TV'de Ne Var? Yerli Diziler & Televizyon Dünyası

TRT Ev Sineması’nda Bu Hafta: ‘Biz Bir Dolaşalım’

Medyanoz - Biz Bir Dolaşalım, TRT 1'de!

TRT Ev Sineması’nda bu hafta ekrana gelecek olan yapım belli oldu.

Murat Özsoy’un başrolünde yer aldığı ve senaristliğini üstlendiği yapımda Yılmaz Gruda, Sadi Celil Cengiz, Berkan Şal, Selahattin Taşdöğen, Alicia Kapudağ, Yaşar Üzer, Yıldırım Beyazıt, Emre Çağrı Akbaba, Dursun Ali Şahin ve İbrahim Sadri’nin paylaştığı; yönetmenliğini ise Kemal Uzun’un üstlendiği yapımın konusu ise şöyle:

Bahtsız ve başarısız bir belgeselci olan Ahmet’in Balkanlar’daki köklerimiz ve oralarda yaşayan Türkler’in gelenekleriyle ilgili belgesel projesi TRT’den kabul görür.

Bu iş Ahmet için hayatının fırsatı ve hep çekmeyi hayal ettiği Kenya aslanları belgeseli için de bulunmaz bir kapıdır. Fakat Ahmet’in bu işi yapabilmek için hiç parası yoktur. Zorluklarla çekim için yola çıkan Ahmet ve ekibinin talihsizlikler yolda da peşini bırakmaz. Sınırı geçemeyen Ahmet, Meriç’in iki yakasının da aslında özde aynı olduğunun farkına varır ve Yunanistan, Makedonya ve Bosna-Hersek’te çekilmesi gereken belgeseli kimselere çaktırmadan Edirne’nin köylerinde çekmeye başlar. Üstelik dünyanın en beceriksiz çekim ekibiyle. Köylerinin tanıtımı için TRT’den bir ekibin geldiğini zanneden belediye başkanının çekimlere dahil olmasıyla işleri epey zorlaşacak ve üstüne üstlük Mostar Köprüsü’nden atlama geleneğini yine başka bir Mimar Hayrettin eseri olan köprü üzerinde çekmeye çalıştıkları sahnede, hep medyatik olmak isteyen sporcu belediye başkanının gönüllü olup köprüden suya atlayıp sonra da ortadan kaybolmasıyla ortalık iyice karışacaktır.

Biz Bir Dolaşalım, TV’de ilk kez bu akşam 20.00’de TRT 1’de!

Yazar hakkında

Aserat

Dizi izler, film izler. Kısacası ilgisini çeken her şeyi izler. Okur, kendince bir şeyler yazar. Biraz fazla konuşur. Aklında türlü türlü fikirler var. 2014'te kaydolduğu forumda 3. yılını doldurmak üzere.

Bir yorum bırakın