güncel güncel haberler

Vedat Türkali Hayatını Kaybetti!

Yazan Aserat

Türk edebiyatının önemli isimlerinden biri olan Vedat Türkali’den kötü haber geldi.

‘Bir Gün Tek Başına’, ‘Mavi Karanlık’, ‘Tek Kişilik Ölüm’, ‘Güven’, ‘Yeşilçam Dedikleri Türkiye’, ‘Kayıp Romanlar’, ‘Yalancı Tanıklar Kahvesi’ gibi romanlara imza atan ve ‘Karanlıkta Uyananlar’ filminin senaryosuyla Altın Portakal alan Türkali, 2 gün önce organ yetmezliği nedeniyle Yalova Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştı, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen sabah 06.00’da hayatını kaybettiği açıklandı.

Asıl adı Abdülkadir Pirhasan olan başarılı yazar, oyuncu Deniz Türkali ve yönetmen Barış Pirhasan’ın babası, şarkıcı Zeynep Cassalini ve Yusuf Pirhasan’ın da dedesiydi.

Öte yandan Türkali ve ailesinin televizyonla da ilgisi vardı. 2010’da ekrana gelen Fatmagül’ün Suçu Ne’ dizisi yazarın kaleme aldığı bir senaryodan uyarlanırken Deniz Türkali de yine aynı dizide rol almıştı. Barış Pirhasan ‘Galip Derviş’in yönetmen ve senaristliğini üstlenirken Yusuf Pirhasan ise bu aralar ‘Seviyor Sevmiyor’un yönetmen koltuğunda oturuyor.

Biz de Fav10.net ailesi olarak Türkali’ye Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine ise başsağlığı dileriz.

Yazar hakkında

Aserat

Dizi izler, film izler. Kısacası ilgisini çeken her şeyi izler. Okur, kendince bir şeyler yazar. Biraz fazla konuşur. Aklında türlü türlü fikirler var. 2014'te kaydolduğu forumda 3. yılını doldurmak üzere.

3 Yorum

Bir yorum bırakın