Dizi & TV Haberleri Yerli Diziler & Televizyon Dünyası

TRT’nin İlk TV Filmi Belli Oldu! | 5 Mayıs

Yazan Aserat

TRT 1’in TV filmi atılımının önümüzdeki hafta başlayacağından şu konuda bahsetmiştik.

Kuşağın ilk filmi de belli oldu. Yönetmenliğini Emre Konuk’un üstlendiği, başrollerini ise İlker Kızmaz, Yurdaer Okur, Ahmet Mümtaz Taylan, Sinan Tuzcu, Hakan Kurtaş, Sümeyra Koç ve Oya Okar gibi isimlerin paylaştığı ‘Saruhan’, Saruhan’da işlenen esrarengiz bir cinayeti çözmeye çalışan bir Selim isimli bir kadının yaşadıklarını konu alıyor. Bunun yanı sıra ilk gösterimden önce 13.35 ve 16.45’te de filmden birer sahne gösterilecek.

Saruhan, TV’de ilk kez 5 Mayıs Perşembe 20.00’de TRT 1’de!

Konu:

17. yüzyılın başlarıdır. Gelecekte padişah olacağı kesinleşmek üzere olan Şehzade, Saruhan sancağına doğru yola çıktığı sırada, Saruhan’da bir cinayet işlenir. Saruhan’ın önemli kişilerinden Salih Ağa’nın oğlu Yusuf bir handa öldürülür. Saruhan Kadısı, bu cinayeti çözmek için İstanbul’dan tanıdığı Defterdar katibi Selim’i görevlendirir. İstanbul’da Yeniçeri ağası Bekir’in idam edilmesine sebep olan Selim’in bu göreve atanması Yeniçeri Ağa’sı Arif’i hiç memnun etmez, ama engellemeye de gücü yetmez. Diğer taraftan şehzade ve onunla gelen Deli İzzet Paşa, Saruhan’a gelmeden cinayeti çözmek zorundadırlar.

Arif ve Selim cinayeti kimin işlediğini araştırmaya başlarlar ve olayın ne kadar karışık olduğunu görürler. Handa konaklayan Venedikli kıyafeti içinde Sırpların odasında bulunan zehir başka bir planın yapıldığını göstermektedir. Selim ilk tahkikatların sonunda Handa bulunan Venedik kıyafetli Sırpların, bir casus olan Safevi’nin, Hana abisi ile geldiğini söyleyen Pandora’nın ve hancının dolaylı olarak işbirliği yaptığını çözer. Araştırma derinleştikçe Selim cinayeti, Maktulün kardeşi İbrahim’in işlediğini delillerle ortaya çıkarır, İbrahim idama mahkum olur.İbrahim idama doğru giderken Selim’in İstanbul’a yolladığı yardımcısı oradan yeni bilgilerle gelir ve Selim yanlış kişiyi idama gönderdiğini anlar. Selim şimdi hem İbrahim’i idamdan kurtarmak hem de asıl katili bulmak zorundadır ve sadece bir kaç saati vardır.

Fragman:

https://twitter.com/Saruhanfilm/status/724644355596816384

 

Post Ratings:
Like
Like x 2

Yazar hakkında

Aserat

Dizi izler, film izler. Kısacası ilgisini çeken her şeyi izler. Okur, kendince bir şeyler yazar. Biraz fazla konuşur. Aklında türlü türlü fikirler var. 2014'te kaydolduğu forumda 3. yılını doldurmak üzere.

7 Yorum

Bir yorum bırakın