Müzik Müzik Haberleri

Türkiye Gelecek Yıl Eurovision’a Katılıyor!

Yazan Aserat

Haksız oylama ve komşu ülkelerin siyasi çıkarlarının şarkılardan daha ön planda olduğu gerekçesiyle 2012’den beri Eurovision’a katılmayan Türkiye büyük ihtimalle yarışmaya yeniden dahil olacak.

Müjdeyi 2003’te ülkemize ilk ve şimdilik son birinciliği getiren Sertab Erener müjdeyi dün Instagram’dan yaptığı canlı yayın ile verdi. Başarılı şarkıcı “İnşallah birileri birinci olur ama bir tarafımdan da inşallah olmaz diye düşünüyorum ki tek birinci ben olayım. Dürüst olmak lazım ama Türkiye’nin katılacak olması çok güzel bir şey” deyip katılacak isme başarı diledi.

2018 Eurovision Şarkı Yarışması, Portekiz’in başkenti Lizbon’da düzenlenecek.

Yazar hakkında

Aserat

Dizi izler, film izler. Kısacası ilgisini çeken her şeyi izler. Okur, kendince bir şeyler yazar. Biraz fazla konuşur. Aklında türlü türlü fikirler var. 2014'te kaydolduğu forumda 3. yılını doldurmak üzere.

12 Yorum

 • TRT'den resmi bir açıklama gelmeden çok da umutlanmamak lazım bence. Sertab Erener belki aracı olarak TRT'nin tutumunu yumuşatabilir. Ayrıca yeni gelen TRT müdürü de ne kadar sıcak bakar bu konuya bilinmez.

   

  Geri dönsek bile yarışmaya yeniden adapte olmamız da zor olabilir. 2012'den bu yana hem yarışmada, hem Avrupa'da, hem Türkiye'de, hem de müzik dünyasında köprünün altından çok sular aktı.

 • En erken 6 ay var daha sanatcı ve şarkının açıklanmasına ki o zamana kadar ölürmüyüz kalırmıyız? Sertab nerden biliyormuş ayrıca?

 • İyice saçmalamaya başladılar. Oy sistemi değişti. Siyaset hep vardı ama 2 senedir net bir şekilde politik maksatlı şarkılar kazanıyor. Eski tadı yok. Bu sene tam bir fiyaskoydu. Eskiden şarkıyı dinledikte az çok şansını bilirdik. Bu sene favorim ilk 10`a bile giremedi. İzlemeyeceğim artık.

 • İnşallah bakalım.

  Ülkece heyecanla izlernirdi önceden. İnşalllah yine öyle bir ortam oluşur ülke genelinde 🙂

 • Resmi bir açıklama gelmeden sevinmeyelim. Gidersekte bomba gibi gitmeliyiz. Bu yüzden de şimdiden Tarkan veya Sıla için hazırlıklar yapılmalı.

 • Hadi inşallah, özledik valla. :Z

   

  Aleyna Tilki'yi yollarlarsa şaşırmam, bakalım kim temsil edecek?

   

  Kadın gitsin artık ya Hadise'den beri erkekler gitti hep. :A

Bir yorum bırakın