Dizi & TV Haberleri

TRT1’e ‘Namaz Kılmayan Hayvandır’ Cezası!

Yazan Yiğitt

TRT1 ve TRT Avaz’da yayınlanan ‘Ramazan Sevinci’ programına konuk olan Mustafa Aşkar’ın namaz kılmayan hayvandır’ sözleri sebebiyle iki kanal da ceza geliyor!

CHP Milletvekilleri ve RTÜK’ün CHP üyesi tarafından yapılan başvuru sebebiyle RTÜK gündem dışı görüşülen konuyla ilgili kararını verdi. Bilindiği üzere yasa gereği TRT kanalına ceza kesilemiyor. Fakat Başbakanlık isterse bu kararı gerekçe yaparak programın yapımcısı sunucusu, koordinatörü, yöneticisi ya da TRT Genel Müdürü hakkında idari işlem yapabilecek. İki kanal hakkında yaptırım kararı bugün öğleden sonra alındı.

Başbakan Binali Yıldırım da bu sözleri söyleyen kişi hakkında ”Halt etmiş, kim söylediyse zırva” demişti.

Post Ratings:
Like
Like x 3

Yazar hakkında

Yiğitt

[center]

[/center]

10 Yorum

  • Ben de cezayı merak ediyordum hep:X RTUK trtye nasıl ceza kesicek diye:F diye kessinler, rejiye kessinler (sesi kesebilirlerdi önceden) yapımcıya kessinler de sunucunun ne suçu var?

  • Karar doğru. Ne idüğü belirsiz din adamlarını çıkarmak yerine işin ehli insanlara yer verilmeli. Konuyla alakası yok ama son zamanlarda izlediğim en iyi dini program tv8'de. Dün pedagojik eğitimden ebeveynlerin eğitimine kadar türlü önemli meselelerden bahsettiler. Alanında uzman isimler genelde çağırılıyor. Sakız çiğnemek orucu bozar mı minvalinde programları bırakıp kulak verilmesi gereken işlerden.

  • Ben de cezayı merak ediyordum hep:X RTUK trtye nasıl ceza kesicek diye:F diye kessinler, rejiye kessinler (sesi kesebilirlerdi önceden) yapımcıya kessinler de sunucunun ne suçu var?

    Sunucu ne alakaymış ciddi ciddi :A :F Cezayı hakettiler akılları başlarına gelsin :A

  • Her şeyden önce insan olacaksın insan, sen insan olamadıktan sonra günde 10 rekat kıl kime yarar kime zarar.

  • Savcılık da adamın hakkında soruşturma açtı. Umarım yargılanır ve hak ettiği cezayı alır. Böyle hadsizleri ülkede görmek üzücü.

Bir yorum bırakın