyirciyi düşündüren bir şey yok. Örnek vermek gekirse işten gelen kişi akşam dinlenirken Tv açtığında böyle yapımları tercih eder. Daha önce dediğim gibi takip gerektirmeyen dizi, nereden başlarsan başla olayı yakalarsın. :)

Ama zevk meseleside önemli değil mi, misal yalan dünyada takip gerektşrmeyen dizi değil ama totelde me olursa oksun belli bi limiti geçemiyor? :)

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Bunları bende biliyorum. Tns nin hane kriteri , agb'ye göre çok farkı ve artık nerenin hanesini ölçüyolarsa, tv izlemeyenler çoğunlukta. Ve şurda çok tutarsızsın. Hem diyosun ki agb ile arasında nasıl bu kadar fark olur. Ama hane sayısında bi hanenin ne kadar kişiye denk geldiğini ve yine bi hanenin ne kadar büyük bi değişiklik yaptığına şaşırmıyosun...
Şaşırmıyorum. Çünkü o kdr özenle seçilen haneler arasında böyle dağlar kdr fark olmaz.

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Bunlar delil değil senin FİKİRLERİN. Delilin tanımına aç g**gle dan bak istersen..

- - - Ekleme - - -

Ama zevk meseleside önemli değil mi, misal yalan dünyada takip gerektşrmeyen dizi değil ama totelde me olursa oksun belli bi limiti geçemiyor? :)
Biraz empati yap. Akşam eve gelmiş yorgun bi adam. Başka dizi izlemiyolar. As tv de açık duruyor.

Mesela bizim evde Öbgzk aynı durumdadır. Kimse dikkatli izlemez ama tv de açıktır.

- - - Ekleme - - -

Sana göre öZel, agb'nin kriterlerine göre çok uzak seçilim olabilir..

Bu kadar da uzak olamaz diyorum işte. %20 %30 olsa neyse ama %100 neredeyse.

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
arkanın aldığı reyting ne sanki cuma gibi boş günde biraz izleniyo pazartesi olsa 5-6 alır en fazla bugüne kadar kim gelse geçti reytinglerde zaten abartmaya gerek yok :D