Dizi & TV Haberleri Yerli Diziler & Televizyon Dünyası

TV8’in Yeni Yayın Dönemiyle İlgili Detaylar Netleşti!

Yazan Aserat

‘Survivor’, ‘O Ses Türkiye’ gibi sevilen yarışma programlarıyla reyting listelerinin üst sıralarında yer alan TV8’in yeni yayın dönemiyle ilgili detaylar netleşti.

Vatan gazetesi TV yazarı Oya Doğan, kanalın genel müdürü olan Aslı Çini Yaşaroğlu ile yaptığı görüşmeden gelen bilgileri bugünkü yazısında paylaştı. O Ses Türkiye ve Survivor’ın Yunanistan için yapılacak olan yeni sezonları Türkiye ile aynı anda Yunan televizyonlarında ekrana gelecek. Yetenek Sizsiniz Türkiye ise ekranlara ara verecek.

Kanal için hazırlanan iddialı TV filmleri de 15 Ekim’den itibaren yayınlanacak. Bunların içinden en iddialı yapımlar Burak Aksak imzalı Dede Korkut Hikayeleri serisinden ‘Bamsı Beyrek‘ (Uraz Kaygılaroğlu, Deniz Baysal, Mert Öner, Zeynep Kankonde, Salih Kalyon, Erdal Tosun), ‘Salur Kazan‘ (Mahir İpek, Onur Atilla, Devrim Yakut, Korhan Herduran) ve ‘Deli Dumrul‘ (Şahin Irmak, Eda Ece, Cengiz Bozkurt, Necip Memili, Zafer Algöz, Salih Kalyon).

BKM’nin imzasını taşıyan dram türündeki ‘Bir Kahramanın Rüyası‘nın başrollerini Yiğit Özşener, Aslı Tandoğan, Erkan Bektaş ve Ayşen Gruda paylaşırken ‘Tahin Pekmez‘de Berk Atan, Hande Soral ve Can Nergis’i izleyeceğiz. Keremcem, Gizem Karaca, Sibel Melek Arat, Serra Yılmaz, Nergis Kumbasar ve Enis Arıkan’ın rol aldığı ‘Küçük Ortak‘ ise Barakuda Film’in imzasını taşıyor.

Ufuk Özkan, Gökhan Yıkılgan ve Fulya Zenginer’i bir araya getiren ‘Güzel İkili‘; Ersin Korkut, İnan Ulaş Torun ve Yeşim Ceren Bozoğlu’nun rol aldığı taşra komedisi ‘Dargın Kuzenler‘ ve Gökhan Keser, Hande Subaşı, Burak Kut ile Nur Sürer’in oynadığı ‘Seviyorum Ama Arkadaşça‘ da bu yapımlardan sadece üçü.

Gündüz kuşağında sırasıyla ‘Aramızda Kalmasın’, ‘Magazin 8’, ‘Ne Giysem Yakışır’, ‘Güle Güle Oturun’ ve ‘Göz6’nın ekrana geleceği kanalda birbirinden iddialı yerli ve yabancı sinema filmleri de TV’de ilk kez izleyiciyle buluşacak.

Son 2 sezondur ‘Survivor’ ve ‘O Ses Türkiye’ dışında başarı sağlayamayan kanalın bu sezon nasıl bir performans çıkaracağı ise şimdiden merak konusu.

Yazar hakkında

Aserat

Dizi izler, film izler. Kısacası ilgisini çeken her şeyi izler. Okur, kendince bir şeyler yazar. Biraz fazla konuşur. Aklında türlü türlü fikirler var. 2014'te kaydolduğu forumda 3. yılını doldurmak üzere.

5 Yorum

  • Şimdi ben anlamadım. o seste yunanlılar mı yarışacak yoksa yunanlılar ile türkler mi kapışacak? Survivor da Türkiye – Yunanistan II olarak mı geliyor? Geliyorsa süper. @Aserat

  • Şimdi ben anlamadım. o seste yunanlılar mı yarışacak yoksa yunanlılar ile türkler mi kapışacak? Survivor da Türkiye – Yunanistan II olarak mı geliyor? Geliyorsa süper. @Aserat

    Türkiye'de sezonları başlayacağı zaman Yunanistan için düzenlenen ayrı yarışma da başlayacak yani buradakilerle alakası yok.  :X

  • Vay be Yetenek Sizsiniz'in bittiğini de gördük. Yıllarca az çektirmemişti özellikle haftasonu dizilerine. 😀

  • Vay be Yetenek Sizsiniz'in bittiğini de gördük. Yıllarca az çektirmemişti özellikle haftasonu dizilerine. 😀

    İlerde kesin yeniden başlatır Acun. Kurtulma şansımız yok o programdan bence. 😀

Bir yorum bırakın