Sinema Sinema Haberleri

Usta Yönetmen Ang Lee’nin Yeni Filmi Billy Lynn’s Long Halftime Walk’un Fragmanı Yayınlandı!

Brokeback Mountain ile Akademi Ödülü alarak, Akademi Ödülü kazanan ilk Asyalı yönetmen olan ve bu başarısını büyük beğeni toplayan son filmi Life of Pi ile tekrarlayan Tayvanlı usta yönetmen Ang Lee yeni bir filmle sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Ben Fountain’in çok satan ödüllü romanından uyarlanan filmin senaryosunu Jean-Christoph Castelli kaleme alıyor. Bu film Castelli’nin senaryosunu kaleme aldığı ilk film olma özelliğini taşıyor. Amerika’nın Irak’ı işgal ettiği dönemde geçen eleştirel bir film olan Billy Lynn’s Long Halftime Walk, Bravo adlı asker timinden çatışmada hayatta kalanlarının eve döndüklerinde kahraman ilan edilmeleriyle birlikte hayatlarında yaşanan değişimi anlatıyor.. Ayrıca film gerçekte olanlarla Amerika’nın algısı arasındaki zıtlığa da odaklanıyor. Billy Lynn karakterini ilk kez kamera karşısına geçecek olan genç oyuncu Joe Alwyn canlandıracak. Ayrıca filmin kadrosunda Kristen Stewart, Vin Diesel, Chris Tucker ve Steve Martin gibi ünlü isimler bulunuyor.

Daha önce 2 kez En İyi Yönetmen Oscarı’nı kucaklayan Ang Lee’nin En İyi Film Oscarı’nı kazanıp kazanamayacağı merak konusu.

Filmin açılışı 14 Ekim’de New York Film Festivali’nde yapılacak. Amerika’da vizyon tarihi 11 Kasım olan film, Türkiye’de 17 Şubat 2017’de vizyona girecek.

Post Ratings:
Like
Like x 1

Yazar hakkında

Danger UA!

15 Yorum

 • Bence bu kez daha önce iki kez olan olayın tam tersi olacak ve en iyi filmi kazanıp, en iyi yönetmeni kaybedecek Ang Lee. Film fragmandan ilgi çekici gözüküyor ama tabii konusu biraz soru işareti.

  Kristen Stewart'ın da ilk Oscar adaylığı hayırlı olsun. Birkaç sene öncesine kadar oyunculuğu dalga konusuydu ama kısa sürede saygın yer edindi, helal olsun. 🙂

 • Konusunu sevdim ben. The Best Years of Our Lives'ı hatırlattı bana her ne kadar izlemesem de. 😀

  Teknik dallarda ve film, yönetmen dallarında adaylıklar alır. Kristen Stewart'tan emin olamıyorum. 😀

 • Tam tersi, ordu propagandasını eleştirecek.

  Buna benzer bir film daha izledim.Ondada eleştiri vardı sözde ama yinede ordu propagandası yapıyorlar gizliden gizliye.American Sniper'dı sanirsam Bradley Cooper oynuyordu.

 • Buna benzer bir film daha izledim.Ondada eleştiri vardı sözde ama yinede ordu propagandası yapıyorlar gizliden gizliye.American Sniper'dı sanirsam Bradley Cooper oynuyordu.

  Onun eleştiriyle alakası yoktu. 😀

 • Onun eleştiriyle alakası yoktu. 😀

  Savaştan dönüşte psikolojik sıkıntılar yaşıyordu.Askerlerin psikolojisini anlatıyordu.

 • Konusunu sevdim ben. The Best Years of Our Lives'ı hatırlattı bana her ne kadar izlemesem de. 😀

  Teknik dallarda ve film, yönetmen dallarında adaylıklar alır. Kristen Stewart'tan emin olamıyorum. 😀

  Son cümlen olmamış

 • Buna benzer bir film daha izledim.Ondada eleştiri vardı sözde ama yinede ordu propagandası yapıyorlar gizliden gizliye.American Sniper'dı sanirsam Bradley Cooper oynuyordu.

  American Sniper eleştiri değildi ki. Gizliden gizliye propaganda yok açık propaganda filmiydi.

 • Savaştan dönüşte psikolojik sıkıntılar yaşıyordu.Askerlerin psikolojisini anlatıyordu.

  Evet asker psikolojisini anlatıyordu da eleştirel şekilde değil kahraman askerlerimiz ne zorluklar çekiyor şeklinde. 🙂 Tabii belki bu da bir çeşit eleştiri olarak düşünülebilir.

 • Evet asker psikolojisini anlatıyordu da eleştirel şekilde değil kahraman askerlerimiz ne zorluklar çekiyor şeklinde. 🙂 Tabii belki bu da bir çeşit eleştiri olarak düşünülebilir.

  Tamam da orduyu ya da savaşı hiçbir şekilde eleştiren bir film değildi. Sadece bu adamlar kahraman haklarını verelim tarzı bir eleştiriydi.

 • American Sniper eleştiri değildi ki. Gizliden gizliye propaganda yok açık propaganda filmiydi.

  Bana göre öyle kardeşim.Bu bölüme ne yazsam aksi bir şey yazıp duruyorsun.Okuma benim yorumları.

 • Bana göre öyle kardeşim.Bu bölüme ne yazsam aksi bir şey yazıp duruyorsun.Okuma benim yorumları.

  Niye kızıyorsun ki forum görüşleri tartışmak için. Kimse yorumuna bir şey demeyince kızman lazım. :):)

 • Niye kızıyorsun ki forum görüşleri tartışmak için. Kimse yorumuna bir şey demeyince kızman lazım. :):)

  Tepkim genel değil.Sana bir şey demedim mesela.Sürekli benim dediklerimin aksini iddia etmesiyle alakalı.

 • Hollywood'un en sevmediğim oyuncusu Kristen Stewart olabilir, ama iyi filmler yakalamaya başladı ön yargılı olmamak lazım 🙂 Filmi merakla bekliyorum.

Bir yorum bırakın