Genel

The Dark Tower’dan İlk Fragman Geldi!

Neredeyse her öyküsü ve romanı uyarlanan usta yazar Stephen King’in klasik romanından uyarlanan The Dark Tower’dan ilk fragman geldi!

Stephen King’in “The Dark Tower” isimli eserinin sinema uyarlaması olan film proje aşamasındayken iptal edilip daha sonra tekrar canlandırıldı. Film daha önce 2 defa erteleme almıştı ancak yayınlanan poster ve fragmanlar filmi bekleyenleri sevindirdi.

Sony Pictures ve MRC ortak yapımının baş karakteri olan hayattaki son silahşör Roland Deschain’ı (The Gungslinger) Luther’in başarılı yıldızı Idris Elba tarafından canlandırılırken, filmin kötü adamı “Man in Black”i ise Oscar ödüllü oyuncu Matthew McConaughey canlandırıyor. Ejderha Dövmeli Kız’dan tanıdığımız Nikolaj Arcel filmin yönetmen koltuğuna kurulurken, filmi senaryolaştıracak isim ise Kuralsız, Akıl Oyunları, Cinderella Man filmlerinin senaristi Akiva Goldsman ve Maske’nin ardından daha çok dizilere yönelen senarist Mark Verheiden.

King’in kült romanları arasında yerini alan seri Roland Deschain’ın gizemli Kara Kule’yi arayışını işliyor. Western türü bir dünyada, kendi ölmekte olan evrenini kurtarmak için adı geçen kuleden medet uman silahşörün karşısında onu durdurmaya çalışan düşmanlar da olacak.

 Film ülkemizde 4 Ağustos 2017 tarihinde vizyona girecek!

 

Yazar hakkında

mesmeso61

Bir yorum bırakın