TV'de Ne Var? Yerli Diziler & Televizyon Dünyası

TRT Ev Sineması’nda Bu Hafta: “Bünyamin”

Yazan Aserat

Her hafta tüm aileyi bir araya getiren TRT Ev Sineması’nın 4. filmi belli oldu.

Başrollerini Görkem Yeltan, Serkan Ercan, Funda Güray, Hikmet Karagöz, Deniz Karaoğlu ve Kubilay Çamlıdağ’ın paylaştığı; yönetmenliğini Serdar Gözelekli’nin, senaristliğini Nurhan Elif Özer’in, yapımcılığını ise İkinci Yeni Film’in üstlendiği komedi filminin konusu ise şöyle:

Hayal, yayıneviyle yaptığı sözleşme sonucu bir roman yazmak zorundadır; ancak bu romanı bir türlü yazamaz. İşlerin iyice çıkmaza girdiği bir sırada birden Bünyamin adlı bir adamın hikayesini yazmaya başlar. Hikayeye göre Bünyamin işsiz, dağınık bir adamdır. Bir sabah telefonu çalar ve herhangi bir başvuru yapmamış olmasına rağmen, Vay Yayıncılık adlı bir yayıncılık şirketi tarafından iş görüşmesine davet edilir. Nasıl olduğunu anlamadan işe alınır ve şirkette ne yaptığını bilmeden çalışmaya başlar.

Bu sırada şirket çalışanlarından Deniz’e aşık olur. Şirketin patronu Cenk’in de Deniz’e aşık olduğunu öğrenir. Biran önce aşkını itiraf etmeye karar verir. Deniz’e olan aşkını itiraf etmek için şirketten çıkarken siyah bir kapının altından beyaz bir ışık süzüldüğünü fark eder ve merakla kapıdan içeri girer. Siyah kapı Hayal’in evinin koridoruna açılır. Sessizce Hayal’in evinde dolaşan Bünyamin, çalışma odasındaki açık bilgisayarda kendi hayatının yazılı olduğunu ve yatakta uyuyan Hayal’i fark eder. Hayal’i uyandırır. Kendi yazdığı karakteri odasında gören Hayal korkar. Bir süre sonra sakinleşen Hayal, Bünyamin’e yazmakta olduğu romanında yer alan bir karakter olduğunu ispatlamaya çalışır.

https://www.youtube.com/watch?v=x-7oOWq82ks

BÜNYAMİN 2

BÜNYAMİN 3

Yazar hakkında

Aserat

Dizi izler, film izler. Kısacası ilgisini çeken her şeyi izler. Okur, kendince bir şeyler yazar. Biraz fazla konuşur. Aklında türlü türlü fikirler var. 2014'te kaydolduğu forumda 3. yılını doldurmak üzere.

2 Yorum

  • Bu ev sineması ne oluyor ? Sinemada şu an yayında olan filmler mi tvde yayınlanıyor

    Hayır, bir proje kapsamında televizyon için yazılıp çekilen filmler yayınlanıyor. Bir tanesi vizyona girmişti, ama diğerleri ilk kez TV'den yayınlanıyor.  🙂

Bir yorum bırakın