Sinema Sinema Haberleri

Vizyon Takviminden Yeni Gelişmeler

Yazan Aserat

Sinema sezonuna giriş yaparken vizyon takvimine yeni yapımlar dahil olmaya devam ediyor ve tarih değişiklikleri yaşanıyor. Bunlardan dikkat çekenler:

  • Başrollerini Alper Saldıran, Fulya Zenginer, Hüseyin Avni Danyal, Sait Genay, Sacide Taşaner, Durul Bazan, Ruhi Sarı, Hakan Salınmış, Burcu Altın Akdoğan, Nuray Yeşilaraz, Eylem Tanrıver, Şevket Çapkınoğlu ve Şamil Kafkas’ın paylaştığı ‘Seni Seven Ölsün‘ün vizyon tarihi 21 Ekim’den 14 Ekim‘e alındı. Bunda en büyük etkenin ‘İkimizin Yerine’ ile aynı gün vizyona girmekten kaçınmak olduğu düşünülüyor.
  • Başarılı yönetmen Yeşim Ustaoğlu’nun imzasını taşıyan, ilk gösterimini Toronto Film Festivali’nde gerçekleştiren ve önümüzdeki haftalarda Altın Portakal’da da izleyiciyle buluşacak olan ‘Tereddüt‘ ise vizyon takviminde kendisine 16 Aralık‘a yer buldu. Başrollerini Funda Eryiğit ve Ecem Uzun’un paylaştığı yapım, iki kadının ilişkisini konu alıyor.
  • Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatını konu alacak olan; başrollerini Reha Beyoğlu, Özlem Balcı, Volkan Başaran, İsmail Hakkı Ürün, Ali Yaylı gibi isimlerin yer aldığı ‘Reis‘ 14 Ekim’den 9 Aralık‘a ertelendi.
  • Ödül sezonunun en iddialı yapımlarından biri olan; başrollerini Ryan Gosling ve Emma Stone’un paylaştığı ‘Aşıklar Şehri‘ (La La Land) 27 Ocak 2017’den 30 Aralık‘a, yani yılbaşı arefesine alındı. Yönetmen koltuğunda Damien Chazelle’in oturduğu yapım, gösterildiği festivallerden birçok övgü topladı.
  • 30 Eylül’de vizyona girmesi beklenen ‘Vurguncular‘ (War Dogs) filmi ise ani bir kararla vizyondan çekildi. Nedeni ise silah kaçakçılığını konu alan bir yapımda Recep Tayyip Erdoğan’ın resminin de yer alması.
  • Başka Sinema tarafından vizyona sokulacak olan filmler: ‘Ansızın‘ (14 Ekim), ‘Rüya‘ (21 Ekim), ‘Julieta‘ (28 Ekim), ‘Albüm‘ (4 Kasım), ‘Meçhul Kız‘ (The Unknown Girl) (11 Kasım), ‘Kaptan Fantastik‘ (Captain Fantastic) (25 Kasım) ve ‘I, Daniel Blake‘ (2 Aralık).
  • Bu hafta ise vizyona girecek olan yapımlar: ‘Bayram Abi‘, ‘Canım Kardeşim Benim‘, ‘Pamuk Prens‘, ‘Pete ve Ejderhası‘ (Pete’s Dragon), ‘Trendeki Kız‘ (The Girl on the Train) ve ‘Yok Artık 2‘.

Yeni gelişmeler yaşandıkça dönem dönem bu tür konularla karşınızda olacağız.

Yazar hakkında

Aserat

Dizi izler, film izler. Kısacası ilgisini çeken her şeyi izler. Okur, kendince bir şeyler yazar. Biraz fazla konuşur. Aklında türlü türlü fikirler var. 2014'te kaydolduğu forumda 3. yılını doldurmak üzere.

1 Yorum

Bir yorum bırakın