Dizi & TV Haberleri Yerli Diziler & Televizyon Dünyası

TRT HD’nin Yayın Hayatı Sona Eriyor!

Yazan Aserat

Türkiye’nin ilk şifresiz HD kanalı olan TRT HD’den kötü haber geldi.

Yayın hayatına 24 Mayıs 2010’da deneme amaçlı olarak başlayan kanal, misyonunu tamamlamış olması nedeniyle 1 Şubat’tan itibaren yerini TRT 4K’nın şifresiz yayınına bırakacak. Kanaldaki belgeseller bundan sonra TRT Belgesel HD’de, yabancı diziler TRT 1 HD’de, spor ve maç yayınları ise TRT Spor HD’de izleyiciyle buluşacak.

Ülke çapında yüksek tanımlamanın yayılması ve geliştirilmesi amacıyla kurulan kanal, Eurovision ve 2010 Dünya Kupası gibi önemli etkinlikleri de HD kalitesiyle yayınlamıştı.

İşte geçtiğimiz saatlerde yapılan açıklama:

Yazar hakkında

Aserat

Dizi izler, film izler. Kısacası ilgisini çeken her şeyi izler. Okur, kendince bir şeyler yazar. Biraz fazla konuşur. Aklında türlü türlü fikirler var. 2014'te kaydolduğu forumda 3. yılını doldurmak üzere.

11 Yorum

 • TRT world açılmış arattım tvyi bulamadım.

  Neyse hem 4k tv için hem de trt genel tanıtım yapmış reytingleri arttırdık, kapsama alanını genişlettik filan diye o konu acıldı mı @sürgünüm?

  Acılmadıysa acın da trt'nin neden reytinglerinin arttiğina dair bir neden olsun:F

 • Bizim uydu HD kanalları bile donarak açıyor herhalde 4K'yı desteklemez. Bu arada Türksat 2A mı kaldı? :A

 • Ben olayı anlamadım.4K ne demek? 🙂

  hadi youtubeda 720p video izlersin güzel görüntüdür. Ama 1080pye de bakayım dersin o daha canlı parlak gözükür. Hee işte bu onun 4 katı netlikteki hali:)

 • 4k izlemek için recieverınızın da 4K'yı desteklemesi lazım. Ayrıyetten 4k tv. Daha bu teknolojinin yayılmasına uzun yıllar var. Uzak doğuda 8k konuşuluyor..

 • Bence TRT'nin en iyi kanalıydı, izliyorum dersem yalan söylemiş olurum ama zap yaparken hep ilgi çekici şeyler görüyordum. 4K izleyebilmemize daha epey var. :):)

 • TRT1 güzel düşünmüş, hoş düşünmüş tamam da erkek bence bu. Daha bunun alt yapısı falan ülkemizde yok yani 2020'de falan daha iyi olabilirdi. HD'yi kapatmak mantıksız olmuş.

 • hadi youtubeda 720p video izlersin güzel görüntüdür. Ama 1080pye de bakayım dersin o daha canlı parlak gözükür. Hee işte bu onun 4 katı netlikteki hali:)

  Oha o zaman. 🙂 Bence güzel düşünülmüş. 🙂

Bir yorum bırakın