Dizi & TV Haberleri

Show TV 25 Yaşında!

Yazan mrt-06

Reyting rekortmeni sayısız fenomen dizi ve programlara imza atan, ilklerin kanalı sloganıyla Türkiye’de bugüne kadar en çok farklı formatlarda yarışma programı yayınlayan, Türkiye’nin en çok izlenen kanallarından biri olan Show TV bugün 25. yaşını kutluyor!

1 Mart 1991 yılında yayına başlayan Show TV, Star TV ve TeleOn’dan sonra kurulan 3. özel televizyon kanalıdır. Ciner Medya Grubu bünyesinde yayın yapan Show TV yayınladığı dizi, yarışma, eğlence programlarıyla zengin bir içeriğe sahip.

Kanalın 25. yaşına özel hazırlanan tanıtım filmini izlemek için linke tıklayın; http://www.showtv.com.tr/programlar/video/show-tv-25-yasinda/171241

Post Ratings:
Like
Like x 3

Yazar hakkında

mrt-06

13 Yorum

 • Umarım eski güzel günlerine döner. Bir ara hatırlıyorum da 9-10 saat Pis Yedili/Doktorlar yayınlayacak kadar düşmüştü.

  Nice yıllara. 🙂

 • Önce Deli Yürek sonra Kurtlar Vadisi ile aklımda hep efsane olarak kalacak kanal her ne kadar eskiyi aratsa da.. Mutlu yıllar 🙂

 • Tebrik ederiz. :A

  Eskiden ne efsane diziler yaparlardı, şimdi o günlerden çok uzaklar maalesef. Umarım eski şaşalı günlerine dönmeyi başarırlar. 🙂

 • tebrikler şovpişik 😀 @Çiğdem- bu da senden küçük :F

  Nice yaşlara. 😀 Bugün pasta kesiyorum, herkes davetlidir. :A

  ohaa beee aynı yılda doğmuşuz yaşıt de şuna :A:A:A

  ahhh deli yürek hariç show tvyi show yapan unutulmaz 2 dizi çocukken ne izlerdik:F

 • Show TV ya yaşını büyütmüş, ya yayına başladıkları tarihten haberleri yok, ya da test yayını zamanını da saymışlar, çünkü Show TV'nin kuruluş tarihi 1 Mart 1991 değil 1 Mart 1992 ve kanıtlarımla geldim. 😀 :

  (Özellikle tarihin gözüktüğü kısımları da aldım. :))

  Neyse Show TV demişken bu efsaneyi de unutmak olmaz, Haluk Bilginerli bölümlerinin tamamı için Show TV arşivini basmayı düşünüyorum şahsen. 😀 :

 • Bende Türkiye yayınını 92 yılında başladı diye hatırlıyorum fakat test yayınına 91 de başlamış olabilir. Son yıllarda eski başarısından çok uzakta maalesef ama 90 larda çok iyi işler yapmıştı. Deli Yürek, Sıdıka ve Tatlı Hayat, Hugo ve Tolga abi, Biri Bizi Gözetliyor, Sıcağı Sıcağına ve Acun Firarda da ilk aklıma gelenler.

 • Muhteşem Yüzyıl'dan sonra bir nazar değdi çöktü kanal.:A

  Umarim artık toparlanırda yine güzel diziler izleriz kendisinde.:D Nice yıllara.

 • Deli Yürek, Tatlı Hayat, Sıdıka, Ezel, Kurtlar Vadisi, Muhteşem Yüzyıl… Hepsi de yayınlandıkları döneme damgalarını vurmuş diziler ve Show sayesinde hayatımıza girdiler. Her ne kadar bir kanalın geçebileceği en zor dönemleri yaşamış olsalar da hala ayakta kalıp izleyicinin kalbindeki yerlerini koruması takdir edilesi bir şey. Neyse, nice mutlu yıllara.  :X

Bir yorum bırakın