Sinema Sinema Haberleri

Türkiye’nin Oscar Aday Adayı ‘Ayla’ Oldu!

Yazan Aserat

90. Akademi Ödülleri yaklaşırken ülkelerin göndereceği yabancı filmler de belli olmaya başladı.

2008’de ‘Üç Maymun’ ile ilk 9’a kalmış olsa da bugüne kadar adaylık elde edemeyen Türkiye, geçtiğimiz yıl Kalandar Soğuğu’nu göndermiş ama yine hüsrana uğramıştı. 13 film arasından ülkemizi bu yıl temsil etmeye hak kazanan yapım ise 1950’de Kore Savaşı sırasında yetim bir kız çocuğu bulan ve ona Ayla adını veren Süleyman Astsubay’ın günümüze uzanan hikayesini konu alan ‘Ayla‘ oldu.

Yönetmenliğini Can Ulkay’ın üstlendiği Ayla, 27 Ekim’de vizyona girecek.

Yazar hakkında

Aserat

Dizi izler, film izler. Kısacası ilgisini çeken her şeyi izler. Okur, kendince bir şeyler yazar. Biraz fazla konuşur. Aklında türlü türlü fikirler var. 2014'te kaydolduğu forumda 3. yılını doldurmak üzere.

9 Yorum

  • Bu sene aday olma ihtimalimiz yine çok düşük ama bu sefer izleyeceğim bir filmi göndermişler en azından. :A

  • Filmin ufaktan Amerika ile müttefik olduğumuz bir siyasi olayla ilgisi olması beni umutlandırıyor aday olabilmek adına.

  • Fena seçim sayılmaz ama Oscar adayı olursak Nuri Bilge Ceylan filmiyle oluruz. Veya Deniz Gamze Ergüven ile barışırsak onunla. :):)

  • Oscar adayı olamaz ama yine de güzel bir filme benziyor, en azından Türkiye'den böyle filmler de çıkıyor dedirtiyor insana.

     

    Bu arada Kaygı'nın Türkiye Oscar aday adayı listesinde olmasına şaşırdım, daha çok sanat filmine benzediği için Oscarlık gelmemişti bana hiç.

Bir yorum bırakın