Genel

Tarık Akan Yaşamını Yitirdi

Türk sinemasının usta oyuncusu Tarık Akan, yaşamını yitirdi.

Geçtiğimiz günlerde akciğer kanseri tedavisi gördüğü ortaya çıkan efsane oyuncu,  yakalandığı hastalığa yenik düştü ve yaşamını yitirdi. Acı haber bu sabah Tarık Akan’ın yöneticisi olduğu Nazım Hikmet Vakfı duyurdu.

Sinema tarihinin unutulmaz isimleri arasında yer alan birçok filmle gönüllerde taht kuran ünlü oyuncu, 66 yaşındaydı.

 

Post Ratings:
Like
Like x 1

Yazar hakkında

sürgünüm

40 Yorum

 • Vay be usta.Son zamanlarda çok filmini izledim.Hatta daha dün bir filmini izlemiştim.Allah rahmet eylesin.Çok üzüldüm.Benim için çocukluk kahramanlarından biriydi.Ne desem bilemedim.Cidden kötü oldum.

 • Allah rahmet eylesin büyük bir oyuncuydu gerçekten. Ben onu Damat Ferit olarak hatırlayacağım. Üzücü bir durum.

 • Yeşilçamın yakışıklı hergele rollerinin aranan adamı.  Ferit karakteriyle oynadığı filmlerle akıllarda yer etmiştir. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

 • Demek Damat Ferit de gitti ha? Son zamanlarda içime doğmuştu ama çok zamansız kaybettik be.

  Eve gittiğimde ilk iş Deli Deli Olma filmini izlemek olacak. Mekanın cennet olsun Tarık Akan 🙁

 • aç kapıyı veysel efendi damat ferit gidiyor

  bütün değerli ustalar gidiyor aramızdan

  ah be tarık abi çok üzdün bizi

  mekanın cennet olsun rabbim ailene sabır versin

 • Bir sürü filmde oynadı ve hepsi de başka başka anıları olan filmlerdi. Yeşilçam'daki "yakışıklı"mızdı. Allah rahmet eylesin. Tarık Akan'ı unutmayacağız, nice yeşilçamcı gibi.

 • Allah rahmet eylesin, mekani cennet olsun. Cocuklugumuzun kahramanlari bir bir veda ediyor. Eserleriyle yasamaya devam edecek..

 • Sabah Twitter'da görünce şok oldum. Yeşilçam'ın tüm yıldızları bir bir kayarken onun bu kadar erkenden veda edebileceğini düşünmüyordum. Ne olursa olsun eksikliği unutulmayacak, Allah rahmet eylesin..

 • Allah rahmet etsin Bebek Yüzlü usta [emoji17] 

  Yeşilçamın usta oyuncuları bir bir gidiyor. En azından yaşayanların kıymetini bilelim ki gidenlerin yokluğunu hissettirmesinler [emoji17]

 • INNA LILLAHI WA INNA ILAIHE RAJI'OON….

  "To ALLAH belongs what HE took, and to HIM belongs what HE gave. Everything is recorded with HIM for an appointed term." (AL-QURAN)

  "To ALLAH we belong and to HIM we return" (AL-QURAN)

  I offer my condolences on the sad demise. May his soul rest in peace. May he eternally attain the satisfaction required. May he be blessed. May ALLAH grant him Jannat ul Firdous and May ALLAH give patience to his family and reletives to bear this irreparable loss. AAMEEN

 • Sosyal medyada yoğun bir şekilde dini yönden eleştiren vardı, sadece "Allah rahmet eylesin" demek varken. En azından forumumuzda bu gibi eleştiriler yapılmadan sadece "Allah rahmet eylesin" denildi.

 • Sosyal medyada yoğun bir şekilde dini yönden eleştiren vardı, sadece "Allah rahmet eylesin" demek varken. En azından forumumuzda bu gibi eleştiriler yapılmadan sadece "Allah rahmet eylesin" denildi.

  Aynısı Levent Kırca'ya da yapıldı, Metin Akpınar'a da. Levent Kırca'nın açıklamaları çarptırılıp bambaşka yerlere çekildi. Tarık Akan'ın da sosyal medyada iddia edilen sözlere dair hiçbir açıklaması yok, adam benn dinsizim mi demiş ya da ben cenaze istemiyor muyum demiş? Hayır.

  Bir müslümana bu yakışmaz uzaktan yakından tanımadığınız insanlar hakkında böyle laflar söylemek çok büyük bir günah. Bizim görevimiz senin de dediğin gibi Allah rahmet eylesin demek. Gerisi Allah'a kalmış din Allah ile kul arasında, bizim ya da bir başla kişinin bu konular hakkında bilip bilmeden yorum yapması ne dinen ne de vicdanan doğru değil. Tekrardan Allah rahmet eylesin.

 • Aynısı Levent Kırca'ya da yapıldı, Zeki Alasya'ya da. Levent Kırca'nın açıklamaları çarptırılıp bambaşka yerlere çekildi. Tarık Akan'ın da sosyal medyada iddia edilen sözlere dair hiçbir açıklaması yok, adam ben dinsizim mi demiş ya da ben cenaze istemiyor muyum demiş? Hayır.

  Bir müslümana bu yakışmaz uzaktan yakından tanımadığınız insanlar hakkında böyle laflar söylemek çok büyük bir günah. Bizim görevimiz senin de dediğin gibi Allah rahmet eylesin demek. Gerisi Allah'a kalmış din Allah ile kul arasında, bizim ya da bir başka kişinin bu konular hakkında bilip bilmeden yorum yapması ne dinen ne de vicdanen doğru değil. Tekrardan Allah rahmet eylesin.

  Tarık Akan'ın solcu tarafı var, hükümete az saydırmadı. O açıdan haliyle sözleri çarptırılır ya da doğru olsa bile "iyi ki ölmüş" denilir. Yılmaz Özdil'in "müstehak" sözünü linç girişimine çekecek kadar düştükleri olmuştu. Neyse işte, en azından forumumuzda yok, olmasın da. Tekrar tekrar Allah rahmet eylesin.

 • allah rahmet eylesin :T bukadar genç olduğunu bilmiyordum 😮

  içimemi doğdu bilmiyorum ama dün koçum benim izledim youtubeden hatta böyle güzel bir diziyle yine dönse demiştim tarık için durumundan falan hiç haberim yoktu tabi 🙁 🙁 🙁

 • Allah ıslah etsin

  Bu zihniyet değişmedikçe ki değişeceğine dair en ufak umudum yok, bu ülke gelişmez. Bizim forumda bu tarz yorum hala yapılmadığına şaşkınım bu tarz yorum yapabilecek potansiyelde üyeler var çünkü forumda da.

  Allah rahmet eylesin Tarık Akan'a.

 • Bu zihniyet değişmedikçe ki değişeceğine dair en ufak umudum yok, bu ülke gelişmez. Bizim forumda bu tarz yorum hala yapılmadığına şaşkınım bu tarz yorum yapabilecek potansiyelde üyeler var çünkü forumda da.

  Allah rahmet eylesin Tarık Akan'a.

  Daha gelmediler

  TURKCELL T70 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

 • Allah rahmet eylesin, büyük bir değerimizi kaybettik çok çok üzgünüm. 🙁

  Oynadığı yapımlardan Hababam Sınıfı, Ah Nerede ve Koçum Benim'i çok severdim özellikle, sevenlerinin başı saolsun…

 • Allah rahmet eylesin. İyi bi sanatçı ve Fenerbahçeliyi kaybettik mekanı cennet olsun. Hababam'da bi kişi daha yoklamadan silindi maalesef.

 • Çok çok üzüntülüyüm.Büyük bir oyuncu ve çok değerli bir insanı kaybettik.Her ne kadar yaptıkları bazı kesimin hoşlarına gitmese de davasında ne kadar haklı olduğunu bugünlerde görüyoruz.İlker başbuğ kendisi hakkında o günlerde hep yanımızdaydı,en önde o vardı,bize çok destek oldu demiştir.

  Siyasi kimliği bir yana çok başarılı ve yakışıklı bir oyuncuydu,kim unutur oynadığı filmleri,yeşilçamın güzel yüzlerinden biriydi.

  Kısacası onun filmleriyle büyüdü bir nesil ve hala oynadığı filmler sıkılmadan izlenir.Levent kırca,Zeki alasya,Sümer tilmaç çok üstüste geldi,bu değerli insanlara sonsuz teşekkür ediyorum,nur içinde yatsınlar.

 • Ölmüş adamın arkasından bile 'islam karşıtı, hükümet karşıtı' diye polemik yapan adamlar var. Diriye saygınız yok bari ölüye saygınız olsun. İslamcıdır değildir, hükümeti sever ya da sevmez, cennetliktir veya cehennemliktir.. Size ne kardeşim?!

 • Allh rahmet eylesin, unutulmayacak rolleri ile yaşamaya devam edecek

  tarık akanın ölümü bir kez daha bu ülkede 79 milyon kişi olmadığımızı gösterdi çok sayıda hayvan var

 • Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Politik ve onurlu duruşuyla asla unutulmayacak bir sanatçı.

  Yeşilçam gid gide bitiyor, bir yaprak saha koptu. 🙁

Bir yorum bırakın